Кога дадохте риба?

  • 3 911
  • 33
  •   1
Отговори

Анкета

Рибата кога я включихте в менюто на бебето?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 30 май 2008, 21:00

  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте,
Искам да разбера,кога да дам риба на Кристиян newsm78?В момента е точно на 8 месеца,още не съм му давала,а педито каза вчера вече да му давам....Но аз от доста места съм чувала,че риба се дава възможно най-късно,след 8-9 месеца newsm78Много се обърках,затова и пуснах анкетата,за да видя реално за какво става дума.И моля ви,обяснете ми защо не бива да я давам още.Алерген ли е?И коя точно,та риба има доста вида....
Благодаря ви! Hug

# 1
  • Мнения: 4 111
Гласувах с десет месеца. Беше пюре на Нестле с риба Треска.


Алерген е, нищо няма да изгубиш ако я отложиш. Няма нищо спешно.  Simple Smile

Днес се обсъждаше тази риба, ето линк - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268809.0;all

# 2
  • Мнения: 5 940
Скоро пусках такава тема. "Осредненото" мнение  е, че след осем навършени месеца може.

# 3
  • Мнения: 229
Аз дадох преди седмица , но изобщо не я хареса Sad Ще отложа за по късно Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 27 524
След 8-ми месец рибата, за деца без алергенни проблеми, е ок. Тогава и дадоха на Криско. Яде я с удоволствие, само не и затоплена  Laughing

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Скоро пусках такава тема. "Осредненото" мнение  е, че след осем навършени месеца може.
Ако повтарям някоя тема,се извинявам
просто не съм я видяла.... newsm78

# 6
  • Мнения: 256
Аз дадох 8 месец Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 586
На мен педито ми каза още след 7 мия да му дам но мен все ме беше страх,та се осмелих чак на 11 навършени,малко преди годинката!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 029
аз дадох олколо годинката.Оказа се, че е една от любимите й храни Peace Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Дадох на 8 навършени месеца и въпреки, че детето ми и досега прави реакция към някои храни - от рибата нищо не му стана и много обича.

# 10
  • Мнения: 1 193
Дадох на 8 месеца, пюренце на Семпер, но не и беше фен.
 Сега от яслата имаше супичка и си я хапна с удоволствие.
Без алергии сме.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
След годинка.

# 12
  • Мнения: 523
След 8 навършени месеца. Мисля, че няма проблем, освен ако детето не е с алергии. Знам, че е много полезна за развитието на мозъка и зрението. Ако решиш да даваш, гледай да е филе от бяла риба, треска, сьомга, сом, пъстърва. Да не е скумрия или акула. Чела съм, че последните може да са вредни за бременни или малки деца. Аз след 8 месеца давах по един път седмично - между 40-50  грама на ядене. Сега вече хапваме и по два пъти седмично.
Все пак имай пред вид, че мнението ми не е професионално. Не съм лекар, педиатър или диетолог.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Скоро пусках такава тема. "Осредненото" мнение  е, че след осем навършени месеца може.
А ти даде ли на твоето бебе?Гледам,че е малко по-голям от нашия.И ако си дала,как я прие?Аз много се чудя... newsm78

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
След 8 навършени месеца. Мисля, че няма проблем, освен ако детето не е с алергии. Знам, че е много полезна за развитието на мозъка и зрението. Ако решиш да даваш, гледай да е филе от бяла риба, треска, сьомга, сом, пъстърва. Да не е скумрия или акула. Чела съм, че последните може да са вредни за бременни или малки деца. Аз след 8 месеца давах по един път седмично - между 40-50  грама на ядене. Сега вече хапваме и по два пъти седмично.
Все пак имай пред вид, че мнението ми не е професионално. Не съм лекар, педиатър или диетолог.
А хек може ли?Има и масло в пюрето.Мъжа ми е купил 3 пюрета на Ганчев-Риба хек и заленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт