Гипсова шпакловка???

  • 2 634
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 493
Искам да ви попитам: Ако сте правили гипсова шпакловка - това какво включва - шпакловане на стените - колко пъти - грубо и финното, а полагането на колоркит отделно ли се заплаща?
Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 132
Преди две години правих такива неща в къщи.След като се шпаклова/ако се наложи и два слоя/ и изсъхне се прави още един слой с гипс-сатен и после боядисването.Тогава беше 6 лв с боядисването.Сега не знам как е.Предполагам ще е по-скъпо.Освен това за лайсните по ъглите цената е отделно и е на метър.Не си спомням това колко беше.Знам само,че ако боядисването е в повече от един цвят цената и по-висока.По-сложно е-има отсичане при различните цветове.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 493
сега скоро никой ли не е правил? Sad

# 3
  • Мнения: 606
  Ето тук е важно да се намери проверен майстор. Големи осирания се случват. При нас така стана. Един приятел - комшия намери уникален майстор. Работи отчайващо бавно и им изяде месеци, обаче такова нещо няма. Допираш алуминиев мастар до стената и направо залепва. Процеп не остава. Ъглите са като в компютърна 3Д анимация. Перфектни до съвършенство. Обаче този майстор е доживотно зает....

# 4
  • София
  • Мнения: 4 493
А цените как вървят - когато ти кажат шпакловката ми струва - еди колко си - това какво значи - значи ли че е за цялостно завършване или ви почва пред свършен факт - 1 ръка е толкова - ама аз направих 2 и сложех еди какво си и еди колко си, така че оща 2 ръце по първоначаланата цена и т.н.
Това ли е нормалната практика ???
Какво значи завършена шпакловка - колко ръце и какви покрития /кит колора влиза ли в шпакловката или не/???

# 5
  • Мнения: 47 963
и аз се интересувам, цените как вървят, какво включват, колко време отнема, както и бих се радвал ана препоръчки за майстор

# 6
  • Мнения: 8 999
Нашият майстор си таксува отделно шпакловката и нанасяне на колоркит отгоре. Цени не помня, защото беше преди 1 година, а и правихме цялостен и основен ремонт.

# 7
  • Мнения: 606
  Незнам, ще питам и ще пиша. Добрите майстори са на надница 30 - 40 лв. на ден и работят дразнещо бавно и дразнещо качествено. И аз имам един такъв. Задълбава в детайлите, без да съм го молил, но не работи с гипс. Алергичен бил.
  п.п. (материалите са отделно от надницата)

# 8
  • Мнения: 192
Еее къде са тия за 30-40 лева?
при мен под 70-80 лв се мръщеха здраво...

# 9
  • София
  • Мнения: 4 493
Значи е нормално да ми иска суми от 400 лв за 4 дни - така ли???
Ама това не е най-страшното, защото когато видях стените - ами че те преди да се прави нещо по тях не бяха толкова къдрави.
Не мога да помогна с добър майстор - за съжаление .............

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 00:43 от dioni

Общи условия

Активация на акаунт