Киста на гърдата

  • 6 517
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Преди 2-3 дни ме заболя и ми се поду лявата гърда. Днес ходих на хирург във Варна, прегледаха ме и на видеозон. Откриха ми няколко големи по размер кисти над 5 см. и други по- малки в двете гърди, плюс мастопатията, която досега не ми е създавала проблем. Чакам резултат и от хистологично изследване. Изтеглиха ми със спринцовка съдържанието на кистите, но друго лечение не ми назначиха. Трябвало да ги наблюдавам на 6 месеца дори и да нямам проблеми, обаче, ако се повтарят тези болки често, да се оперират. Отчаяна съм, защото след пункцията ми остана болезнена бучка, незнам дали не се насъбра нещо пак там. Чудя се, защо няма лечение. Моля Ви, ако някой има този проблем да сподели, а също намерил ли е начин да се излекува.

# 1
И аз съм от Варна. И на мен ми откриха кисти и в двете гърди и препоръчаха първоначално да ги наблюдавам, т.е. да правя ехография на 6 месеца. Да, но в един момент усетих твърда бучка( а иначе аз с опипване не можех да определя къде са ). И така отидох на лекар паникьосана, направиха ми пункция като на теб. Нищо твърдо не е оставало и болезнено при мен, но при пункцията на едната гърда(взеха съдаржимо за изследване и от двете гърди) ми се появи кръвоизлив. Явно засегна вена. Викам си-случва се! Да, но скоро след това се появи ужасна бучка в съседсво с мястото на пунцията. Отидох отново и...пак пункция. Оказа се че съседната киста е всмукала част от хематома или нещо от сорта. На всичкото отгоре май ще излезе проблема в щитовидната жлеза, където пък съм имала микроаденом. Та сега тръгвам по ендокринолози. Общо взето - лоша работа.            

# 2
  • Мнения: 3 410
Имах преди няколко години кисти и в двете гърди , но не се съгласих да ми правят пункция. Започнах лечение с антибиотик и някакъв хомеопатичен сироп/на който за съжаление не му помня името/ - като резултата си увредих яко червата от него и го спрях. Оправих се с един тримесечен курс с гел от алое и един антиоксидант - Лициум. Сега само ги наблюдавам веднъж годишно, но не съм имала повече проблеми оттогава Peace

# 3
  • Мнения: 263
Аз за сега да се похваля и да чукам на дърво съм добре. Веднага след пункцията започнах да пия Саменто от 600 мг. Изпих една опаковка 3х1 на ден, втора х2 и смятам тия дни да си купя и трета, вече само по веднъж дневно. Незнам дали от това, но и бучката, която ми се беше насъбрала след пункцията вече напълно се разпръсна и болки вече нямам. Чувствам се отлично поне засега и се моля това да не се повтори. Благодаря на всички, които споделиха!  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 410
И аз се радвам за теб  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт