Libero и изкуството да се справяш с пелени

  • 6 175
  • 36
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 536
********************** рекламна публикация **********************



Нашата нова колекция и вашите безценни съвети

В разгара на модните седмици в Милано, Париж и Ню Йорк е време да поговорим за последните тенденции... при бебешките пелени. Мислите, че това е територия, която няма нищо общо със стила и красотата ли? Смятате, че за пелените е достатъчно да са удобни и да не пропускат? Обаче също както вие си търсите съвършените обувки - функционални, но елегантни и с характер - можете да искате много повече и от пелените за вашето дете. Защото насреща са „стилистите” на новата колекция на Libero, която вече е и у нас.


Тя комбинира безкомпромисно шведско качество с изчистена линия, дишащи материи и спортен дизайн.


   Всички пелени и гащички в колекцията са с емблемата на симпатичното зайче Libero.

   На коланчетата пък фигурира номера на всеки „състезател” –
   от 1 за тези в най-леката категория до 7 за най-големите.

   Всеки има отличителен цвят.

   За да бъде по-лесно на родителите-треньори да изберат вярната категория за своите малки състезатели,
   пелените имат специална щампа на кръста.

   Ако детето е пораснало и е време за „трансфер”,
   лепенките за фиксиране попадат в зоната с цвета на по-големите.

И като за истински спортисти дизайнерите на Libero са подбрали неутрални „дишащи” материи, които не запарват и предпазват от раздразнения. Най-горният уникално мек слой пропуска течността навътре и не позволява обратен досег с нежната бебешка кожа. Вътрешността е от истинска целулоза със суперабсорбиращи перли, които се превръщат мигновено в гел. Така бебето е сухо и може да спи спокойно без преобуване дори цяла нощ.

Подобреният еластичен колан с фиксиращи лепенки
не ограничава движенията на детето, но е безапелационен към нежелани „пробиви в системата”. Същата функция има и „двойната бариера” около крачетата, покрита с нежен слой, за да не дразни кожата. Изчистената кройка не добавя излишен обем и се грижи силуетът на най-малките също да има красива „атлетична” линия. А за да бъде спортното щастие пълно за сезона пролет-лято 2008 Libero предлага дори специални гащички за плуване!

И понеже Libero знае, че най-добрите резултати се постигат чрез работата с индивидуален треньор и собствен стилист сега е време да чуем най-важното мнение – ВАШЕТО:



•   Какви са малките ви хитринки при избора и ползването на пелени?

•   Има ли пелени и гащички за «специални случаи»?

•   Имате ли си своя тактика и стратегия за преобуване?

•   А когато сте на път?

•   Дразните ли се, че на повечето публични места в България няма осигурени удобства за майките при преобуването на децата?

•   Развалят ли пелените понякога красивия силует на гордите ви наследници?

•   Излиза ли евтиното скъпо, когато говорим за пелени?

•   Казват ли бабите понякога „Ох, а едно време с тензуха”?

•   С деца и пелени на море? Ами сега?

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 11:39 от BG-Mamma

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 64
От доста време ползвам вече само пелените Либеро Simple SmileПредпочитам ги пред всички други ,като смея да твърдя че съм изпробвала доста.Дори сега имам почти нов пакет Хъгис и не съм доволна и пак си взех Либеро които слагам нощно време докато свършат другите.Отговарям на въпросите:
-Хитринки при избора нямам,изпробвам  докато намеря това от което съм най-доволна.
-За специални случаи за сега нямам пелени,може би като поотрасне ще използваме гащички като по удобни за специални случаи.
-Тактика и стратегия по особена нямам където и да съм сменям като се наложи
-Когато съм на път използвам мокри кърпи за почистване
-Дразня се много всъщност единственото място където съм виждала такова място беше София ленд Simple Smile
-Понякога развалят общо взето дрешките са съобразени с това
-Напълно вярно ако взема евтини пелени сменям 2 пъти повече отколкото когато пелената е качествена
-Доста често го чувам сега било песен  Simple Smile
-Либеро има пелени и за море Wink

# 2
  • Мнения: 88
Попиват доста добре, но има нещо което ме дразни: Когато сменям памперса на бебка, цялото й дупе е покрито с нещо като бели кристалчета, на мен даже ми изглежда като поръсена със сол. Може и да е нормално, но се маха доста по-трудно защото полепва по кожата.
В момента нямам време да отговоря  на въпросите, но се надявам тези дни да успея!
 Hug  Hug  Hug

# 3
  • Мнения: 1 167
И аз от раждането ползвам само Libero и съм доволна. При мен също се получава това с кристалчетата, но само когато памперса е препълнен от "пико".
Като цяло нямам забележки.

# 4
  • Мнения: 433
Нямам особени хитринки за избор и ползване на пелени, както и за специални случаи. Може би тепърва ще се появят  Wink
Преобуването е любимо занимание на сина ми - освен, че дупето му се измива и подсушава, аз му говоря през цялото време, понякога пея песнички. А той се смее, гука и изобщо си прекарваме чудесно. Дори да е плакал безутешно и сърдито преди това, в момента, в който го положа на мястото за повиване - ухилва се и се зазяпва в ярката фотография в червена рамка, която виси на стената над него.
Понеже сме още много малки, не сме пътували надалеч. Но често обикалям София с колата и бебето и ужасно се дразня, когато имам затруднения къде да го повия. Дори се оглеждам за някоя постелка, която да използвам в тоалетните на големите търговски центрове и луксозни заведения. Понеже кърмя, единствената пречка да сме дълго навън с детето е точно липсата на добри места за преповиване. В чужбина ги има навсякъде и е безкрайно удобно. А е толкова просто - една удобна маса с указателна табелка над нея, апарат за продажба на пелени на бройки - толкова  ли е сложно?

Повечето детски дрешки са съобразени с наличието на пелена, макар аз да имам проблем - явно синът ни е с дълги ръце и крака, защото повечето дрешки му омаляват първо на чатала, където е пелената. А и всички пелени там се събират на по- дебел слой, независимо от марката.

Иначе самата аз гледах първото си дете с памучните пелени и повиване и наистина сега е песен  Grinning
 Замислям се вече за морето, така че се оглеждам и за всички улеснения и удобства, свързани с пребиваването на бебе край брега и на плажа.

Като цяло съм много доволна от Либеро.

Tedi_V ,  пелените на Памперс пускат същите кристалчета - меки, прозрачни, полепват. Първия път като ги видях, доста се стреснах. Явно производителите ползват аналогични състави във вътрешните слоеве и те дават сходни дефекти  Sunglasses

# 5
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Голям фен съм на Либеро Peace Алекс/сега на 4/ го изгледах само с Либеро/след огромно разочарование от Памперс/, Никола/ 1 г./ отново е гледан само с Либеро Peace Нямам забележки към тях,единствено по едно време се появиха някакви фалшификати,което веднага се усети Twisted Evil  Twisted Evil
Сега съм доволна и от мокрите им кърпички Peace

# 6
  • Мнения: 478
Ползвам само пелените на Либеро дори и от гащичките имам.Много съм доволна и забележки нямам. За "стил" е твърде рано да говорим (всичките му дрешки са съобразени с това).
За "кристалчетата" според моята педиатърка са от водата, която консумира детето (изворна) и това не било безопасно аз също мислех, че са от пелените или от крема който ползвах.

# 7
  • Мнения: 690
За "кристалчетата" според моята педиатърка са от водата, която консумира детето (изворна) и това не било безопасно аз също мислех, че са от пелените или от крема който ползвах.


"кристалчетата" не са от водата, а от гелът, който съдържат всички еднократни пелени  Peace

# 8
  • Мнения: 63
И аз съм много доволна от Либеро.Първоначално ползвах Памперс,но се разочаровах.

# 9
  • Мнения: 1 896
За "кристалчетата" според моята педиатърка са от водата, която консумира детето (изворна) и това не било безопасно аз също мислех, че са от пелените или от крема който ползвах.


"кристалчетата" не са от водата, а от гелът, който съдържат всички еднократни пелени  Peace

Hарича се натриев полиакрилат и е вещество, чиято употреба беше забранена в дамските тампони след случаи на синдром на токсичния шок.
А може ли аз да попитам дали Либеро имат някаква програма във връзка с опазване на околната среда, защото е известно че памперсите са огромен замърсител.
И други майки се питат, сигурна съм.

# 10
  • Мнения: 2 522
На всичките ви въпроси ще отговоря така: Върнете си старото "Дискавъри", вместо, този БОКЛУК, който сте сътворили под гръмкото наименование "Комфорт фит".  Детето ми въобще не  се чувства комфортно в тази нова незнам си ква линия, излезе му и обрив, тъй че минаваме на друга марка пелени.
А въпросите в поместената Ви анкета са измислени от някой, който е чел много книжки от сферата на рекламата, но явно не е сменил в живота си и един памперс...

Та тъй, сбогом Либеро!

п.п. Понеже първият въпрос в анкетата е "Какви са малките ви хитринки при избора и ползването на пелени?" искате ли да ви демонстрирам как се слага и как детето се чувства със стария "Дискавъри" и новия "Комфорт фит" модел пелени, ахъм и как след половин час с "Комфорт фит" памперса е намокрил и чаршаф, и протектор ... ?!
Пояснение - вече седем месеца, непосредствено след изписването от родилния дом сме на Либеро, до настоящия момент - появата на серията "Конфорт фит".

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 19:13 от storm76

# 11
  • София
  • Мнения: 8 275
•   Какви са малките ви хитринки при избора и ползването на пелени? -  няма такива, ползвам тези сега, защото са без аромат. С баткото ползвах Памперс, недостатъка на либерото е че са по-широки около крачетата и ако бебето ака по-рядко излиза. При малката също се е получавало дупето да е покрито със гелчета.
•   Има ли пелени и гащички за «специални случаи»? - не,  #Crazy ЩО ЗА ТЪП ВЪПРОС, Вие да не си държите децата в специалните случаи само по пелени newsm78
•   Имате ли си своя тактика и стратегия за преобуване? - не, важното е да успея - легнало, право както дойде
•   А когато сте на път? - преобувам ако се наложи на седалката
•   Дразните ли се, че на повечето публични места в България няма осигурени удобства за майките при преобуването на децата? - не ползвам такива места, направя го в количката
•   Развалят ли пелените понякога красивия силует на гордите ви наследници? - преживявам го. В тази връзка Памперс са по-незабележи ми
•   Излиза ли евтиното скъпо, когато говорим за пелени? - нямам идея, не мога да направя сравнение. Купувал съм само "скъпо" - Pampers, Libero, 1-2 пъти в малки количества Happy и Mamia
•   Казват ли бабите понякога „Ох, а едно време с тензуха”? - да но в лошия смисъл.
•   С деца и пелени на море? Ами сега? - Е добре, а какъв е проблема?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 658
серията Комфорт фит не е ли само за момчета? Аз веднъж се бях объркала и взех от тях, но за нас също са неудобни. По-плитки са и с тази дебела лента на коремчето са си само за момчета. Иначе аз минавам вече на гащичките и съм доволна. Но също минах на Либеро, след появата на новата линия на Памперс с гела.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 524
Ползвам Либеро от 3 размер, а Комфорт фит ползвахме 4 и сега 5 размер.. Преди това съм ползвала за кратко различни марки пелени- Памперс, Хъджис, Канбебе, Молфикс, като най-недоволна останах от Хъджис и Памперс- заради ароматизираната им лента.
Либеро са много удобни на моето бебе и не му пречат на движенията, идеални са ластиците на крачетата, не изпускат (е, в крайна сметка и те си имат максимална товароносимост де  Laughing)  и нямат аромат, което е чудесно!
При престояване на напишкана пелена и на мен ми се е случвало да стане на кристалчета, но това предполагам е от самата пелена . Thinking

Има ли пелени и гащички за «специални случаи»?- не
•   Имате ли си своя тактика и стратегия за преобуване?- ами не, то просто трябвада се случи и се преобуваме където и да сме.
•   А когато сте на път?- преобувала съм го на задната седалка, не е проблем
•   Дразните ли се, че на повечето публични места в България няма осигурени удобства за майките при преобуването на децата?- хм то само това да е от коет осе дразним  Laughing
•   Развалят ли пелените понякога красивия силует на гордите ви наследници?- е всички са като малки патета, но не мисля че това е фатално
•   Излиза ли евтиното скъпо, когато говорим за пелени?- определено да. но и много марки промениха пелените си и вероятно и "ментета" се появиха, та общо взето предпочитам изпитаното и в този смисъл- сигурното.
•   Казват ли бабите понякога „Ох, а едно време с тензуха”?- казвали са ми, но по-скоро като една благородна завист за това как едно време ние сме били с тензух и е падало пране Laughing
•   С деца и пелени на море? Ами сега?- не виждам проблем- събираме си пелените ако сме ползвали такива за да ги изхвърлим където трябва, а ако не- цапкаме по голо дупе Laughing

# 14
  • Мнения: 8 223
Какви са всъщност тези кристалчета? Ние сме с Памперс откакто се е родил. Понякога памперса е доста тежък, но досега никога не съм виждала по него или по дупето на малкия нещо, което дори малко да наподобява кристалчета.

Общи условия

Активация на акаунт