Програма за извеждане...

  • 1 749
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
На колко дни бяхте когато стартирахте с извеждането?
как точно започнахте и как бихте постъпили имайки в предвид сегашното време ?
дали да я разхождам и по колко време да започнем? newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Аз я извеох на 15-я ден.Миналата зима беше много топла по принцип и почти не е имало ден,в който да пропуснем.Тези дни е топличко,така че спокойно можеш да я извеждаш.Ако искаш почни от терасата за по 10-15 мин.После вече и навън.Използвай най-топлото време по обяд. Peace

# 2
  • Мнения: 5 940
Според мен времето сега е чудесно и можеш да изведеш бебето за половин час.

# 3
  • Мнения: 24 467
Не правя тези неща по "програма"- детето ми /второто/ е родено през май месец, чудесно време, нарочно го подбрахме, изведохме след първата му седмица с количката. Също обаче започнах първите дни на терасата по няколко минути. След това и до днес /почти две години/ гледам дали времето е "хубаво"- т.е. да не вали, да няма вятър, да не е студено, според личните ми предпочитания, а от месец и нещо на сам той сам си казва "студено" и го извеждам когато имаме възможност. Бавачката кара на същия принцип.
Големият ми син е роден през зимата, изчаках един месец, докато го изведох на разходка на вън. Беише много студена зима.
Преценявам на момента. Не мисля, че има рецепта валидна за всички и за всяко време.

# 4
  • Мнения: 4 290
Няколко дена след като се прибрахме от родилния дом го изведохме за малко. Постепенно увеличихме разходките. Лято беше, какво да го държа вкъщи... Бих те посъветвала, предвид времето, първо да изкарваш бебче на терасата, за да свикне. След това смело се възползвай от топлите дни.
Пък и това с 40-то дена, за мен е пълна глупост.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 931
Йони се роди декември и на 20 ден го изведох на разходка на вън. Няколко дни преди това го извешдах по малко на терасата.
Марина се роди юли и я изведох на разходка на 8 ден, но за малко защото аз много не можах да издържа да ходя.

# 6
  • Мнения: 327
Идеално възраст няма,зависи от обстоятелствата.Ако сте здрави започни сразходки от по половин, един час в най-топлата част от деня.Около 12.Прецени дали е ветровито-това не е подходящо за дълги първи разходки.Търси място със завет.След първите няколко разходки вече ще имаш нужда от спирачки,а не от насърчение GrinningОткакто съм родила да има най много три седмици общо да не съм извеждала бебчо,като за много малко от тях е било причина времето-мъгла,виелица Peace

# 7
  • Мнения: 22 349
Изведох я на 4тият ден след като се прибрахме от болницата. Роди се август месец, беше края на септември и времето не беше лошо. В общи линии както вчера и днес.
Стояхме на вън около час и нещо.
Така си и продължих.

# 8
  • Мнения: 434
Изведох я на 12тия ден. Роди се края на септември и педиатърката ми каза при температура над 12 градуса мога да почна да я извеждам от 7мия ден като постепенно увеличавам времето. Облечи бебчо добре и започни да го извеждаш. Сега времето е прекрасно за разходки Simple Smile

# 9
  • Мнения: 636
Дъщеря ми е родена през май. Още в родилния дом спеше на отворен прозорец. Като се прибрахме през деня беше на терасата, а на 9-я ден вече прекарвахме по цял ден навън. Сега разбира се е студено за такива дълги разходки, но за около час може да излизате. Ако бебето е добре облечено и завито, няма какво да му стане Peace.

# 10
  • Мнения: 4 784
Роден е на 31.01.2007. Изведох го на 20 ден. Времето беше хубаво, както е и тези дни. А миналата зима времето беше хубаво и общо взето редовно излизахме навън. Даже в началото, понеже още нямахме количка го слагах в столчето за кола и сядах на една усамотена пейка отсрани на блока, вземах си списания и си четях, а той си спинкаше.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Дъщеря ми се роди на 4.02 миналата година.Изведох я на 2-рата седмица.Времето беше такова топло както беше вчера и днес.Още първия ден изкарахме 2 часа навън,беше супер!

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Синът ми се роди на 16 януари. Изведох го на 20ия ден. Времето беше много хубаво и топла за сезона. Имах идея да сме половин час навън, но откарахме 4 часа (кърмих го във фризьорския салон Laughing). Ако не трябваше и гащите да му сменям, нямаше да се прибера  Wink

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Емата се роди на 15.11 и първата ни разходка за час и половина във време като днешното беше на 01.12, преди това я държах първо на прозореца за 5 мин. облечена добре, после на терасата за 15-20, после проветрявах стаята без да я махам, само слагах една пелена на решетката на леглото и я завивах и така, сега като сме на 3м. излизаме винаги когато времето е поносимо и все за по 2-3 часа Simple Smile навън и е най-хубаво спи непробудно

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Мария се роди края на август.На 10-я ден я изведох за 5 мин на следващия 10,15,20 и после с количката за час и като се почнаха едни разходки от 11.00 до 18.00 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт