детска количка - до каква възраст???

  • 2 678
  • 44
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Мами, до каква възраст използвахте количките за децата? Ние много искаме да ходим,но няколко пъти пробвах да излезем без нея и се видях в чудо.Още имам мускулна треска на ръцете .Пък и не мога да пазарувам докато я държа за 1 ръка или я гоня из магазина.Мисля,че до 2 год. със сигурност ще се вози.После ще видим.  newsm78

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 11:30 от Ellypr

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 576
До година и половина. После си ходеше сама, бавно, но в количка повече не седна.
Обаче си правеше без почивка преход от 2 километра, макар и с изнервящо за възрастен темпо.

# 2
  • Мнения: 80
Със сина до около 2 годишна възраст. С малката предстои да разберем Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 668
Около 2г.и 2-3 месеца беше Марти , когато се отказахме от количката . Преди това ми беше нужна , защото беше невъзможно да пазарувам в магазин или да го влача по улиците , докато той иска да скача в локвите примерно .

# 4
  • Мнения: 4 841
До две години и 3-4 месеца. Не че той не искаше да ходи, но ми беше доста по-бързо и по-лесно докато пазарувам -закачвах си торбите на количката. После имаше един ужасен за мен период, в който той категорично не искаше да сяда вече в количката, но пък и не можех да го пусна да ходи сам до мен, така че с едната ръка държах детето, а в другата - купища торби...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Все още излизаме с нея когато сме само двете.

# 6
  • Мнения: X
Ползвах до година и 2 -3 месеца. Тя не обичаше да се вози, аи после си ходеше перфектно сама, тъкмо се изморяваше и искаше да се прибираме, иначе нямаше прибиране.

# 7
  • Мнения: 468
Блази на мамите , чиито деца са стояли в количка до около 2 годинки.Синат ми проходи на 11 месеца. и до там беше с количката.Не искаше да седне в нея.На няколко пъти излязохме с количката и после си я бутах празна до нас , той се клатушкаше като пате до мен.дано сега дребната поне да стои повечко.Че като излизам вече са двама.

# 8
  • Мнения: 8 999
Количка се ползва, докато МАЙКАТА има нужда от нея. Виждала съм и деца на по пет години, които се возят в колички /обикновено в чужбина, защото разстоянията са големи, а децата бързо се уморяват/.
На кратки разходки /до кварталната количка/ още от 1 г. и 3-4 месеца ги водех пеша. Но, ако трябваше и да пазарувам, или да отида до някое по-далечно място, бутах децата в количката и си свършвах бързо работата. Инцидентно съм ползвала количка докато децата навършиха 3 г.

# 9
  • Мнения: 5 591
Здравейте!Дъщеря ми е на 1г. и 8м. и още излизаме с количката,но тя вече не иска да седи в нея.

# 10
  • Мнения: 6 164
В нашия случай - до година и малко, като проходи стабилно. Ние излизаме на близо, а той си кара колата за бутане с крака, когато сме на по-далече. Издържа на дълги разходки, само един път ми се наложи да го нося, ходихме до Практикер, ама му се спеше и го мързеше да си кара колата, ама аз съм си виновна, че не тръгнах с автомобила. Вече нямаме количка, нямам и намерение да купувам. Иначе на запад ги бутат и до 5 годишни Crazy - на морето се сбърках - краката им се опират в земята вече, толкова са големи децата, ама ги бутат ли бутат в бебешки колички. Така, че докато си решиш.

# 11
  • Мнения: 5 391
До година и пет-шест месеца.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 205
Около 2г.и 2-3 месеца беше Марти , когато се отказахме от количката .

И ние дотогава ползвахме количката. Но сигурно щях да я ползвам поне още 3-4 месеца, ако не се беше счупила  Mr. Green

# 13
Ние сме вече на две години и три месеца и още ходим с количка.Просто бързо се изморяваме а и той сам ще се откаже.В Англия децата ги возят до пет шест годишна възраст няма нищо срамно всичко зависи от детето.

# 14
  • Мнения: 5 393
Аз я ползвах някъде до към 1г и 9-10 месеца, и то ако трябваше да пазарувам или да ходя по-далеч. Иначе около месец  преди това започнах да го извеждам на разходка из квартала без количка.

Общи условия

Активация на акаунт