липсата на достатъчно средства основателна причина ли са .......

  • 13 338
  • 223
  •   1
Отговори
Липсата на достатъчно средства  основателна причина ли са за да се разпадне  една уж стабилна връзка( да се разделят двама души)??

Аз и преди пусках една тема, но не точно в тази насоченост, но като се замисля тук в нашия случай преблема е точно липсата на достатъчно финанси! Той ме  обича много и прави всичко според възможностите му да живеем добре, но пак не  е достатъчно за мен , но не виждам и   перспектива в него, да живеем по-добре !Аз също работя, получавам почти колкото него, но паричките пак  са недостатъчни за почивки, вечери и дрешки, все трябва да се ограничавам от всичко, което преди съм правила и съм имала- някак си всичките ми приятели ме изолираха от тях, защото те имат добри доходи и някак си знаете - всички бягат от зле финансовите хора, все едно са прокажени,т.е не можем да ходим на почивки с тях, не можем да излизаме всяка седмица на вечеря и т.н и всичко заради тъпите пари- знам, ще кажете значи не са ти били истински приятели и това го знам, но някак си ми липсват! На мен все повече почва да ми тежи тази изолация и тази липса на пари! Иначе приятелят ми е златенн и точно това ме измъчва, чета във форума какви олигофрени съществуват и какви истории има и чак се плаша-аз хубаво ще го оставя, ама ако попадна на някой от описаните екземпляри във форума и  така не мога да взема решение, вече съм на 30 за кога да избирам повече, с него говорим за деца- т.-е той много иска- аз се дърпам заради парите!
Много ми е трудно да го оставя, но пък не искам да живея с него по този начин , а не я виждам светлината в тунела-т.е не виждам някакъв проблясък в него, да направи нещо повече от това което е в момента, постоянно му говоря, но май само с говоренето си оставаме, само ми казва, какво повече да направя искаш да крада ли Shocked при което аз пак повтарям, че трябва да се стреми да ни осигури по-добър живот и т.н , как може да ми говори нон- стоп за дете , а да не се стреми да ни подобри положението!
Незнам съвет ли да ми дадете и аз незнам какво да правя???!!!

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 12:15 от andream

# 1
  • Мнения: 2 556
Всичко зависи от много фактори. Ако приятелят ти не е предприемчив по природа, то той няма да стане такъв, колкото и да го подтикваш. Ако теб те влече по-бляскав начин на живот, а него това не го вълнува, все някой ще трябва да прави компромиси повече от другия.

Повечето хора в началото изпитват финансови затруднения, но след няколко години определено успяват да ги преборят. Не мисли, че само мъжът ти е длъжен да прави нещо, а дали и ти не можеш нещо да промениш, за да сте по-добре Simple Smile

# 2

правя, дори си бях намерила втора работа за почивните дни, той не ми позволи да работя, трябвало да си почивам почивните дни, не да работя, защото  нали той работел почивните дни!  Sad
И още нещо можи би факта, че аз съв висшист, а той не също си оказва значение за възгледите ни, той е- извинявам се ако ще обидя някой, аз наричам хората, които не извършват квалифициран труд работници и много малка част от тези хора поне според мен успяват да се издигнат в йерархията на фирмата, в която са!! Това е самата истина и разчитат единствено и само на заплатата си и като свършат парите няма от къде да изкарат допълнително!!Е за съжаление моя мъж е такъв, но пък иначе е златен ,като човек , като отношение към мен в къщи и в "обществото"
За това питам дали това е основателна причина за раздяла???!!!

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 12:24 от andream

# 3
  • София
  • Мнения: 175
Може би трябва да си подредиш приоритетите: искаш да си богата, или искаш да си обичана?! Не мога да разбера защо смяташ, че той е длъжен да ти осигури "парички за почивки, вечери и дрешки"? Защо ти сама не направиш нещо по въпроса? От думите ти  останах с впечатлението, че мъжът е мъж, само когато изкарва много пари,  а тази максима не е направила никого щастлив.  Flutter

# 4
  • Мнения: 606
  Очевидно поговорката, че когато немотията влезне през вратата, любовта излиза през прозореца, не е случайно измислена. Липсата на достатъчно средства в случая е изпитание за връзката ви. Дядо ми от фабрикант е стигнал до там да лови жаби и да ги предава за да оцелеят, преживели са изселване, бомбандировка, която е сринала къщата им до основи, обаче бяха заедно с баба ми до края на дните си. В добро и в лошо. Сега всички сме едни глезени лигльовци.

# 5
  • Мнения: 2 723
Не мога да разбера защо смяташ, че той е длъжен да ти осигури "парички за почивки, вечери и дрешки"? Защо ти сама не направиш нещо по въпроса? От думите ти  останах с впечатлението, че мъжът е мъж, само когато изкарва много пари, Flutter


Да, поста ти звучи адски неприятно.
Твоите богати приятели и стандарта на който ти си свикнала...
Ако го обичаш ще се научиш да цениш други неща, не само парите.
Ако финансовото благополучие ти е по-важно - зарежи този мъж и си намери някой богаташ Sick

# 6
Не мога да разбера защо смяташ, че той е длъжен да ти осигури "парички за почивки, вечери и дрешки"? Защо ти сама не направиш нещо по въпроса? От думите ти  останах с впечатлението, че мъжът е мъж, само когато изкарва много пари, Flutter


Да, поста ти звучи адски неприятно.
Твоите богати приятели и стандарта на който ти си свикнала...
Ако го обичаш ще се научиш да цениш други неща, не само парите.
Ако финансовото благополучие ти е по-важно - зарежи този мъж и си намери някой богаташ Sick


Неприятен да, но е факт, защото заради липса на пари, всички наши приятели ни оставиха и всяка вечер си кукуваме само двамата и с никой не се срещаме- определено много ми тежи

# 7
  • Мнения: 2 556
Само ти можеш да си отговориш искаш ли да си с него, въпреки тези притеснения.

Според мен повечето хора все някога са им се случвали финансови проблеми, но нали затова сме хора, да мислим как да се справим с тях. Аз не бих се притеснявала, че мъжът ми е работник, ако си живеем добре с него. Но ако теб това те тревожи - не знам, трябва да си решиш ти.

Аз през живота си не съм имала нито 1 "богато" гадже и това никога не ме е вълнувало. Парите ме интересуват, откакто имам деца.

Тези ваши приятели не са ви никакви приятели. И в най-безпаричните си периоди съм се събирала винаги с приятелите си, може да сме пиели най-евтиното вино, но пак ни е било супер.

# 8
  • Мнения: 2 723
заради липса на пари, всички наши приятели ни оставиха и всяка вечер си кукуваме само двамата и с никой не се срещаме- определено много ми тежи

Вие като се съберете с приятели си мерите пачките или се веселите.
Щото аз имам приятели които карат ес-класи, а имам и такива които се возят на рейсове.
И с едните и с другите се забавлявам еднакво добре.
Така че проблема явно не е в парите а в главата ти ooooh!

# 9
  • Мнения: 25 441
Ако изпитваш поне малко чувства към този мъж, остави го и му дай шанс да си намери една истинска и любяща жена, а не златотърсачка като теб.
Искрено ти пожелавам да си намериш подходящата чекова книжка, за която да се омъжиш!   bouquet

# 10
  • Мнения: 4 841
Искрено се надявам, че успяваш да запазиш негодуванията за себе си и не му "набиваш канчето" за това, че заради него нямаш "парички за почивки, вечери и дрешки", или че заради него си "изпаднала" от кръга на имотните си приятели, или че е "работник", а ти - висшистка...
Няма нищо по-трагично от мъж, "смачкан" от разглезена жена, решила първоначално, че това е принцът на белия кон, а после зарязала го заради някой чичко-паричко...

Според мен трябва да решиш какво искаш. Ако държиш на предишния си живот, по-добре го напусни вместо да се измъчвате и двамата - ти, че нямаш стандарта, който искаш, той - че не е в състояние да ти го осигури.

Ако го обичаш, ще трябва да преглътнеш някои от претенциите си. Все пак физическият труд е доста ограничен като възможности - тоест, той трябва и да почива, и да се възстановява - няма как да стане да работи по 18 часа примерно, или на 3-4 места.

Така че решението си е твое.

# 11
  • Мнения: 155
Директно на въпроса- не липсата на средства не са основателна причина, освен ако не си търсиш целенасочено такава...
Може би трябва да си отговориш на няколко въпроса:
1. Амбициите, който имаш ти, по-големи ли са от неговите?
2. Факта, че си по-образована, пречи ли ви да общувате интелектуално?
3. Кое те дразни в неговата работа, малката заплата и липсата на преспектива, или ти се иска човека до теб да е на по-високо социално ниво, просто за да сте наравно?

Аз преди години имах сериозна връзка, която прекратих, защото моите стремежи и амбиции за развитие бяха по-големи от неговите. Любовта изчезна за мен точно в този момент, защото това, че човека до мен спира развитието си тотално на 25 години, беше основното, което ме отблъсна.
Не ставаше въпрос за пари, вечери, дрехи...
Ставаше въпрос за двама млади, в началото на съзнателния си живот, от които единия нямаше път напред-само настояще и минало.
Разделихме се, аз все още имам амбиции и продължавам да ги осъществявам малко по малко, но и намерих човека, с главно Ч, който се променя заедно с мен и вървим рамо до рамо, никой никого не гони!
Може би твоя проблем е аналогичен! Помисли добре!
Успех!

# 12
  • Мнения: 2 931
Потърси си други приятели с които да има какво да споделяте и къде да ходите заедно - т.е. от "вашата черга"

# 13
  • Мнения: 3 423
Жалко, че Сосиете Женерал засилиха
контрола в последно време, иначе бих
ти дала някои добри идеи. Не знам как
е с БНБ и ПИБ, наистина не знам. Може
би трябва да се примириш, че няма да
видиш никога Галери Лафайет, но пък
за успокоение е, че и неговите клиенти
умират един ден, а какво е после, никой
не знае. Успокой се и отиди на фризьор.

# 14
  • Мнения: 2 099
Потърси си някой от твоята среда щом ти са важни парите,има хора които никога не стават богати!Ама има и много богаташи които обедняват,не се знае,знае ли се Sunglasses
И а като Зевс ще ти дам за пример дядо който от заможен човек по време на комунизма разкарваше зарзават с уазка да изхранва семейството си.А баба ми не била подхващала дом.работа,щото са имали все слугини..та тези хора винаги живяха задружно и се подкрепяха,събрала ги е голяма любов!

Общи условия

Активация на акаунт