искат да им подарим пари за сватбата

  • 34 295
  • 467
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Момичета тук пишат и доста различно мислещи от мен хора, затова моля за поглед отсрани.
Бивша моя състудентка и гаджето и ни поканиха на сватба и ни казаха подаръците в пари.
Досега не са ми искали така подарък и даже не го намирам твърде красиво,но щом не им е неудобно ок.Другите ни приятели имаха сватбени листи и сме купували по тях.За нашата сватба оставихме изцяло избора на гостите.
Дайте ми моля идея ,как се прави  подарък -пари дискретно и каква сума ви се вижда нормално да се даде.

# 1
  • Мнения: 274
Скоро не съм ходила на сватба, но колегата получи покана, в която пишеше "Подаръците - в плик!" Аз лично го намирам за нагло и не бих отишла на такава сватба.
Иначе начинът е точно такъв - в запечатан плик, в който освен пари, може да има и картичка с пожелания. Сумата е много относително понятие.

# 2
  • Мнения: 2 556
Напоследък това е някаква мания изглежда. И на мен ми е странно. Дават се в плик обикновено, колкото ти си прецениш.

# 3
  • Мнения: 137
Грозно ми е. Не харесвам и сватбената листа. Парите в плик, 200 лв. ми се струват нормално

# 4
  • Мнения: 550
Скоро не съм ходила на сватба, но колегата получи покана, в която пишеше "Подаръците - в плик!" Аз лично го намирам за нагло и не бих отишла на такава сватба.
Peace
картичка в плик предлагам аз!
съжалявам, но не мога да помогна. не съм ходила на такива сватби! струва ми се много просташко това "Подаръците - в плик!". Все пак сватбата е споделяне на щастливо събитие с приятелите и роднините си! Не е благотворителна акция и търг... newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
 newsm78 Странни хора. То, че е вярно, че на сватби се подаряват купища боклуци - вярно е. Ама пък така да си поискаш Rolling Eyes Аз мисля, че ако не са ви супер близки приятели 100-200 лева стигат. На такива даже и 200 са им много Twisted Evil 100 кинта за един миксер и айде Mr. Green

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 362
Аз не виждам нищо лошо подаръците да са пари почти винаги давам пари изкючение прави ако младоженците не искат нещо друго  в смисъл подарък от друг сорт.Дори когато отивам при приятелки или роднини където имат бебе също давам пари те да преценят какво имат нужда да си купят.Кофти като имаш 2 прахусмукачки или 5 тостера.Така са си преценили хората,а колкото до сумата всеки колкото има възможност дава.

# 7
  • Мнения: 3 499
За мен е много грозно така да си поискат пари без вие да сте ги питали какво биха искали.
Иначе - парите в пликче за писмо например.

# 8
  • Мнения: 2 401
Не е напоследък, така се прави от доста години.  И аз хич не го намирам за неудобно, нагло и  т.н. Напротив така се спестява неудобството за гостите си мисля.  Що се отнася до сумата - кой каквато възможност има, разбира се.

# 9
  • Мнения: 222
 ТОВА ЗАВИСИ ИЗЦЯЛО КАКВА ФИНАНСОВА ВЪЗМОЖНОСТ ИМАТЕ, ТАКА чЕ САМИ СИ РЕшЕТЕ, КАТО ПРИМЕР щЕ ТИ ДАМ ЛЯТОТО ПОСЛЕДНО ХОДИХМЕ НА СВАТБА, КАТО МЛАДОЖЕНЕЦА БЕшЕ ПОЗНАТ НА СЪПРУГА МИ, КАЗВАМ ПОЗНАТ , А НЕ ПРИЯТЕЛ И ИМ ДАДОХМЕ В ПЛИК ПО 50ЛВ , НА НАшИ БЛИЗКИ ПРИЯТЕЛИ ПРЕДИ ВРЕМЕ ДАДОХМЕ ПО 100ЛВ , ЗАВИСИ КАКВО МОЖЕТЕ ДА ОТДЕЛИТЕ.НЕ МИСЛЯ чЕ Е СРАМНО НА БЛИЗКИ ДА КАЖЕш чЕ ЖЕЛАЕш ДА ТИ ДАДЪТ ПАРИ, А НА НЕПОЗНАТИ ОТНОВО КЕш, ТЪЙ КАТО НЕ ЗНАЕш КАКВО БИ ИМ ХАРЕСАЛО

# 10
  • Мнения: 166
На последната сватба, на която бяхме канени, много деликатно ни беше намекната тази форма на подарък. "Оформих" я на гърба на една разкошна, малка иконка, с Девата и младенеца. Така удовлетворих и желанието на младоженците, а в същото време им поденсох и моите пожелания - за едно мило бебче Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 362
подкрепям мнението на минзухар!

# 12
  • Мнения: 4 290
Аз като ходя на сватби, винаги давам пари в плик. Но наистина до сега никой не ме е задължавал, едва ли не, да го правя. По-скоро ще ми стане смешно ако се случи.  Laughing
Смятам, че за хора, които не са ми твърде близки, 100 лв. са достатъчни.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз не виждам нищо лошо подаръците да са пари
абе то и аз не виждам нищо лошо и съм давала - на не близки хора -  ама така да си кажеш направо...просташко ми се вижда, съжалявам Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 581
 Според мен пък това е най-добрия вариант и аз го предпочитам.Не се чудя какъв подарък да взема, нито обикалям да го избирам.
 От мойта сватба най-хубавите и сполучливи са подаръците, които сами си купихме с парите дадени ни от някои от гостите.По-голямата част от предметните подаръци или не използваме, или отдавна са в боклука поради счупване.
 Сумата зависи от много неща.Аз не бих дала по-малко от 100лв.

Общи условия

Активация на акаунт