обезкосмяване на ръцете...

  • 8 056
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте!
Мисля за първи път да си обезкосмя ръцете по повод сватба.
Обаче се притеснявам,че тъй като е за първи път,може да се възпалят,да излязат пъпки и т.н...
Моля ви,споделете при вас имаше ли такива проблеми първия път?
И като е първи,коя процедура е най-подходяща?
Благодаря на всеки,който ми пише!

# 1
  • Мнения: 9 077
Щом ще ги махаш за първи път,давай с бръзнача-след като ти пораснат пак,давай с епилатор вече Wink

# 2
  • Мнения: 2 212
Луничка, това, което момичето е писало преди мен за бръснача никак  не е добра идея. Аз когато ги обезкосмих ръцете за първи път беше с крем-депелтоара на Veet - струва някъде към 8 лева, но определно нямах големи проблеми. Само малко ми се зачервиха пъровначално ръцете, но това май беше защото го държах малко повече от указаното време. Така че, ако спазиш всичко, което пише на упътването не би трябвало да има проблем. Определено ти препотъчвам това, а не бръснене. Ако не- на кола маска иди, но не и бръснене. Но това е много по безболезнено и добро според мен !

# 3
Да,и аз изключвам бръсненето,нямам навика и нагласата.
А с депилатоар и кола не е ли по-възможно да изкара обрив (алегрия) отколкото примерно с епилатор?
Аз съм навита и за трите,нямам страх от болката,само възпалението ме притеснява. Иначе по принцип ползвам епилатор,обаче пък за ръцете ми се струва,че ще ги накъса,отколкото да ги издърпа...
 Thinking

# 4
  • Мнения: 5 647
В никакъв случай не ги бръсни! По-добре си вземи коло маска и след процедурата си намажи ръцете с крем Здраве.

# 5
  • Мнения: 2 212
Цитат на: Anonymous

А с депилатоар и кола не е ли по-възможно да изкара обрив (алегрия) отколкото примерно с епилатор?
Аз съм навита и за трите,нямам страх от болката,само възпалението ме притеснява.  Thinking


Ами това вече може бие индивидуално и зависи от теб самата и дали си склонна да развиеш алергия към тези продукти, но специално аз си мисля, че на Veet продуктите са добри и има разновидности, сред които и за чувствителан кожа, а и както казах при мен не се получи нещо силно като алергия и затова. А иначе за кола маска не мога да кажа защото не съм си правила на ръцете.

# 6
  • Мнения: 3 777
Отиди на козметик, не е толкова скъпо и е професионално.
Ако го правиш ти, може да не се получи.
Може да останат островчета, да се зачерви, да се спукат капиляри.
Аз съм си правила един единствен път кола у дома, спукаха ми се камара камиляри - ходих синя 2 месеца и не смеех да покажа кожа.
Така че не рискувай преди сватба.
Във всеки козметичен салон предлагат тази услуга.

# 7
  • Мнения: 1 541
Аз бих ти препоръчала да отидеш на козметик и да предопредиш, че те е страх от алергий и тн, за да ти направи тест за поносимост! Както и избери добър професионалист, а не някоя квартална козметичка, която няма да работи сигурно с най0 качествените продукти. Остави си и достатъчно време все пак преди големия ден. Аз си обезкосмявам ръцете непрекъснато, но само на козметик! Това с бръсненето става, ако решиш да се конкурираш с мъжа си после по косми  Wink

За Вийт- аз съм го ползвала само веднъж и въпреки, че го държах доста малко ми изгори кожата и доста време ходех с петно на крака! Но това е при мен- аз съм с мнооого чувствителна кожа. Много жени са доворни очевидно, така че прецени за теб кое е по- приятен начин!
Успех!

# 8
  • Мнения: 2 195
Не съм го правила и не мисля да го правя Sign Exclamation По4неш ли веднъж оттърване няма Rolling Eyes Стигат ми другите места дето обезкосмявам ooooh!

# 9
  • Мнения: 304
Първият път отиди на козметик, после ако вече те домързи да ходиш по салоните, можеш и сама с епилатора да действаш.

# 10
  • Мнения: 7 186
От едно бръснене нищо няма да ти стане,хич да не ти пука,поне със сигурност няма да ти се зачервят или възпалят ръцете,даже е по-добре да ги обръснеш първия път и след това вече започваш с епилатора,защото ако са дълги космите ще боли повече.Моите ги махам с епилатор и става супер,те и без това са малко.Ако ходиш на кола нека не бъде в деня преди сватбата,че не се знае как ще ти подейства,може да се зачервиш и да си вкараш автогол от много разкрасяване Wink .

# 11
Когато си махах космите от ръцете си направих кола при козметик. Останах многоооооооооо доволна. Първи болката беше направо смешна ( за сравнение предния ден си правих кола на триъгълник) , имаше зачервяване на кожата, но малко и до другия ден вече нищо ми нямаше и се чувствах страхотно! Така че препоръчвам за първи път поне да се посъветваш с козметик и тогава да решиш към кое да пристъпиш!

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Когато преди години за първи път обезкосмих ръцете, направо карах с епилатора. И сега така. Не боли, зачервява се за кратко (както всеки епилиран участък). Досега обриви, пъпки и обратно растящи косми не съм имала.
Но ако се прутесняваш, по-добре първия път отиди на козметик, а после вече у дома с епилатора (чувството за гладкост е толкова готино, че едва ли ще ги оставиш да порастнат отново, дори да са руси Wink)

# 13
  • Мнения: 750
Определено съм за варианта епилиращ крем, щом е за веднъж. Вийт е чудесен вариант. Има крем за бикини-линията (за чувствителна кожа!), както и епилиращ крем-пяна (изглежда като тези за коса). И двата варианта ми се стурват подходящи за твоя случай.

Спазваш указанията точно, първо правиш тест за чувствителност върху малък участък (колкото монета от 5 ст. е достатъчно) и ако не сеполучи реакция, действаш смело и спокойно!

# 14
  • Мнения: 5 255
Довери се на козметик  Flutter .
Това за бръснача е много лоша идея  Crossing Arms .
Все пак ще ходиш на сватба  Wink .

Общи условия

Активация на акаунт