Проблем с храненето

  • 834
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Дъщеря ми е на 2 месеца и е изцяло на АМ. До сега си се хранеше нормално и изяждаше по 120 гр на хранене.От около седмица обаче храненето ни е "мисия невъзможна".Започва да яде с апетит в началото , изяжда около50-60 гр и се почва един рев , едно чудо не иска да докосне дори биберона.Смених млякото , но ефект никакъв, даже май и по-зле стана.Направо в чудо съм се видяла , не мога да си обясня какво му стана на това дете .Досега си ядеше спокойно и с апетит , а изведнъж такава промяна...
Имате ли представа на какво може да се дължи това?

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 19:29 от maxi_

# 1
  • Мнения: 814
 Не се притеснявай, има и такива периоди. И ние пробвахме най-различни АМ, сменяхме бирерони и какво ли не, но резултатът беше същия. Сега ядем по 100-120мл. на хранене, а сме на 6мес.

# 2
  • Мнения: 2 131
Моят син като правеше така /долу-горе на възрастта на твоето бебе/ педиатърката ми каза да мажа венците с Дентинокс и да предложа пак мляко след десетина минути. За зъби е още твърде рано, но, може би, ги дразнят венците. Би могла да попиташ вашия лекар за подобен вариант.

# 3
  • Мнения: 337
И колко време горе-долу продължава този период? Направо се измъчвам , като я гледам .
И аз имам чувство , че нещо я боли защото понякога чак пищи , и това само при хранене , през останалото време си е спокойна.

# 4
  • Мнения: 15 379
И ние бяхме точно така. Аз го отдадох на колики, защото се надуваше и страшно ревеше, поизчаквах мъничко и след 10-тина минутки предлагах пак. Отмина си с времето.  Peace

# 5
  • Мнения: 382
Само недей да сменяш млеката,голяма грешка.Моята дъщеря беше по същия начин и като засменях едни млека и съвсем се отказа да яде. НА девет месеца е и още я храня с мляко заспала.  Виж дали свива крачета-колики. Ако е малка станала дупката на бибата-уморява се и се дразни.Как е акото?Дай повече инфо. newsm78

# 6
  • Мнения: 337
Аз смятам , че коликите вече ни отминаха , поне не се е присвивала отдълго време .Дупката на бибата е голяма .Акото е нормално , жълто .
Съмнява ме да не са гъбички на езика , но като , че ли не е много бял ама знам ли ....
От друга страна ако са гъбички би трябвало изобщо да отказва да яде , ако я боли, а тя започва да яде настървено и след 40-50 грама започва големия рев и дърпане.

# 7
  • Мнения: 382
Да, за гъбички не се сетих. Виж венците,ако имат бели налепчета като афтички питай педи за Дактарин гел. Много помага.А колики се появават и на по-късен етап по разни причини,така,че не го изключвай като вариант. С какви шишенца сте?Пробва ли да минат 10 минутки и пак да предложиш?На какъв интервал я храниш?

# 8
  • Мнения: 45
Преди да изяде тези 50 гр я вдигни  и изчакай хубаво да се уригне,след това предложи още мляко и след малко пак я вдигни.Почти всики неспокойни моменти при бебчетата идват от това Peace

# 9
  • Мнения: 337
Шишета ни са Авент и Др.Браун, против колики са (което естествено не изключва появата им).
За съжаление не съм в Бг , за да изпробвам този гел, но ако продължим така  ще се обаждам на педиатъра . Преди малко се хранихме и беше по-спокойна, но и аз направих по малко количество  90гр. и си ги изпи.
толини, уригвам я на всеки 30-40  гр, но положнието не се променя.

Момичета, благодаря ви за отговорите , дано е временно явление и да отмине , защото си е мъка и за двете ни.

# 10
  • Мнения: X
Не е трябвало да сменяш млякото. Възможно е биберона и да пропуска малко вече и да иска по-силна струя, опитай със следващ размер биберон. Също провери дали дава да я пипнеш точно под меката част на ушите, ако я болят ушите сукането е кошмар.
Иначе има такива периоди, но щом реве, значи нещо я притеснява в самото хранене, иначе щеше просто да плюе биберона.

# 11
  • Мнения: 472
синът ми е на 3 м.и също не искаше да се храни.смених,млякото няколко пъти,после бибата-ефект никакъв.уригвах го и т.н. накрая отидох на гастроентеролог -откриха ни чревна бактерия сега ще се лекуваме:(така че я си отиди на лекар .....

# 12
  • София
  • Мнения: 672
Колкото и смешно да ти звучи, на нас по това време започнаха да избиват първите зъбчета - в смисъл - те тръгват, но детето изпитва само дразнение - нищо не се вижда на венеца. Точно така реагираше. След 1 - 1.5 седмици се показаха едни малки къдравки зъбочета, които надничаха под венеца, но още не  го бяха пробили. Зъби няма и до ден днешен, но има периоди на по - малко ядене...

# 13
  • Мнения: 514
Ние също имаме същия проблем както си изяждаше всичко !Така от 3 седмици не иска мляко започна постепенно да намалява количествата и аз си мислех че пораства и няма нужда чак толкова докато стигнахме че за един ден беше изпила Само 150мл. и така беше 3 дни после започна да си хапва!Казаха ми че има криза на кърмачето към средата на 3 -я месец и също към средата на 6 -я !Най важно е търпението!!!!!!!!!!Знам че ти е мъка ама какво да се рави Ще отмине! Peace Peace Peace Peace Peace PeaceСамо Търпение!!!!!!!!!!!

# 14
  • Мнения: 228
Най-важно е търпението... Има и такива периоди и просто трябва време за да минат.....
така че я си отиди на лекар .....
може да направиш и това ако детето реве неистово...

Общи условия

Активация на акаунт