Как храните децата на 1 година?

  • 727
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте мами,
не мога да намеря темата за храненето на едногодишни деца.
Чудя се как да продължа с храненето на Калоян.
Сега сутрин яде попара,кус-кус
на обед яде основното от кухнята
след обяд каша или кремчето от кухнята,или грис или нещо друго което измисля
и вечер АМ.
Чудя се дали да не му давам супата като вечеря и после колкото иска АМ?
Като кашата или крема давам около 18.00
И другото което се чудя е-дали да заменя АМ с кисело мляко?
Сега минахме на Фризо 3 и ми се струва,че не му стига за вечеря и сега слагам 2-3 бисквити.
Вие как процедирате?

# 1
  • Мнения: 3 376
Сутрин яде мляко.
След това евентуално може да хапне и нещо друго,преди обед,но не винаги.
Заспива с мляко отново.
Следобед яде към 16.00 часа-супа,ядене
После към 19.00 отново хапва,но не винаги.
Заспива с мляко.

Млякото му е Фризо 3.
Между яденетата яде солети,ядки/много обича белени семки/,бабите ако донесат някоя "глезотийка" също хапва  Rolling Eyes
Това е,май още е основно на АМ,но аз се водя по него и не се притеснявам особенно.

# 2
  • Мнения: 523
Ние сутрин закусваме овесени ядки, грис, каша, а понякога  само около 200 гр. прясно мляко. На обяд основно. След обяд плодово мляко, или кисело с бисквити, или плодово пюре с нещо зърнено. Вечеря 200-230 гр. прясно мляко. Между храненията яде банани, ябълки, круши, киви, бисквити. Пробвала съм да давам вечеря, но  отказва или, ако яде след това повръща вечерното мялко. Сега съм решила след обяд да и давам само плодове или нещо по-малко и след това към 6 часа вечеря.
Според мен няма проблем да замениш адаптираното с кисело - 3,6 %.

# 3
  • Мнения: 1 896
Ето такъв е рижимът на хранене при нас:
Закуска:кус-кус, овесени ядки, попара, филия с масло и сирене или кашкавал,бисквитена торта,каша, кисело мляко с бисквити, мляко с грис....
Обяд:основното от кухнята
Следобедна закуска:(около 16.30-17.00)- основно плодове
Вечеря:(около 18.30) супата от кухнята
Преди сън:кисело мляко, колкото иска

Бих продължила да му давам АМ поне до 3 годишната му възраст, но на година и 4 месеца сам отказа АМ и  принудително михахме на кисело.
Дано съм ти била полезна.

# 4
  • Мнения: 508
От няколко месеца насам режима на Марти е един е същи, а именни;
Сутрин- зърнена закуска със сирене и масло или само АМ / разнообразявам/
На обяд, заленчукова или месна манджа.
Следобяд-зърнена закуска / каша, ядки с плодове, филиика с нещо
Вечеря- малко ядене + АМ или бисквитка + АМ.
Между храненията яде плодове

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 891
Вечер час преди млякото някъде вечеря,най често супа след това пие мялко-АМ слагам малко каша в него.Когато слагах бисквити се събуждаше често през ноща гладна.

Не спирай с даването на АМ,докато сам го откаже..

# 6
  • Мнения: 1 183
Мойто си закусва и вечеря с АМ,на обед манджа,а следобедна закуска е каша,грис,кис. мляко с бисквити  Peace

# 7
  • Мнения: X
Ох и аз все се чудя, правилно ли го храня, дали получава достатъчно от всичко, което му е нужно за възрастта. Мартин става сутрин към 8-8.30 и най-късно към 9ч. цока малко. После към 10-10.30ч. му давам попара, по- рядко кус-кус. Към 14-14.30ч. пюре, 19ч. каша, кисел, грис, супа, овесени ядки; В 22-22.30ч. за приспиване малко цок.

# 8
  • Мнения: 753
Ето и нашият режим:
6-6.3 - АМ
8.3-9-ядки с банан и АМ/каша от елда/кисело мляко с бисквити/попара
12.3-13-основно ядене
15.3-16-плодове/плодово пюре
18.3-19-ако имам подходящо за него ядене давам от нашето,иначе каша с плод или киц. мляко с бисквити
21-21.3 -АМ

# 9
  • Мнения: 378
Закуска (8 ч)- кисело мляко - около 150 грама и плодово пюре с извара - около 100 грама, или каша - около 150 грама и плодово пюре - около 100 грама - колкото иска. Ако кашата е безмлечна, я приготвях с адаптирано или прясно мляко, понякога и с кисело за разнообразие. Понякога правех попара от мляко с бисквити, каша от просо със сирене или давах кисело мляко отделно с бисквитка, понякога част от филия със сирене. И плодово пюре.
Обяд (12 ч) - зеленчуково пюре с ориз или просо, с жълтък или месо;  или някакво ястие - задушени зеленчуци, пиле фрикасе, риба със зеленчуци - около 200 грама. И сок или плодово пюре.
Следобедна  закуска (16 ч) - каша (различна от сутринта) - около 150 грама, млечен кисел, мляко с ориз, мляко с грис... И  плодово пюре или сок.
Вечеря (20 ч)  - кисело мляко - около 150 грама, или супичка - около 100 грама и 100 грама кисело мляко.
Преди сън (21.30) кърмех, сестра ми даваше адаптирано мляко.
През деня между храненията давах банан, ябълка или някакъв друг плод.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 15:02 от Милли

# 10
  • Мнения: 1 049
Няма смисьл да заменяш АМ с кисело мляко, след като детето си го пие. Но за вечеря само АМ ми се вижда настина малко. Не си писала кога даваш пресни плодове... Thinking Можеш да даваш по-кьсно кьм 19 ч. кашата или гриса, а следобед да дадеш плодово пюре. При нас супи за вечеря никога не е имало, просто не ги искаше. Когато вечерята е от 200 гр. млечна каша няма нужда после от АМ, освен ако поиска. При нас на 1 г. режима беше следния (важно е да има 2 безмлечни и 2 млечни храненета) :


1. След сьн АМ, около час по-кьсно закуска- попара, кус-кус или йогурт
2. Обед - месно зеленчуково пюре ( 2 дни в седмицата постно, 1 ден с жьлтьк, 1 с риба)
3. Следобед - плодово пюре
4. Вечеря - млечна каша (Милупа, Хип и т.н.)


# 11
  • Мнения: 668
ние сутрин когато стане в 8 - 8 и30h хапваме кисело мляко с бисквити или чай,макарони с сирене,на обед манджичка и десерт.в 16h  кремче ,гриз или каша.към 19-20h  супа или манджа и плдово пюре за десерт и си ляга

# 12
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Още не сме на 1 годинка, но и аз се включвам в темата да събера малко идеи. Иначе нашето меню е

Събуждане - АМ
9ч - каша (обикновено редувам 2 вида и смесвам с различни плодове за разнообразие)
11 - АМ
1 - обяд - отделям от каквото има сготвено за нас, десерт - плодово кисело мляко
3- плод (ябълка или банан)
АМ - на поискване до края на деня

Мисля след навършване на годинката да минем на АМ 2 пъти на ден, а останалите да даваме прясно мляко. Мислите ли, че това е добра идея?  newsm78

# 13
  • Мнения: 161
Сутрин прясно мляко с бисквити
12.30ч -основното от кухнята
15ч-десерта от кухнята и плод
18ч-супата от кухнята със сухар
Преди лягане АМ

Общи условия

Активация на акаунт