Дайте съвет

  • 1 971
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Привет на всички мами!
Имам нужда от съвет. Синът ми е на 5м и половина и вече си върти главичката при спане.
От няколко дена забелязвам, че при завъртане на дясно си прискрипва /прищипва/ ушенцето.  Явно не го боли, но аз се притеснявам да не му клепне ухото. Струва ми се даже, че е малко по голямо от лявото.
Какво да правя? Не мога да го проверявам на всеки час на коя страна му е главата и дали ухото му е сгънато на две. А и като се опитам да наглася ушето, той се буди.
Дайте съвет?

# 1
  • Мнения: 745
Според мен нищо не можеш да направиш.Излишно се притесняваш,не мисля,че ще клепне.Аз какво да ти кажа,като на моя главата му се сплеска отзад,защото спи само по гръб.Обаче сега забелязвам,че започна да се пооправя.

# 2
  • Мнения: 690
Споко  Peace Мойто зверче си върти главата насам-натам още от 20 тия ден, преди все му оправях ушите, ама сега не става, че се буди, та отвреме-навреме си спи върху тях  Mr. Green Няма да му клепне  Hug а това, че едното било по-различно от другото - може би си внушаваш ...

# 3
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай, нищо няма да му стане. Синът ми редовно спеше с часове наред върху обърнато уше, ни най-малко не са му клепнали  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 746
Моята дъщеричка също си прегъва ушенцата и забелязвам, че са клепнали леко Sad А като се роди си бяха съвсем прибрани, та и аз се чудех какво да правя, за да не и останат така. Мъжът ми казва, че с нарастването на главата, скалпа ще ги издърпа назад отново в прибрано състояние  Wink

# 5
  • Мнения: 4 621
Не се тревожи, нормално е. Яна също си прищипваше ушичките, като в много от случаите и ги оправях, но много пъти е спяла така. Не са и клепнали ушите Hug

# 6
  • Мнения: 1 187
Когато видиш, че спи върху ушенцето си просто го оправяй.
Но не се притеснявай че ще клепнат. Каквото е заложено в гените му това ще стане.
И на моята дъщеря едното й ушенце беше намачкано и винаги привито нагоре (мекичката част при нея се изкривяваше), но сега ушите й са прибрани  Grinning

# 7
  • Мнения: 1 197
Не мисля,че има нещо тревожно,на  Дария й е любимото да си слага бибата зад ухото и така спим.Ако понечиш да го махнеш се сърди Mr. Green.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 735
Тези дни точно си мислих да пиша за това.Бебка си спи и върху двете ушички прегънати и направо съм в ужас.Понякога ги лепя,но пък кожата и е много нежна и почервенява и се бели CryВчера бяхме на кожен лекар,че и педито казват,че нищо не може да се направи.Е,вече и казвам:УШКЕЕЕ! и тя много се кефи Joy-та започнахме да си правим майтап и от плачка стана играчка!С една дума:споко!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Дъщеря ми се роди с прилепнали към главата уши, но както много бебета така и тя си подгъва ушите като си върти главата. Сега забелязвам, че вече не са така прилепнали, а леко стърчат, но предполагам, че с времето ще отшуми така че изобщо не го мисля.

# 10
  • Мнения: 135
и ние сме така прищипваме ушета даже и отзад и опада косата Grinning но какво да правя не мисля че ще и клепнат ушите от това ама кога ще и порасне косата отзад newsm78

# 11
  • Мнения: 91
залепи ги с тиксо  smile3505
само се шегувам просто днес е петък и съм в настроение свършва работната седмица
не се безпокои всичко ще е ок

# 12
  • Мнения: 1 596
При нас е абсолютно същото Peace
Аз не се тревожа...но таткото само го мести за да му го оправи #Crazy

# 13
  • Мнения: 1 900
И при нас е така. Rolling Eyes Незнам какво може да се направи, май нищо общо взето. Дано не клепват.  Peace

# 14
  • Мнения: 655
Аз като малка имах клепнало уше, също и близначките ми са с клепнали ушета, но не се притеснявай, с времето всичка се оправя.

Общи условия

Активация на акаунт