Какви легла да купим... ?

  • 2 592
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 238
Здравейте, мами!
Стигнахме до голямо мислене какво легло да купим за момента, когато ще се родят бебетата.  ooooh!
Имаме батко, който когато се появят мъниците ще бъде почти на 4 години и разполагаме за момента с неговото детско легло - от големите кошари с двете чекмеджета (1.40 м)
Тъй като не ми се купува още една кошара + легло за баткото се чудим дали не може да вземем направо едно двуетажно легло с всичките му огради и предпазители. След раждането "големият" ще спи на 1 етаж, а малките в неговата кошара докато се събират. После баткото отива на втория етаж, а единия бебок на първия на новото легло - естествено ще обезопасим максимално.
Не ми се купува втора кошара... след известно време ще се чудим къде да ги пробутваме, а така или иначе с 3 деца все някога ще се стигне до двуетажно легло.
Очаквам всякакви идеи и решения на ситуацията с възможно най-малко на брой легла Simple Smile
Най-вече се надявам и майки минали по този път да ми дадат практически съвети  Wink

# 1
  • Мнения: 844
Izvinqvam se 4e pisha na latinica, mislq 4e si vzela dobro reshenie zastoto moite mom4eta bqha v edna koshara do desetiq mesec. Peace

# 2
  • Мнения: 1 069
Авалена, нашият батко беше на 3 и половина като се родиха близнаците. Да ти кажа при нас как стана.

Направихме му детска стая още като беше на 2 и половина и го отделихме. Сега той спи на нормален креват. За малките - ни дадоха две креватчета. Но ако не можеш да го отделиш мисля, че става този вариант който си решила - после обаче рано или късно ще трябва да му направиш негов креват голям, а близнаците да отидат на двуетажното... Обаче много близнашки майки казват че после се карат децата кой къде да спи. Помисли и за това

Имаш време и варианти  Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 1 174
Мисля,че решението ти е много практично,моите деца също до 8-9 месец спяха в една кошара.Друг е въпроса дали бебоците ще оставят баткото ви да спи и да не се наложи той да е в друга стая Crazy

# 4
  • Мнения: 7 803
винаги съм била против децата да спят в един креват. от малки си свикнаха, че всеки си има Неговото си легло. то си е така наречената Негова зона за спасение. демек, ако някой си е в леглото, това е знак за останалите, че се нуждае от усамотение и не иска да бъде притесняван  Peace друг момент е, че тони много се въртеше и не си представям постоянно да блъска и рита теди. с двуетажните легла наистина може да се стигне до големи разправии между трите деца  Peace

# 5
  • Мнения: 4 965
Да не повтарям Дъмпер-ката.
Този път мнението ми покрива на 100% с нейното. Hug

# 6
  • Мнения: 844
Наистина е най - добре да са в отделни кошарки, но ние временно бяхме принудени защото имаше място само за една кошара. А ,те бяха малки бебчета и изобщо нямаха възможност да се ритат. Единствено ме притеснява двуетажното легло, заради опасността от падане.

# 7
  • Мнения: 3 638
И аз да потвърдя, че е напълно възможно да спят в едно креватче доста дълго. Нашето е 1,20 м и още си спят заедно, в 1,40 м може да откарат наистина докъм 10 м. Не се будят, нито с ритници, нито с рев, не знам как става тази работа  newsm78 Виж, може би баткото ще го будят или той може да буди тях. На мен ми беше много смешно в болницата като раждах, едната вечер докараха една друга родилка с бебето в стаята и моите се будеха от неговия рев и ревяха неудържимо и двете. А помежду си не се будеха ако едната плачеше...
Остава само проблемът за караниците с двуетажното легло  Wink

# 8
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Аз мисля че идеята ти е много добра.Макар че нямам близнаци и на мен ми се наложи да мисля за легло на два етажа поради липса на пространство.Ние живеем с бабата на моя съпруг на дъщерями и стана малка кошарката и затова решихме че е крайно време да вземем легло,но бабата не беше  съгласна и затова се проточи във времето.Все пак преди месец взехме това легло правено е по поръчка но има и готови но с малка разлика.Дано съм ти била от ползаи другаде съм пускала снимка на леглото но все пак се опитвам да помогнано ще тръбва да го обезапасите         

# 9
  • Мнения: 655
Ми да може както си го измислила. Те моите спят заедно-имат широко легло поръчано за тях и си спят двете на него.

# 10
  • Мнения: 238
За съжаление разполагаме само с една детска стая. Знам, че е най-добре всеки във свое легло, но ако сложим едно голямо и две малки легла в детската няма да остане място за игра. Ако будят баткото отначало кошарата ще е преместена в нашата спалня.
Така или иначе и аз си мисля, че на края близнаците ще стигнат до двуетажното, а за баткото ще има ново голямо легло. Пък дай боже след някоя и друга година всеки със спалня  Laughing
Уффффф наистина ни се взе умът от комбинации тъй като се опитваме да сметнем нещата в перспектива за поне 5-6 години ooooh! 

# 11
  • Мнения: 1 069
Авалена, и аз съм с една детска стая - апартамента ни е двустаен - т.е. кухня, стая и хол. Ама хола ние го направихме на наша спалня - в него се събираме ние и бебетата, а малката стая е за Влади. Живот и здраве след 1-2 година ще се разменим. По-голямата стая ще я направим на детска, а малката ще стане наша спалня.

Просто се лишихме от хол. Нашата кухня я превърнахме в такава стая - там си посрещам и гости и всичко - не че може повече от 5 човека да се съберем, ама... пак е нещо  Hug Hug Hug

Ще успееш да ги нагласиш, сигурна съм

# 12
http://www.dibobg.com/products/_bigImg/Sanyb5.jpg
Това са леглата. Взехме си 2, невероятно здрави и стабилни. Нямат нищо общо с 90% от мебелите които се продават в БГ. А и ще могат да се ползват доста години.

# 13
  • Мнения: 7 803
 Joy точно на такова легло, тони бесното изкърти всички решетки. и аз мислех, че ще ги ползват поне 7-10 години. решетката под матрака също пострада  Confused така че се оглеждам и аз легла

# 14
ЛОЛ ... Да почна от сега да мисля за подсилване на решетката на матрака. Другата и без това няма да я ползвам.

Но въпреки това сглопките и материалите са невероятно здрави. На цял апартамент съм зглобил мебелите, така че имам опит с зглобяеми мебели.

Общи условия

Активация на акаунт