Баша уби сина си с шамар!!!

  • 1 489
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Току-що по радиото чух Варненската преса и останах потресена.
Баща оставал в ареста с обвинение за причиняване на смърт на собственото си дете по невниманиеShocked
Не казаха подробности освен, че е ударил шамар на 2 годишното дете и това го е убило.  Shocked  Ама какъв е тоя шамар бе .....  #Cussing out Нямам думи.
Ако някой знае подробности да пише.

# 1
  • Мнения: 1 470
Аз подробности не знам,но напоследък зачестиха случаите...Насилието върху деца,и от деца,се увеличава постоянно,и най-лошото е че тук май няма воля за справяне с този проблем...

А онзи ден за изгубеното две годишно момченце,което пасло овцете в най-студеният ден на годината,само по чорпогащник,без обувчици...И това дете е успяло преди да умре,да измине 5 км,когато навън Беше нечовешко,от къде е намерило сили милото...и моето двегодишно момченце,в къщи на топло,беше по чоропогащник,и днес е болно...Но на това не му казаха насилие...Цитирам-"Няма видимо насилие върху детето..."...Какво трябва да се случи с едно дете,за да го обяват за насилено?!А къщата в която е живяло?!С лудата си майка,и бащата алкохолик,и всичките си 7 братя и сестри?!Ми то нашата баня е по голяма...И това НЕ е насилие,за някои...Че защо и да е,след като от социалните ако ги вземат тези деца,ще ги пратят в някой Детски Дом като в Могилино,където ще измират не от студ,а от глад...И вчера на закриването на Шесторката,най-отпред се мъдри Първанов,и призовава за подобни други кампании...Чоавекът който измисли Коледата,за да може фонд за Лечение на Тежко Болни деца,да остане неусвоен,и да се върне в хазната,в неговите ръчички,и на управляващите...И питам сега със тези 1 000 000,че и отгоре,колко къщи за децата ще бъдат построени?!Защото в нашият квартал с тези пари могат да се купят 5 големи къщи,с дворове и всичко друго,при това нови,в които ще съберът още деца...А ако става въпрос за някой друг град,може би и много повече...Но през строителството се крадът най-много пари,и изпират след това...

Никой не мвисли за децата...Толкова съм бясна вече на тази държава,че ще откача...И на където и да се обърна само тиня,и гнилоч...Мирише...

А такива хора,като този баща,трябва да го убиват с камъни,по площадите,както някога...Макар и в някои моменти обстоятелствата да са го докарали до това положение...Трябва да намерим начин ние родителите да се владеем...И да оставим любовта да е водещото чувство,а не агресията...

Съжалявам ако съм наспамила темата...Но това си ми е болка от край време,и тези от правителството,със всичките им идейки за събиране на народни пари,ме влудяват...А ние плащаме данъци,точно за да се справят с подобни проблеми...Или се лъжа?!

# 2
  • Мнения: 4 290
Мъчно ми е много и за двете дечица. Какво става с хората, не мога да разбера... Как може?

# 3
  • Мнения: 1 896
Писах го и в друга тема, но ще се повторя и тук.
Тревожно е,че тези случаи наистина зачестиха.Тревожно е и бездействието и безхаберието на държавата във връзка с този проблем.
Социалните служби често се задействат едва когато конкретен случай придобие обществена гласност или когато има замръзнало, изгладняло или пребито до смърт дете.Освен това единствените мерки, които се предприемат са отнемане на родителските права (на родители, които и без това нехаят за децата си) и спиране на помощите,а наказателна отговорност незнам досега някому да е потърсена.

# 4
  • Мнения: 1 547
От един шамар не се умира. Детето е било пребито още в началото на февруари, като от множеството хематоми и черепни травми изпада в кома две седмици по-късно. Да, тревожно е и подтискащо, но се питам - как една държава може да предугади потенциално лошите родители? Не се познава нито по пол, нито по статус, ни по възраст. И друго, колко домове трябва да бъдат създадени в България, за да се приютят по 3-4 деца от всяко трето ромско семейство и по 1-2 от всяко десето българско, м? Държавата е и ще бъде безсилна да се справи с този проблем, а и с много други, докато хората в нея не преодолеят обществения си пуберитет. Едва тогава ще има съпричастие, ред и функциониращи институции.

# 5
  • Мнения: 1 187
Момичета извинете ме, но според мен тази тема няма място в този цветен подфорум.
Достатъчно насилие, убийства и издевателства бълва телевизията всеки ден.
Не е нужно и тук да се коментират лудостите на ненормалните убийци.
 #Cussing out

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Еми какво да коментираме не знам. Повечето деца, които умират по този нелеп начин са ромчета. Имам чувството, че ги раждат за да си получават помощите и да живеят на техен гръб родителите им.

# 7
  • Мнения: 39
Еми какво да коментираме не знам. Повечето деца, които умират по този нелеп начин са ромчета. Имам чувството, че ги раждат за да си получават помощите и да живеят на техен гръб родителите им.
аз също така мисля,но според мен държавата е виновна,защото няма закони ако имаше строги закони безкомпромисни където не играят парим и власт нямаше да е така.Преди 4 години ходих на гости в Германия в един магазин пазарувахме едно дете така хленчеше и крещеше из магазина за една дъвка майката умираше от срам накрая не се сдържа и го удари по дупето тогава друга се развика дойдоха полицаи и задържаха майката не казвам,че трябва да са чак толкова строги,но това са за мене закони

# 8
  • Мнения: 1 753

Точно така мисля и аз. Нямам думи, много ми е мъчно!

# 9
  • Мнения: 502
И аз мисля така,момичета.Толкова ми е болно,тъжно,вместо да се радваме на децата си и на живота си,сърцата ни се изпълват с ненавист от всичката пошлост в тази държава.Но какво да се направи,кажете,какво?Не може да продължава така!Ето вчера по БТВ събраха от добри хора само за две минути 300 000 лева,и скапаната държава ще се подиграе отново с милосърдието на хората!Тези пари ще отидат за ДДС!Много харесвам Президента,той е добър човек,но нима и той нищо не може да направи? Cry

# 10
  • Мнения: 315
И аз мисля така,момичета.Толкова ми е болно,тъжно,вместо да се радваме на децата си и на живота си,сърцата ни се изпълват с ненавист от всичката пошлост в тази държава.Но какво да се направи,кажете,какво?Не може да продължава така!Ето вчера по БТВ събраха от добри хора само за две минути 300 000 лева,и скапаната държава ще се подиграе отново с милосърдието на хората!Тези пари ще отидат за ДДС!Много харесвам Президента,той е добър човек,но нима и той нищо не може да направи? Cry
от ддс и буш не може да ни спаси!само орешарски Laughing
темата е кошмарна и не е смешно, но ако някой в народното събрание  между две далавери се замисли за даренията би трябвало да измени закона за ддс в частта му "освободени от ддс".
ама нар.представители изобщо не ги интересуват даренията за деца-те техните деца са си "дарили"достатъчно, а другите-вълци ги яли #Cussing out Twisted Evil

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 132
От един шамар не се умира. Детето е било пребито още в началото на февруари, като от множеството хематоми и черепни травми изпада в кома две седмици по-късно. Да, тревожно е и подтискащо, но се питам - как една държава може да предугади потенциално лошите родители? Не се познава нито по пол, нито по статус, ни по възраст. И друго, колко домове трябва да бъдат създадени в България, за да се приютят по 3-4 деца от всяко трето ромско семейство и по 1-2 от всяко десето българско, м? Държавата е и ще бъде безсилна да се справи с този проблем, а и с много други, докато хората в нея не преодолеят обществения си пуберитет. Едва тогава ще има съпричастие, ред и функциониращи институции.

В конкретния случай това дете е било до месец октоври в дом. Когато е постъпило там е било системно недохранвано и изоставащо в развитието си. Не знам защо изобщо са го върнали на баща му. Тук е мястото на държавата, в лицето на социални и други служби да контролират как се отглежда детето в семейната среда. Всички знаем кои са рисковите групи.

# 12
  • Мнения: 27 524
От един шамар не се умира. Детето е било пребито още в началото на февруари, като от множеството хематоми и черепни травми изпада в кома две седмици по-късно. Да, тревожно е и подтискащо, но се питам - как една държава може да предугади потенциално лошите родители? Не се познава нито по пол, нито по статус, ни по възраст. И друго, колко домове трябва да бъдат създадени в България, за да се приютят по 3-4 деца от всяко трето ромско семейство и по 1-2 от всяко десето българско, м? Държавата е и ще бъде безсилна да се справи с този проблем, а и с много други, докато хората в нея не преодолеят обществения си пуберитет. Едва тогава ще има съпричастие, ред и функциониращи институции.

Абсолютно точно казано. Относно смяната на манталитета, реда, възпитанието, гените и необяснимите неща, аз лично засега друг начин освен да повторим Мойсеи, (което няма да стане), не виждам.
Всичките тези трагедии и нещастия в България  (катастрофи, убийства, побоища, изнасилвания и какво ли още не) са основно показател и признак на ниска, крайно ниска култура, безхаберие, липса на възпитание, на ред, на спазване на законите, на контрол, на безпаричие, на бедност и нищета, на простотия и тотална липса на мисловен процес. Може пак да кажете, че съм крайна, безпардонна и уверена, но това е моето мнение. Хоратата са обезверени, това е страшното.

# 13
  • Мнения: 4 458
А онзи ден за изгубеното две годишно момченце,което пасло овцете в най-студеният ден на годината,само по чорпогащник,без обувчици...И това дете е успяло преди да умре,да измине 5 км,.....

О, Боже! ама това изгубено детенце умряло ли е?  Cry   Надявах се че ще го намерят.
Аз слушам само радио от време на време и не съм много в час с нещата. Това което обаче чувам направо ме ужасява. Всеки ден се убеждавам, че е по-добре да съм горда българка извън България!


klamerche повярвай и на мен не ми е приятно да пускам такава тема. Иска ми се да говориме все за хубави неща но ... не винажи живота е розов....


От един шамар не се умира. Детето е било пребито още в началото на февруари, като от множеството хематоми и черепни травми изпада в кома две седмици по-късно.

Нали и аз за това се питам какъв ще да е този шамар че да убие детето... Милото...


В конкретния случай това дете е било до месец октоври в дом. Когато е постъпило там е било системно недохранвано и изоставащо в развитието си. Не знам защо изобщо са го върнали на баща му. Тук е мястото на държавата, в лицето на социални и други служби да контролират как се отглежда детето в семейната среда. Всички знаем кои са рисковите групи.

Хмммм  newsm78 Странно... защо на истина са го върнали  Thinking
Като знам мисленето на социалните служби .... - "не зависимо какви са, те са родители и детето трябва да е при тях и да ги познава"  #Cussing out Прави са до някъде но нали трябва да има и контрол над това какви точно са тези родители и как точно се грижат за децата си....

Трябва да се започне от училищата да се обучават децата на елементарни неща, от там се тръгва на горе, да се помага на родителите, да им се подаде ръка когато не могат да се справят, да има курсове, знам ли, някакво обучение.  В момента имам чувството че всичко е на самотек, кой както може и колкото може. Ужас!

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Скоро обсъждахме с колегите този проблем. Това е проблем, защото циганите раждат децата си само за пари, всяко дете им носи пари и нищо повече. Ако им отнемат правата над тях, ако след постъпването в дом, те нямат право на детски и помощи, тогава няма да ги раждат толкова много, защото няма да имат изгода от това и няма да има толкова нещастни деца и най-лошото насилени до смърт.

Общи условия

Активация на акаунт