Цигарена обстановка и бебе

  • 2 313
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
Здравейте, скоро открих че съм бременна...НО
в офиса, където работя всички пушат и е адски задимено. Едва дишах преди, а какво остава за сега.  Sad  Аз самата не пуша.. Казвам им, разбират ме, но продължават...  Imp
Какво да направя? Пречат ли цигарите на бебето? Confused

# 1
Разбирасе 4е пре4ат, сега след като времето ве4е се стопли отваряй щироко прозорците да се проветрявя непрекъснато

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако те разбират няма да продължават. Що за колеги имаш?!

# 3
  • Мнения: 508
[/colМожеш да се обърнеш към съотвтните органи.Не влезе ли в сила в Б-я закон за забрана на тютюнопушенето на определени места?Имаш права и си ги търси,но не позволявай да тровт детето ти и теб самата.Не ти трябва да се съобразяваш  сколегите си а те с теб,дори и да не беше бременна.Аз съм бивша пуша4ка,но никога не съм си позволявала да пуша пред първото си дете в затворено помещение или в помещение изобщо.Поговори с шефа си и ако и това не помогне по-добре си тарси правата

# 4
  • Мнения: 411
Определено цигарите прчеат на бебето. До колкото знам по вредно е вдишваш цигарения дим отколкото ти самата да пушиш.
В едно предаване говореха точно за тази тема и казаха че 50% от дима го вдишва непушача, 25% го вдишва пушача и 25 % отива във въздуха.

Ако колегите ти не се разбират от дума, поговори със шефа си. Пък нали и сега има закон да се пуши на точно оределени за целта места.

Преди да  забременея в нашия офис 2/3 от хората и аз включително пушехме, след като шефа ми разбраз че съм бременна забрани на абсолютно всички да пушат в самия офис. На които му се пушеше излизаше навън.
Така че нищо не ти пречи да поговориш с него , да се надяваме да е разбран човек.

# 5
  • Мнения: 968
Ох ми ще трябва да предприема нещо, защото много се опасявам че е твърде вредна средата ми тук. Дори прозорците не могат да се отворят (или ги затварят ), защото е много шумно навън и никой не чува другия.  Sad

# 6
  • Мнения: 823
Цитат на: nenepygka
Ох ми ще трябва да предприема нещо, защото много се опасявам че е твърде вредна средата ми тук. Дори прозорците не могат да се отворят (или ги затварят ), защото е много шумно навън и никой не чува другия.  Sad

помисли, но най важно е бебчето.ако не стане друго им кажи 4е ще излезе6 в болни4ни,след като няма здравословна среда за теб и беб4о-та те го тровят.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 737
Най-добре наистина вземи по-сериозни мерки - след като ви пречат отворените прозорци помоли пушачите да пушат навън. Не забравяй, че като си бременна се нуждаеш от 25% повече кислород, отколкото преди. А при тези цигари едва ли остава някакъв кислород в помещението.

# 8
  • Мнения: 1 107
Възможно е колегите просто да изключват, че си бременна, когато палят. Затова в момента, в който някой запуши - му казвай да излезе навън, защото ти пречи. След 10 подобни забележки трябва да са истински дебили, за да продължават...
Аз така правех и всички /вкл. шефката/ много бързо свикнаха да пушат в отделна стая.

# 9
  • Мнения: 3 777
По закон ако в стаята има 1 непушач не се пуши!!!
Така пише.

Аз бях единствена непушачка, издавих закона, говорих с шефа и работата се уреди.

Друг е въпроса, че в много офиси вече е забранено пушенето, освен на определени за това места.

# 10
  • Мнения: 3 200
Започни да си взимаш болнични, как така ще те тровят. Кажи на гинеколога си в каква обстановка работиш и ще ти окаже съдействие.

# 11
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Slunce
По закон ако в стаята има 1 непушач не се пуши!!!
Така пише.

Аз бях единствена непушачка, издавих закона, говорих с шефа и работата се уреди.

Друг е въпроса, че в много офиси вече е забранено пушенето, освен на определени за това места.


Е, да ама като баш шефа пуши и се разнася с цигарата из целия офис, те и другите си палят и не им пука. Дано с новия закон се оправи тази работа, че не е приятно.

# 12
  • Мнения: 7 186
Ами в този офис,както и навсякъде по принцип би трябвало да има специално помещение за пушачи,както гласи и законът,който се прие наскоро.Доколкото знам гратисния период от 1 година дадоха само за заведенията,а не за офиси и други работни места.На моето работно място отдавна се въведоха помещения за пушачи и наистина стана много по-добре.Съветвам те да си потърсиш правата,та ти работиш във вредна среда в такъв случай,това на нищо не прилича.Ако бях на твое мястно-директно си излизам в болнични до края на бременността.

# 13
  • Мнения: 1 422
Вземи си отпуска до раждането - макар и да е пожелателна препоръка.

# 14
  • Мнения: 1 289
Цитат на: nenepygka
Здравейте, скоро открих че съм бременна...НО
в офиса, където работя всички пушат и е адски задимено. Едва дишах преди, а какво остава за сега.  Sad  Аз самата не пуша.. Казвам им, разбират ме, но продължават...  Imp
Какво да направя? Пречат ли цигарите на бебето? Confused

Това е направо недопустимо. Според закона за народното здраве, само един непушач да има в офиса всички трябва да се съобразяват и да не пушат, а за бременна да не говорим Imp . Идеята за болнични е много добра, ако имаш възможност. Аз така постъпих. Освен това обяви че си бременна и че ти става лошо от цигарите. Ако не се съобразят пак си вземай болнични.

Общи условия

Активация на акаунт