Моля за съвет

  • 353
  • 4
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Здравейте момичета,
Искам да ви помоля да дадете съвет за една моя приятелка. Тя роди на 19.02 и още са в болницата с бебока. Днес ми се обади с молба да пиша във форума за съвет. От снощи има вече нормално кърма, но казва, че в момента, в които малкия се нахрани и повръща. Не е на фонтан, просто връща доста от млякото. В болницата й казали, че е много лаком и преяжда и да му дава по по малко, но тя каза, че не се ли нахрани, непрекъснато плаче. Аз я посъветвах да дава примерно 5 мин. и след това да го дига да се оригне и така на често по малко да се хранят, но не знам дали това ще помогне, а и така не виждам кога ще спят.... Споделете опит, моля.

# 1
  • Мнения: 5 401
Честито бебенце на приятелката ти, живи и здрава да са и двамата!  Simple Smile

В коя болница са? Вероятно бебчето е при нея постоянно.
Мисля че си и дала добър съвет. Ето една статия за четене:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Благодаря! Simple Smile
В Тина Киркова са и да, бебето си е при нея постоянно. Ще се опитам по късно днес да и преразкажа основните неща от статията.

# 3
  • Мнения: 1 089
Може да има рефлукс, но това ще се разбере по-късно. Да го уригва поне два пъти по време на едно кърмене и да го носи поне 15-20 мин след това изправено на рамото и. Ако не се оправят - извън болницата - консултация с гастроентеролог.

# 4
  • Мнения: 984
Възможен е и вариант да кърми през по-малък интервал от време, за да не огладнява твърде много и да не засуква лакомо и по много.

Ако кърми на поискване, значи кърми, когато бебето е огладняло, но ако изпреварва с 15-20 минути настъпващото време за кърмене, бебето ще цока по-спокойно. Уригването през 3-4 минути ще облегчи натовареното стомахче.

Трябва да внимава и с какво се храни - меню, съдържащо храни, образуващи газове, сладки неща и прекалено много пресни плодове и зеленчуци не са за препоръчване.

Общи условия

Активация на акаунт