Чудя се

  • 3 465
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте, аз съм нова във форума. Всъщност все още не съм за него, но бих искала да ви попитам за съвет. Бих искала да имам дете, но по една или друга причина ще ми се наложи да го гледам сама. Като казвам сама, имам предвид без мъж. Тоест с моята единствена заплата. Заплатата ми е що-годе прилична, а и аз работя по 6 часа на ден. Имам възможност да върша и допълнителна работа у дома и го правя. И въпреки това се чудя дали бих успяла. Аз съм от хората, които знаят и 2 и 200. Освен това имам прекрасна майка, на която мога да разчитам за всичко и все пак се чудя. Колички, пелени и прочие са все неща, които изискват пари. Така че ще съм благодарна да прочета вашите съвети.

# 1
  • Мнения: 705
Добре дошла!
или по-скоро, надявам се скоро да се пишеш член на точно този форум!
Смятам, че няма човек тук, който ще ти каже - недей да имаш дете!!! Това ми звучи абсурдно!
Сигурно ще ти е много трудно сама и дано се включат такива майки, които да ти кажат колко точно трудно!
Аз мога само да кажа - давай смело напред, все пак това е смисълът на живота ни!!!
Успех!

# 2
  • Мнения: 3 334
Цитат на: stelt
Добре дошла!
или по-скоро, надявам се скоро да се пишеш член на точно този форум!
Смятам, че няма човек тук, който ще ти каже - недей да имаш дете!!! Това ми звучи абсурдно!
Сигурно ще ти е много трудно сама и дано се включат такива майки, които да ти кажат колко точно трудно!
Аз мога само да кажа - давай смело напред, все пак това е смисълът на живота ни!!!
Успех!

  202uu

# 3
  • Мнения: 364
Извинявай за глупавият въпрос но нещо не ми се връзва - ти искаш дете и от сега знаеш че ще си го гледаш сама - какво значи това че таткото няма да има нищо против да ти го направи, но няма да иска да го гледа или .... Може и да звучи глупаво от моя страна но наистина ми стана интересно.
Да ти кажа честно аз ще си гледам бебо почти сама в смисъл че няма да имам никой до мен освен татакото който работи и често отсъства, не е същото знам и много мами се справят а и ти имаш страхтната си майка до себе си така че успех не се предавай преследвай мечтите си - дедето е най голямото чудо на света не се отказвай.

# 4
  • Мнения: 3 698
Цитат на: stelt
Добре дошла!
давай смело напред, все пак това е смисълът на живота ни!!!
Успех!


 Heart Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 737
Поздравления!
Решението, което си взела е чудесно. Макар и без мъж, няма нищо по-хубаво от това да имаш едно малко същество, което да обичаш. Мисля, че би могла да се справиш дори да ти е трудно. А и на всяка от нас може да се случи да остане сама и да трябва сама да гледа детето си.
УСПЕХ!

# 6
  • Мнения: 1 581
Здравей!
Има форум за самотни родители, където могат да ти кажат много точно как се гледа сам дете.
Все пак не изключвай възможността да гледаш детето си с някой, да срещнеш любовта един ден и да имате заедно дете...

# 7
  • Мнения: 1 976
Поздравявам те за смелото решение!
Самата аз съм отгледана без баща, тъй като той почина, когато бях много малка. Много е трудно, да знаеш! И без подкрепата на близки хора не си представям как щяхме да се справим /става въпрос не само за материалн помощ/!
НО... няма нищо по - хубаво от това да имаш дете! И един интелигентен,предприемчив и силен /много силен/ човек винаги ще се справи с трудностите. Чакаме те сред нас!

# 8
Zdravei i ot men:) az otglejdam moeto beb4e glavno s pomo6ta na maika mi i nikak ne e malko tazi pomo6t,dori neznam kak bih se spravila bez neia 4e sam goliama panika,majat mi raboti izvan Bg i mi pra6ta pari no da ti kaja skoro si pravih smetka gore dolu za 1 mesec vsi4ko koeto sam kupuvala mi izliza kam 400 lv kato ne vklu4vam legloto(to mi e podarak) koli4kata-sa6to-ima dosta razhodi naistina pokrai edno malko beb4e,a predpolagam 4e kolkoto pove4e raste i razhodite se uveli4avat-no v kraina smetka nali tova e smisala na jivota-az predi mnogo si ugajdah za drehi,kozmetika i razni tam gluposti a otkakto se poiavi Viki-1 stotinka da imam za neia 6te ia dam-goliama radost e ......Niama smisal da  4aka6 da si sigurna 4e 6te moje6 finansovo da si dobre,6tom ve4e ti se varti ideiata da stava6 mama-deistvai #Milti

# 9
  • Мнения: 8 769
Здравей Недка! Прекрасно е решението ти да си имаш детенце.  Наистина ще ти бъде трудно, отглеждайки го сама, но пък щом има на кого да се опреш и да разчиташ на помощ-все пак е нещо. И най-важното-щастието да имаш дете, да го обичаш и да се грижиш за него е несравнимо с всичко останало!
Повече и по-адекватни съвети ще получиш във форума за самотни родители, така че премествам темата там.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ами аз ще споделя искрено - трябва наистина да имаш основателна причина за да се решиш на това....
Разбираемо е двама да се разделят, има и случаи когато сама жена решава, че иска дете, въпреки че няма партньор... Но за такова решение - наистина трябва да имаш причина - защото един ден ще рябва да обясниш на малкото защо така си решила!
Ако причината ти е основателна - значи всички останали въпроси и съмнения отпадат - защото дори и богат съпруг да имаш...ако съдбата е решила - ще се окажеш един ден сама и на улицата и ще разчиташ само на себе си! Имам в предвид, че нищо на този свят не е сигурно - затова неща като "подсигуреност" и "сигурност" са относителни - днес и имаш - утре - не и обратното!
Така, че смело напред докато майчето ти може да ти помага! Защото физическата и психическа помощ са най-важни
 Heart Eyes  НО все пак - трябва да си се убедиля, че няма никакъв шанс да намериш парньор в живота с който съвместно да създадете новия живот!

# 11
  • Мнения: 1 425
Цитат на: Недка
Бих искала да имам дете, но по една или друга причина ще ми се наложи да го гледам сама. Като казвам сама, имам предвид без мъж.


E защо пък да ти се налага - пълно е с мъже из България и по света (ако не си в Бг). Потърси си някой да си го гледате заедно.

# 12
  • Мнения: 4 458
Аз нещо не можах да разбера за какво точно става на въпрос  Rolling Eyes
Ти не си бременна? Само искаш дете? А каква е причината да искаш дете ей така без мъж? Искам да кажа, че не е нужно да лишаваш детето от баща ако не е необратимо или не е в стечение на обстоятелствата!
От това което пишеш разбирам че ти съвсем съзнателно няма да се омъжиш или обвържеш. Дефакто ти трябва донор на .... ДНК, че да съм по-мила Neutral Face
Какъв тие проблема че си сигурна в изказването си (за това че ще отглеждаш детето сама)
Защо реши че сама ще го гледаш детето? И защо искаш дете без да имаш подкрепа до себе си?
Единствената обяснима причина за мен е възрастта. Ако нямаш време да чакаш подходящия.....

# 13
  • Мнения: 2 327
Да имаш дете сигурно наистина е прекрасно. Скоро може би и аз ще го разбера.
Но това, през което ще трябва да минеш сама, няма да е приятно. Нито ще е лесно. Ако имаш желание ще се справиш, но аз не бих ти го препоръчала. Проблемът с парите се решава. Но ще ти липсва някой до теб. Майка ти може много да ти помага и това е важно, но няма да замести бащата.
Сигурно имаш сериозни причини за подобно решение. Но помисли дали наистина си готова за него.

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Недка
Здравейте, аз съм нова във форума. Всъщност все още не съм за него, но бих искала да ви попитам за съвет. Бих искала да имам дете, но по една или друга причина ще ми се наложи да го гледам сама. Като казвам сама, имам предвид без мъж. Тоест с моята единствена заплата. Заплатата ми е що-годе прилична, а и аз работя по 6 часа на ден. Имам възможност да върша и допълнителна работа у дома и го правя. И въпреки това се чудя дали бих успяла. Аз съм от хората, които знаят и 2 и 200. Освен това имам прекрасна майка, на която мога да разчитам за всичко и все пак се чудя. Колички, пелени и прочие са все неща, които изискват пари. Така че ще съм благодарна да прочета вашите съвети.

Не е толкова скъпо едно бебе, все ще се намерят пари за него. Още повече, ще има кой да ти помогне, аз не бих се замисляла. Това ще промени живота ти, но ще видиш че всичко което преживееш ще си струва.

Общи условия

Активация на акаунт