Колко време мога да давам Панадол?

  • 5 942
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 343
Сина ми страда от много болезнено зъбоникнене,непрекъснато плаче, и денем и нощем.Преди 4 дни му дадох вечерта Панадол,за да спи по-спокойно,а и да не го боли-имаше ефект,но все пак е лекарствен продукт и не мога да му давам всяка вечер.Моля мамите давали Панадол да ме посъветват колко дълго мога да давам?

# 1
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Може да се дава всяка вечер, но не повече от 3-4 дни. Виж в листовката трябва да пише.
Консултирай се с педито за друго болкоуспокояващо. Аз съм мазала с разни гелчета и мехлемчета, давала съм и Панадол. Но по-добре е да се консултираш с лекар.

# 2
  • Мнения: 9 973
на опаковката пише през 4 мисля

# 3
  • София
  • Мнения: 12 545
По-добре махни изобщо Панадола. Синът ми направи невероятно ужасна алергия на 9-месечна възраст към парацетамола в него. Алерголожката бе категорична, че много деца проявяват алергия към парацетамола и затова е по-удачно да се използва Нурофен или гелчетата за зъбки.

# 4
  • Мнения: 8 999
Няма проблем за няколко дни /4-5/. Може да сменяш препарата и да редуваш Панадол и още нещо. А също има и свещички, но не знам дали действат като болкоуспокояващи, както е сиропът за перорален прием.

# 5
  • Мнения: 1 367
Аз съм давала Панадол със същата цел и по 10-на дни,но не пълна доза,колкото съответства на килограмите му.Давах по 3,най-много 4 мл,по съвет на лекарката.Чувам майки да коментират,че течен аналгин вършел работа за успокоение на зъбките,но не съм опитвала да му давам.Пробвах с хомеопатични хапченца "Дентокинд" и с гелчета.

# 6
  • Мнения: 1 367
Пропуснах за уточня,че давах само по веднъж на денонощие-вечер преди лягане или през нощта,ако се наложи.

# 7
  • Мнения: 521
По добре не прекалявай все пак е лекарство
И ние имаме съшия проблем и аз давам панадол понякога но не постоянно все пак е лаксрство пробвах какво ли не и различни гелчета и тези хапченца Дентокинд нищо няма особен ефект днес се консултирах с хомепат и ми препоръча Хамомила 15 на Боарон взех го ще го пробвам дано подейства Simple Smile

# 8
  • софия
  • Мнения: 432
от хамомилата и аз съм много доволна. чула съм, че калпол / не съм сигурна, че така се пише/ сироп, помага най добре при зъборастене. той също е противотемпературно и болкоуспокояващо сиропче.

# 9
  • Мнения: 7 723
Няма проблем за няколко дни /4-5/. Може да сменяш препарата и да редуваш Панадол и още нещо. А също има и свещички, но не знам дали действат като болкоуспокояващи, както е сиропът за перорален прием.
Свещичките не са болкоуспокояващи, а температуро- понижаващи по- скоро Wink

Сега по темата....Панадола е на парацетамолена основа
и не се препоръчва употребата му за повече от 3-4 дена.

# 10
  • Мнения: 119
Дъщеря ми имаше болки и темп. при никненето на зъбките и и давах  2 пъти дневно за период от3-4 дни. Много добре действа в този случай и Нурофен!, защото е с по- дълго действие.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 693
Педито ми каза 3,4 дни и пауза поне седмица Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 049
Доколкото знам 3-4 дни. Мажи по-добре зьбките с Дентинокс или давай някакви хомеопатични.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 343
Давах какво ли не-все пак Панадола го давах само 4 дни и го спрях-имаше ефект,но той по-скоро го успиваше някак и престанах,давах и Камомила 15-имаше ефект,но много временен,и в крайна сметка си го мажа с Калгел нощно време и приспивам по 2 часа-все пак е период и ще отмине,надявам се скоро Confused

# 14
  • Мнения: 5 026
3-4 дни.

Общи условия

Активация на акаунт