бременност

  • 806
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 273
Знам че е важен Rh факторът и то особено когато майката е Rh-, а плодът - Rh+, което може да доведе до усложнения при повторна бременност, аз имам инжекция бита веднага след като родих.

Въпроса ми е: Ако аз съм с крувна група (Б - )Rh-, а мъжа с (А+)Rh+ при втора бременност имали опастност за майката и за детето.

ако не е за тук въпроса преместете го

# 1
  • Мнения: 91
аз бързам да ти отговоря тази инжекция се бие ,при второ раждане или трето да няма ясно изразена жълтеница при детето  Wink иначе нищо опасно за теб

# 2
  • Мнения: 367
Тази имунизация се прави  профилактично на Rh- майка,най-добре след първата бременност(независимо как е приключила тя-раждане или аборт)!Тя предпазва следващия плод (ако е Rh+)от атаката на антителата изградени в организма на майката по време на предходната бременност(ако плода е бил Rh+).Няма от какво да се притесняваш щом са ти я направили,нито за себе си,нито за следващата бременност.Естествено има някакъв риск,но е нищожен!

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 12:20 от kklara

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Освен всичко което е написано се следи периодично и за наличие на антитела.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 185
Щом имаш поставена инжекция, не би трябвало да има проблем! Предполагам, че след второто раждане се прави пак! Гледах "Часът на мама" и имаше тема за RH- и казаха, че бременностите при които майката прави антитела към плода от началото на бременността са 4-5 на година за цялата страна и дори тогава пак има начини да се овладее положението!

# 5
  • Мнения: 645
След като са ти сложили Анти Д гама глобулин няма да има проблем. Въпреки това ще те проследяват за антитела поне три пъти по време на бременността. 

# 6
  • Мнения: 273
Благодаря момичета, супер сте.
сега вече съм спокоина Hug много целувки на всички ви

Общи условия

Активация на акаунт