Влагоабсорбатор или нещо друго ?

  • 2 531
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 224
Гледах една реклама наскоро , на някаква машинарийка , която е против мухал. Беше нещо от рода на влагоабсорбаторите , но не съм сигурна , дали беше точно такова или нещо друго. Имате ли идея какво е ?
Знам , че има и препарати против мухал , но майка ми получи алергия от тях и сега дума не може да става за използването им.. ooooh!

# 1
  • Мнения: 2 018
Проветряне му е майката.
Наскоро чух за едни проветрители /люфтиери - не съм сигурна дали ги пиша правилно/ - отвори в дограмата. Някои са доволни, някои не.

Не зная за каква машинарийка говориш. Реклама ли гледа?

# 2
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
В МОМЕНТА НЕ СЕ ОТВАРЯТ АРХИВИТЕ ,НО ИМА ДОСТА ВАРИАНТИ В НАШ ДОМ -ПРОВЕРИ ТАМ .Използва ли са термошилд и са доволни.
успех

# 3
  • Мнения: 1 224
Проветряне му е майката.
Наскоро чух за едни проветрители /люфтиери - не съм сигурна дали ги пиша правилно/ - отвори в дограмата. Някои са доволни, някои не.

Не зная за каква машинарийка говориш. Реклама ли гледа?
Да, беше едно с големината на .. духалка Simple Smile
Е , проветряване , че му е майката така е . За тези лютери не съм чувала , но не знам зимата с тях как ще е.. Този мухал е много досаден ! Направо ужас !

# 4
  • Мнения: 1 224
В МОМЕНТА НЕ СЕ ОТВАРЯТ АРХИВИТЕ ,НО ИМА ДОСТА ВАРИАНТИ В НАШ ДОМ -ПРОВЕРИ ТАМ .Използва ли са термошилд и са доволни.
успех

Това термошилд някакъв препарат ли е ? Защото ако е така, не върши работа.
Майка ми си е пръскала апартамента с някакви такива чудесии и сега цялата се е подула , развила е някаква алергия , както вече казах .

# 5
  • Мнения: 2 018
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268800.0 

Ето съвсем нова тема - можеш да я следиш. Термошилда е нещо като боя, но не съвсем. По-скоро термопокритие, което не позволява да се създаде мухъл. Но, аз не съм сигурна, дали е удачно, защото тази влага трябва да отиде някъде и тя ще избие там където няма термошилд.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 11:42 от Бо_

# 6
  • Мнения: 1 224
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268800.0 

Ето съвсем нова тема - можеш да я следиш. Термошилда е нещо като боя, но не съвсем. По-скоро термопокритие, което не позволява да се създаде мухал. Но, аз не съм сигурна, дали е удачно, защото тази влага трябва да отиде някъде и тя ще избие там където няма термошилд.


Според мен това не е добър вариант.
То е ужас.. има по стените , а от стените тръгва по мебелите  ooooh!
И най-тъпото е , че апартамента е чисто нов .
Явно не е оставен цимента да изсъхне, че да се случва това.  ooooh!
Ще продължавам да търся онова чудо.. дано да видя пак рекламата, че да го видя как се казва.

# 7
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Напълно те разбирам ние също сме в нов апартамент .Темата към която те препращат е моя,бях чела за термошилд и имаше доста хора които щяха да го слагат .

# 8
  • Мнения: 24
Рекламата която си гледала е за влагоуловител на Хенкел / Церезид. Аз имам два купени от Бриколож, струват 20 лв./бр., но ефекта не им е особенно силен. Да събират по чаша вода на седмица, но мисля, че не са решение на проблема. Правилно е твърдението за проветряването, но най-добре е когато жилището се отоплява постоянно. Виж и тази статия, мисля, че ще ти е полезна: http://vnd.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=93983&df=14&dflid=3

# 9
  • Мнения: 1 224
Рекламата която си гледала е за влагоуловител на Хенкел / Церезид. Аз имам два купени от Бриколож, струват 20 лв./бр., но ефекта не им е особенно силен. Да събират по чаша вода на седмица, но мисля, че не са решение на проблема. Правилно е твърдението за проветряването, но най-добре е когато жилището се отоплява постоянно. Виж и тази статия, мисля, че ще ти е полезна: http://vnd.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=93983&df=14&dflid=3

Благодаря ти много   bouquet

# 10
  • Мнения: 599
Има по-големи от тези на "Церезит"в Техномаркет или Технополис/не помня точно в кое ги гледах/,но определено има голям ефект от тях-за няколко часа изсмукват литри вода.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ние си купихме машинарийката, голяма колкото духалка от Бриколаж.
Цена около 150лв.
Трябва да се пусне до влажното място, за цяла нощ работа събра влагата от прозорците и контейнерчето се напълни с половин шепа вода - това само в детската стая!
В кухнята влага нямаме, предстои да я пусна в хола, където 2 ъгъла на една външна стена тръгват да хващат мухъл.
Разлика във въздуха сякаш няма.

# 12
  • Мнения: 606
  Мухълът се появява от влага. Защо тази влага остава в стените? Обикновенно стените дишат. Освен ако няма някоя пишман-изолация. Иначе може стените да се минат със "стенен хигиенизатор", но проблема ще продължи, ако не премахнете влагата. Проветряйте повече.

# 13
  • Мнения: 2 018
Не винаги и проветряването помага. Ние живеем на има - няма 100м от морето.
Заради проблемът с влагата си купихме влагомер. В кухнята показва 80% влажност. Сложих го на терасата и показа 70%. Това означава, че колкото и да проветрявам, няма как да падне влажността в стаята под 70%.
Пръскам си със САВО-то и проветрявам.  Tired

Чух за тези люфтиери - пробива се дупка в дограмата и се слага някакво пласмасово приспособление, чрез което се проветрява автоматично стаята. Тези проветрители не позволявали да влезе студен въздух отвън. Не съм ги виждала, но мисля да отида до склада във Варна и да науча малко повече за тях.

# 14
Основният проблем при новото стоителство е скоростта на работа не се спазват технологичните изисквания и това е единият проблем. Но най-вероятно по-голямата част от проблемните апартаменти са с ПВЦ доргама, и ако живеят 2-3-4 човека то количеството влага което се издишва е голямо най-лесен начин е проветряването. Но не е най-евтин. Най-изгодно е дървена дограма не случайно е една от най-скъпите. По отношение на влагоуловителите тези малките като духалка, те са със система с полупроводников охладител и влагата кондензира върху него, КПД - много шум за нищо. За работа е добре да вземете по-мощен уред има различни модели няма да правя реклама но марките са с различни имена и с еднакво съдържание. Цените са от 250 до 450 и някои имат капацитет до 3 литра на денонощие. А срещу мухъл само с препарати не се излиза на глава трябва време да изсъхне строежа и тогава вече може и химическа "атака". Успех

Общи условия

Активация на акаунт