глутен-как да почна

  • 3 197
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
здравейте, мами, дайте съвет - ние сме на 7 месеца и смятам след 1-2 седмици да въвеждам глутена и се чудя с какво да започна. Вие как сте процедирали - с каша ли (и с каква) или с бисквити.?По колко се дава за начало?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз захраних с пюре в което има глутен/стана случайно/.Както с всяка нова храна-постепенно.

# 2
  • Мнения: 237
Аз захраних с овесена каша, мисля че беше на Сънвал, с круши. Дадох 4-5 лъжички, процентоното съдържание на овесените ядки беше малко. Педиатърката ме съветваше да дам първо коричка хляб, но после заедно решихме да започнем с овесените ядки като по-лека глутенова храна.

# 3
  • Мнения: 630
И при мен стана от недоглеждане, но поне беше на подходяща възраст. Въведох глутена при опита ми да въведа попара със сухари, за които мислех, че са царевични, а се оказаха пшенични. Беше на 8,5 месеца. Като всяко ново нещо въвеждаш постепенно.

# 4
  • Мнения: 55
Здравейте!
И аз да попитам за гултена - моят син е на 6 и половина м., но педиатърката ни настояваше да го захранвам с гултен и краве сирене още като станахме на 6м. Естествено, че не я послушах. Но съм решила при навършени 7м. да захраня с гултен. Трябвало да започнем с тази прословута попарка, за к. не съм сигурна, че синът ми ще я хареса, но педиатърката каза, че така най - добре е за захранване с гултен. Но, всички сухари, к. се продават, ръжени и пшенични, съдържат сол. Хляба също съдържа сол, та се поитам, правилно ли е да се дават такива попарки!? Нека майки, к. са захранили вече с гултен да споделят! Предварително благодаря!

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз за първи път му сложих една лъжичка глутенова каша към безглутеновата и на другия ден си продължих с цяла порция.

# 6
  • Мнения: 313
Аз за първи път му сложих една лъжичка глутенова каша към безглутеновата и на другия ден си продължих с цяла порция.
И аз така - с овесена каша. На навършени 6 месеца. Цялата порция обаче му беше 1 супена лъжица суха каша с АМ колкото поеме. Не замествам хранене.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз мисля след 1 месец да въведа глутена!
Блонди,значи слагам 1 лъжица каша не ратворена в другата а на др ден колко?Цяла порция глутенова ли?
Аз не, че по вина на една фирма не захраних с цял буркан 190 гр глутенова и слава богу нямаше ядове Praynig

# 8
  • Мнения: 554
Аз мисля след 1 месец да въведа глутена!
Блонди,значи слагам 1 лъжица каша не ратворена в другата а на др ден колко?Цяла порция глутенова ли?
Аз не, че по вина на една фирма не захраних с цял буркан 190 гр глутенова и слава богу нямаше ядове Praynig

 Добре, че е нямало ядове, но не виждам ти какво ще въвеждаш, вече сте захранени с глутен. Един път приет си е захранване, можеш да даваш спокойно, когато решиш.
По темата, аз смятам да го въведа след седмица-две с попара.

# 9
  • София
  • Мнения: 434
Попарата е много подходяща за тази цел.Аз първия ден му дадох няколко лъжички,но толкова му хареса че на следващия ден направо му дадох цялата .И досега си я яде с много голямо удоволствие

# 10
  • Мнения: 5 940
Взех една готова зърнена глутенова каша с плодове на Хипп в бурканче. Дадох я сутринта цялата. Процентът на зърнените култури е много малък в тази каша, преобладават плодовете.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
С коричка от хляб. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 449

Варианти за въвеждане и количество (от най-предпазливия към стандартните):

- няколко люспички овесени ядки в безглутенова зърнена каша
- пюре с глутен, може само няколко лъжички
- трохички бебешки бисквити/бишкоти/сухари
- каша от безглутенови и глутенови зърна (но не на пшенична основа)


Още идеи:
Как въведохте глутена
Кога и под каква форма въведохте глутена?
Откога и с какво захранихте с глутен?
С какво е най подходящо да въведа глутена?
и т.н.


Общи условия

Активация на акаунт