Лекарства за забременяване при поликистоза?

  • 19 059
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Привет, момичета:)
Ще карам по същество. Откриха ми поликистоза, потвърди се чрез хормонални изследвания. Пия хапчета за регурилане на хормоните. Въпросът ми е следния: има ли лекарства, които могат да подпомогнат да овулирам и да забременея по-бързо, вместо да чакам тези 3-6 месеца докато (вероятно) всичко ще се оправи. Зададох такъв въпрос на гинеколога ми, но отговора беше, че хапчетата, които пия ше ме излекуват и когато му доиде времето - тогава. Та да не отегчавам повече - въпросът е има ли такива лекарства или не? И ако някои е минал такава процедура или е запознат от друго място, моля да пише, защото имам нужда от помощ Simple Smile Искам  newsm30 да пропълзи по-скоро и да зная, че и с такава диагноза може да се получи по-лесно Simple Smile
Благодаря ви  newsm03

# 1
  • Мнения: 421
Здравей, Жени.
Какви хапчета са ти изписали за хормоните, противозачатъчни ли? Колко тежка е поликистозата ти, т.е. много кисти ли имаш, защото ако е така може би е по-добре първо да се изчистят. Можеш да се консултираш и с друг лекар (за предпочитане специалист по стерилитет).
Аз съм с поликистоза и преди няколко месеца един гинеколог ми изписа Клостилбегит за стимулиране на овулация. Бързам да отбележа, че тези хапчета не са безобидни и не се вземат без предварително направена цветна снимка, за да се провери проходимостта на тръбите и спермограма. На мен ми беше спестена тази "малка" подробност.
Всяка една от нас иска нещата да станат бързо и лесно, но понякога е необходимо повече време и търпение  Hug

# 2
  • Мнения: 1 335
Какво ти е изписано като препарат? Ако са противозачатъчни, ще трябва да ги пиеш известно време, докато вкараш хормоните в референтните стойности. Конкретно хапчета от сорта на Клосилбегит не мога да препоръчам да приемаш поради ред причини. Това трябва да се консултира с лекар. Търпение, ще дойде и твоето бебче. Погрижи се първо за здравето си!

# 3
  • Мнения: 160
Изписаха ми Сиофор и Еутирокс за регуриране на хормоните. Поликистозата не е много тежка, дори на единия яйчник е по-лека от другия. Тостестерона ми е в граници и нямам окосмяване, затлъстяване, акне и другите външни белези за поликистоза. Допълнително пия фолиева киселина, Герикапс, Цистофемин. Противозачатъчни не ми изписаха поради причината, че бях пила вече 4 години и не искам да се връщам към тях. Спрях едва преди 4-5 месеца.
Зная, че е нужно търпение и се въоръжавам малко по малко, но питам, за да съм наясно и с допълнителните възможности, ако един ден реша Simple Smile
Искрено благодаря за подкрепата  newsm53  love001  love001

# 4
  • Мнения: 421
Жени на мен Доки днес ми изписа Метфогама (то е аналог на Сиофор) и ми каза, че това е за кистите. За забременяване каза, че ще правим стимулация. Хубаво е (даже задължително) да се консултираш с ендокринолог. Аз също нямам никакви външни белези типични за поликистоза и тестостеронът ми е в границите, но въпреки това имам тежка ЯПК.

# 5
  • Мнения: 160
Яничка, надявам се като ти кажат повече за стимулацията да ме поинформираш - ако искаш и на лично съобщение Simple Smile Моят гинеколог явно нещо не му се ще да ми каже как стават тия неща, а да не говорим да се приложат Simple Smile
Няма значение все пак - те знаят най-добре Simple Smile
Ходих вече на еднокринолог. Той ми изписа Сиофор и Еутирокс Wink
Пожелавам ти успех и на теб в лечението Simple Smile Ще чакам новини  newsm10

# 6
  • Мнения: 421
Жени, задължително ще те информирам. Първо трябва да подобрим спермограмата и тогава е мой ред  Simple Smile
Пожелавам ти в най-скоро време да се похвалиш  Hug

# 7
  • Мнения: 137
При мен решението за поликистозните яйчници бе изрязване на повърхността на целите яйчници или около една трета от тях. Но пак не беше всичко наред. Нямах овулация и пак се появяваха кисти, защото функциите на жлезите не бяха наред.

Аз имах около 15 неуспешни стимулации с клостилбегит, което е прекалено много. Всъщност клостилбегитът има антиестрогеново действие и при мен се получаваше стимулация и фоликули, но същевременно естрогенът толкова падаше, че нямаше как да се задържи евентуална бременност.

Затова преминахме на комбинирана  стимулация с Пурегон - лекарство, което се използва при ин-витро, и клостилбегит.

Аз цял живот ще си нося тази диагноза, няма напълно излекуване при мен.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 100
Здравейте!
Аз ходих вчера на цветна снимка и преди снимката на ехографския преглед док ми каза,че в единия яйчник имам много фуликули-можело да бъде поликистоза,но не на 100%.
Искам да попитам,с кой хормон трябва да имаш проблем(ако има такова нещо),или какви са симптомите,за да се съмняваш за поликистоза?
Благодаря ви много!

# 9
  • Мнения: 160
Siska, както ми обясниха на мен, а и нещата, които съм чела из форумите обикновено най-лесно се установява с преглед с ехограф и при хормонални изследвания. Съотношението на хормона ЛХ и хормона ФСХ нормално е около 1, а при диагноза поликистоза се увеличава до 2 и повече. Случва се и тостестерона да е по-висок от референтните стойности. Намесени са и други хормони със сигурност, но не съм толкова добре информирана, за да ти кажа. При мен Естрадиолът беше много завишен - 3-4 пъти над нормалното.

# 10
  • Мнения: 160
Nora, а Пурегон+Клостилбегит доведе ли до успех?

# 11
  • Мнения: 668
здравей Жени!аз имах поликистоза преди да забременея.минах 4 месе4но лечение .бяха ми казали че много трудно ще забременея.бях да не кажа и в депресия от тия лекари,защото и миома ми намериха малка  и аз клекнах.виках си край.обаче взех та забременях на пук на всички лекари.момченцето ми вече е на една година а на мен ми остана една миомка малка която само я наблюдавам.така че успех и не се притеснявай.мини си курса на лечение и продалжавай с опитите!

# 12
  • Мнения: 421
Сиси какви лекарства си взимала за поликистозата?

# 13
  • Мнения: 160
Сиса, да ти е живо и здраво детенцето, мила!
О т твоята уста в... да не споменаваме напразно името Simple Smile
Благодаря ти Simple Smile

# 14
  • Мнения: 7 716
Сиска, на кой ден от цикъла беше прегледа?

Общи условия

Активация на акаунт