чай РОЙБОС на бебе

  • 1 564
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте,

Знае ли някой дали чай Ройбос може да се дава на бебенца.
Моето дете е на 10 м. Опитах да потърся по темата, но не можах да намеря нищо.
Ще съм ви благодарна за повече информация.




# 1
  • Мнения: 1 029
аз давам ройбос, откакто навърши година и половина.Никъде не съм намирала инфо дали може да го давам, направих го на своя отговорност и съм много доволна.
защо не попиташ педиатъра ви?

# 2
  • Мнения: 27 524
защо не попиташ педиатъра ви?

Това е правилното  Peace

# 3
  • Мнения: 44
Разбира се че ще попитам.
Въпросът ми беше към тези, които са намирали повече информация.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817

РОЙБОС (ROOIBOS)

Ройбос (Rooibos) е уникално растение, което вирее единствено в красивия район Кедърбърг край Кейптаун, Южна Африка. Чаят Ройбос, който предлага “Лечител”, е с гарантирано супер качество (super quality) и се доставя от най-големия производител на този продукт в света – компанията Rooibos Ltd от ЮАР.
Ройбос е напълно натурален и чист, не съдържа добавки, консерванти и оцветители. Той е антиоксидант и ограничава действието на свободните радикали, увреждащи и разрушаващи клетките на организма. Укрепва имунната система и забавя процесите на стареене.
Ройбос противодейства на алергиите като сенна хрема, астма и екзема. Притежава антиспазматични свойства и облекчава стомашните болки и колики дори и при бебета. Помага и при стомашни и храносмилателни проблеми като гадене, повръщане, киселини, язва и запек.
Ройбос се препоръчва на хора, страдащи от повишена раздразнителност и чувствителност, нервно напрежение, нарушения в съня, безсъние, главоболие, високо кръвно налягане, тъй като не съдържа кофеин и има благоприятен ефект върху централната нервна система.
Ройбос тонизира кожата, облекчава сърбежите и някои кожни проблеми като екзема, обриви и акне, като може да се прилага и външно. Ройбос е подходяща освежаваща напитка за хора, спазващи диета, тъй като не прибавя калории.
Ройбос не само повишава приемането на желязото от организма, но и самият чай съдържа желязо, калий и мед – минерали, които имат изключително важно значение за добрата обмяна на веществата.
Ройбос е богат на калций, манган и флуорид, необходим за зъбите и костите. Съдържа цинк и алфахидрокси киселини, които допринасят за доброто състояние на кожата, както и магнезий, необходим за нервната система.
Ройбос не съдържа оксалова киселина и може да се пие свободно и от хора, страдащи от камъни в бъбреците.
Ройбос се пие както топъл, така и студен – той е великолепна освежаваща напитка за целия ден. Може да му добавите мляко, захар, мед и лимон по ваш вкус. Изстуден, се сервира с лед и лимон. Смесете го с плодови сокове или нектар и ще получите чудесни коктейли. Използва се в сладкарството – придава чудесен цвят и аромат. Ройбос е перфектна основа за сосове, супи и задушени ястия, като ги прави по-екзотични и по-здравословни.
Ройбос е прекрасен подарък за всеки. Чаят е безкофеинов, с много малки количества танин и може да се консумира в неограничени количества, включително и от бременни, кърмачки и деца.
Ройбос е чаят на бизнесмените. Хората с натоварена работна програма ценят освежаващото му въздействие и го включват в интензивното си ежедневие като ободряваща и утоляваща жаждата напитка.
Ройбос е особено подходящ за спортисти. Богатото минерално съдържание на чая помага за укрепването на организма, за активното му възстановяване след усилено натоварване. Ройбос е най-доброто разрешение за желаещите да намалят теглото си, като осигурява необходимите дневни количества течност, без да прибавя калории. Включването му в диетичния режим гарантира подсигурен минерален баланс и добър тонус.
Ройбос се отглежда без наторяване, напояване и без използване на каквито и да е химикали.

от тук




И това намерих също, но пак питай педито най-добре  Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 44
Блгодаря ви за отговорите!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт