Захранване със жълтък

  • 3 557
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Мами кажете, от вашата практика, как захранихте, че аз тази седмица давам през ден по 1/4 жълтък, но колко дълго и от кога цял жълтък, като се захрани колко често давате жълтък и само в зеленчуково пюре ли давате.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Често казано хич не съм била стриктна с този жълтък...започнах с колкото царевично зърно/така каза педи/. След няколко дни 2 царевични зърна и така докато стигна 1/4. Най-много съм й давала 1/2 жълтък, обикновено слагам в зел.пюре. Скоро дори не съм давала, защото няма от къде да купя домашни яйца.  Не мисля, че трябва да се дава толкова често, струва ми се натоварващо. Затова за себе си реших, отвреме на време, когато имам домашни яйца да давам иначе не.

# 2
  • София
  • Мнения: 618
Аз не давам редовно жълтък, опитвала е три пъти, трохички. Педиатърката е на мнение, че все още е рано. Скоро четох, че възрастен човек не трябва да консумира повече от 3 яйца седмично. За бебе, дозата трябва да е доста по-малка от 1/2 или цял през ден  Thinking

# 3
  • Мнения: 875
и аз дадох след годинка. не съм следвала никакви схеми - първоначално му давах по малко, сега може да изяде и цял жълтък, но рядко го прави. давам му веднъж - два пъти седмично, НО му застройвам супата с яйце.  Peace

# 4
  • Мнения: 2 467
Аз пък не съм давала. Колкото има в супата от застройката, толкова. След година и половина започнах по-активно да го включвам в менюто и - на принцеса със сирене, варен в салатка някоя, по манджи и супи и така.

# 5
  • Мнения: 5 940
Давам един път на седмица по половин жълтък в зеленчуковото пюре. Захранвах много бавно, по трошичка, две, четири, до половин. Изчетох много неща за и против въвеждането на жълтъка преди детето да е навършило една година. За себе си взех решение да давам, но в символични количества.

# 6
  • Мнения: 2 475
Схемата със захранването с жълтък е:
2 пъти седмично -1/4 жълтък така 2 седмици
през ден по 1/4 жълтък пак 2 седмици
през ден по 1/2 жълтък само със зеленчуковото пюре
Аз давах така по съвет на педиатърката,докато на 7 месеца не го записах на кухня,където в повечето супи и пюрета има жълтък Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз пък подходих съвсем небрежно към жълтъка.Започнах към 10 мес. да давам бисквитки,кексове и т.н.,които съдържат яйца.Естествено,дозите бяха символични.Така специално да съм захранвала с варен жълтък не е било.Чак около годинката,когато я записах на кухня,дадох малко повече жълтък 2-3 пъти,за да съм сигурна,че все пак няма непоносимост.Сега доколкото знам храната в кухнята я правят с цели яйца

# 8
  • под дъгата
  • Мнения: 630
С жълтък захраних към средата на 10м. Първоначално с по 1/8, после 1/4, сега на 1г. по 1/2. Давах през ден в зеленчуковото пюре, сега не съм толкова стриктна - слагам, когато подхожда на ястието.

# 9
  • Мнения: 378
 Жълтък дадох на 7 месеца - първо половин кафена лъжичка два пъти седмично, след половин месец - цяла кафена лъжичка, на 8 месеца - две кафени лъжички. На 8 и половина - 4 кафени лъжички, на 9 месеца - 6 кафени (четвърт жълтък). След това обикновено давах един път седмично, но понякога и два пъти... Другите дни давах пюрета с месо, с риба, със сирене... На 9 месеца и половина вече давах към 8-9 кафени лъжички, на 10 - половин жълтък и т. н... На 1 годинка - цял жълтък.
 Обикновено го слагах в зеленчуковото пюре, но братовчедка ми го даваше с малко количество каша.
 

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 18:33 от Милли

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Въведох жълтък на 8 месеца, давам 2 пъти седмично по 1/2. Според моята педиатърка, която за съжаление е ЗА ранното захранване, цял жълтък може след 10-ти месец.

# 11
  • Мнения: 2 837
Деветия месец сигурно е било почнах да слагам по мъничко от време на време. На десет месеца записах малкия на млечна кухня - там застройват с варено яйце. Сега не се занимавам с такива неща. Когато правя супа и за нас, и за него, застройвам с варено яйце. Иначе - ако си вземе дажбата от кухнята.

Общи условия

Активация на акаунт