Смятате ли, че е рисковано да родиш на 36г

  • 7 241
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
  Много бих искала да знам мнението ви относно каква е възрастовата граница за раждане. Аз съм на 36г. и много искам да имам второ дете, но съм чувала, че над 35 е рисковано, а и сякаш се чувствам малко стара за това. Напоследък често мисля за детенце, но ми е трудно да се реша. Моля, за вашето мнение.

# 1
  • Мнения: 690
определено не съм чула за "възрастова граница"  Hug.
Щом искаш да имаш - сега е моментът  Peace.
 Друг е въпросът, че се чувстваш "стара"  newsm78 човек е такъв, какъвто се чувства  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 521
Моя приятелка роди на 36 и сега е мама на 3 годишен сладур , така че за да станеш майка възрастова граница според мен няма Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 757
А днес Дженифър Лопес роди близнаци на 37 години. Щом е износила и родила цели 2 здрави бебета значи не е невъзможно. А риск сигурно има, ама който не рискува не "пичели"

# 4
  • Мнения: 238
Чак пък рисковано... на запад масово раждат след 30 години.
Предполагам, че ще ти е малко по-тежко от колкото първия път, но със сигурност няма да съжаляваш за резултата  Grinning
Имам приятели, на които майка им роди на 44 трето дете. По-щастлива жена от нея не познавам.. синовете й бяха големи и тя се посвети на малкото бебе, подмлади се... много й се радвахме  Peace

# 5
  • Мнения: 83
Риск винаги има за каквото и да се сетиш. А днес масово жените раждат над 30 и малко от тях имат вече притеснения. Успех, ще се радвам скоро да пишеш за хубавата новина Simple Smile

# 6
  • Мнения: 9 902
кое му е рискованото, и на 40 раждат  без проблеми. Не си създавай ненужни притеснения.

# 7
  • Мнения: 4 292
  Много бих искала да знам мнението ви относно каква е възрастовата граница за раждане. Аз съм на 36г. и много искам да имам второ дете, но съм чувала, че над 35 е рисковано, а и сякаш се чувствам малко стара за това. Напоследък често мисля за детенце, но ми е трудно да се реша. Моля, за вашето мнение.
Бременноста ти ще бъде малко по-наблюдавана (може би), но нищо повече. Ако искаш да имаш още едно детенце, смело напред, че годинките текат. Не се отказвай заради възрастта, млада си още, но пък опитна. Пожелавам ти скорошна бременност.  Hug

# 8
  • Мнения: 1 555
Майка ми роди сестра ми на 39г при положение, че не си направи никакви по различни изследвания от обикновените !!! Да дариш живот няма възрастови граници !!!  А риск има както и на 26, така и на 36, но ако човек започне да ги мисли тези неща, то по добре да не излиза от вкъщи  Wink

# 9
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
С напредване на възрастта се смята,че рисковете за една бременност се увеличават....но не смятам,че 36г са много години...това е една нормална възраст....та ти си още в средата на твоята репродуктивен период..ще е нужно по дисциплинирано следене на бременността някое допълнително изследване...но вярвам,че всичко ще е ок.

# 10
  • Мнения: 2 825
Ще ти следят бременността млко по-изкъсо, ще ти направят и малко повече изследвания (амниоцинтеза) и това е Simple Smile
Не се отказвай от такова щастие Simple Smile

# 11
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ще ти следят бременността млко по-изкъсо, ще ти направят и малко повече изследвания (амниоцинтеза) и това е Simple Smile
Не се отказвай от такова щастие Simple Smile

Амниоцентеза се прави след високи рискови резултати на ФМ мисля....Не се прави на всяка жена-защото носи рискове за плода...хубаво е по-опитна майка да каже...но аз така съм чувала.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 185
Рисковано - НЕ, с днешните медицински достижения раждат и на по 50! Аз си мисля, че сега е момента, ако решиш, защото като станеш на 45 въпроса ти може да има повече резон!

# 13
  • Мнения: 27 524
Не, не смятам, че е рисковано.

# 14
  • Мнения: 721
Не смятам, че е рисковано. Ако искаш да провериш риска ще си направиш необходимите изследвания.
Аз родих за първи път на 35 г нормално, въпреки че се опитаха да ми пробутат секцио вариатна, че било рисковано от възрастта.

Давай, сега е моментът! Ще видиш как ще се подмладиш и обновиш

Общи условия

Активация на акаунт