В немско инатът е качество наследствено - тема 63

  • 12 309
  • 318
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 521


СТАРИТЕ ТЕМИ 1-44
Нашите, все още, неосъществени пътешествия - Deutschland Nr. 45
Hochwasser в DE, а мечтаехме за слънце и море -тема 46
Oktoberfest ни зове, мамите в DE- тема 47
Продължава да ни зове Oktoberfest в DE- тема 48
Хелоуински листопад с цвят на "пуфф" в ДЕ - тема 49
Хелуин и юбилеум - тема 50 в ДЕ
Св. Мартин: печени гъски, фенерчета, латерни и други светила.
Ноември ни обгръща в бяло и сиво по немските полета 52 
 Тема: 53:Bei uns in Deutschland geht es rund, ob mit Salamitorte oder Kalter Hund!

55: Николай или Николаус-тук гражданството му се дискутира и кой как го разбира
Advent, Advent, die zweite brennt...
Немската дружина в Новата година смело премина, грух-грух! епизод 57
 
Докато кафето по немски си пием хорската,децата ще пратим в градината - горската
Поредната тема на увеличаващата се 59-та немска дивизия Grinning
DSDSuper-Fasching-Star - тема немска 60та 
Немски валентинки и други животинки - тема 61
Немската дружина се запознава таз година - 62 
 
 

Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами  
 Картата 
 
Toва сме ние,които правим темата:

 
Шехи, Mi6ka, Lale32, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , didkis, Priyatelka, ZiMa, Vessito, niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, Котарана, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeliСердикаasyalein, NatMilli, Новичка,   asseto , Sesiliq, mugel
, mama Mishonka, NADIA_BUBA, Mama_mama, myran, jabata_dil, Geia , perla , Бахи , tanja33

# 1
  • Мнения: 3 423
Среща в Берлин. Сряда, 17.00 ч.
Коктейл-ресторант Канкун.


Татяно, бе, абе, баш там минаваше стената.
Потсдамерплатц е от западната й страна.
Все тая, де. Ресторантът е изпитан и е гот.

# 2
  • Мнения: 4 138
ами, да докладвам. съдебното заседание мина. засега детето заминава с пълномощно от бащата за бг, след три месеца ще има ново заседание и ако всичко е ок и има дотсатъчно документи за доход, жилище и т.н. и разговора с детето покаже, че то е добре, съдийката ще отнеме родителските права на бащата и ще ги даде на приятелката ми.
пътуват утре bowuu
леле, голем зор беше. впрочем, получих тайния доклад от югентамта. ужас, какво е преживяло това дете. но ме помолиха в никакъв случай да не допусна да го види бащата. тоя кретен е за убиване.
нека мине делото за отнемане на родителските права след три месеца и ще му направя живота черен на тоя изрод. ще го трефна баш там дето най го боли-по джоба.
сега предстои запознаване на бг властите със случая Mr. Greenима да се пулят. и там ще падне едно въртене на телефони и разправии........ама най-страшното мина,
труп съм, ама съм доволна.

# 3
  • Мнения: 3 521
Мда, там и аз плюсках. Ударете и един Диаблитос за мен Whistling.

Мата, честито на дружката ти, а и на теб.

# 4
здравеите БГ мами от Германия. Мисля 4е nе съм сбъркала и то4но тук е мястото където да споделя и намеря съвет, а ако съм сбъркала прощаваите. Моят Съпруг е в Германия от 1г. Имаме 2 деца  мъжът ми работи като строител  4уствам се в безисходица   трудно ми е да живеем без него Желанието ми е да сме заедно  .Съпругът ми не знае немски и до колкото разбрал с този договор които притежаваза 2   4аса на ден нямаме никакви осигоровки за да сме с децата там. Н о както Мата пише ,,Които има желание намира на4ин .......,, затова ви моля за съвет  ако оби4ате кажете ми как да намеря изход от ситоацията. Искам да съхраня семеиството си.4уствам се с вързани ръце.Първото ,което мисля да направя е да у4а език въпреки 4е знам 4е език не се у4и така . От сърце ви моля за съвет. Благодаря ви горешто и извинете ако съм ви досадила. Ако някои желае да ми пише на СкаипDo4i.hr

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 01:18 от do4i.hr

# 5
  • Мнения: 1 817
Мате, радвам се, че успявате да се преборите!  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 584
Мате, супер новини! А детето как е сега, как приема пътуване и тн?

ей тук правят бг кисело мляко - ама го продават само там в района на Равенсбург и то в малки разфасовки Rolling Eyes Май само на Сърфи и е сравнително близо Rolling Eyes




Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 08:44 от Майра

# 7
  • Мнения: 4 138
майра, ако това, което показваш е бг млякото, него го има от години. аква нуда е. демек гола вода.
като старо куче си позволявам да дам съвет. турско кисело мляко. има го в големи расфасофки по техните магазини, даже и в метро съм го виждала. става. аз лично ползвам за баници, таратори и други хубавини зауре зане. мазно, ама поне върши работа.

и ся кво.............берлинчанки конкуренция, а. срещи, мексико, оргийки. твърде добре. аз само малко да се поокопитя и пак ще организирам.

другарки, отесняха ми и най-широките ластични панталони. време е да се спра.

# 8
  • Мнения: 1 636
Запис.
Днес свеки с племенницата и 3_те деца идват и Ще са до понеделник тук.Стискайте палци да оживея  Praynig

# 9
  • Мнения: 3 880
..........Съпругът ми не знае немски и до колкото разбрал с този договор които притежаваза 2   4аса на ден нямаме никакви осигоровки за да сме с децата там. ............
Договор за 2 часа ли имаш предвид или нещо не разбрах?
Ако е така, натискай го първо да си намери работа на пълен работен ден, за да може да ви вземе при него. Тогава ще имате и здравна застраховка и ще ви е по-спокойно (иначе ще трябва да си направите частна такава, а тя е доста скъпа и за семейство с две деца си е направо камара пари).
Сега видях, че той е строителен работник... с договор за два часа newsm78 това означава, че през останалото време работи на черно, а това пък от своя страна означава, че не му плащат както трябва, от което следва, че с тази заплата не би могъл да издържа 4 членно семейство в Германия. Аз лично не бих тръгнала, че и с деца преди той да си намери друга работа. Колкото и да ти е трудно сега без него, ако отидете преди да се е променило нещо, ще ти е 3 пъти по- трудно Peace
А той какво казва? Иска ли да направи нещо?

# 10
  • Мнения: 3 880
Пу, осма  Laughing
За какъв инат викате става дума, кой се е инатил, че май изтървах нещо?

Мата, поздравления за победата Hug А детето как ти се видя, ще му хареса ли на Българска територия?

Чика, дръж се, все пак става дума само за 3 дни Wink Mr. Green

# 11
тои има желание да сме с него но казва 4е няма никаква информация заштото цял ден е на работа взима на ръка минимум 1500 евро  ,хо пък сега не плаща квартира  ох, знам 4е ще е много трудно и 4е сигорно побликацията ми ви се струва глупава ,но сам от4аяна от много притеснения и се  затова ви писах знам 4е няма конкретен отговор   мерси

# 12
  • Мнения: 1 584
И аз си ползвам турско мляко. Че дори и немските ми харесват. Една приятелка ми донесе вчера от това показаното - не ми се стори лошо Simple Smile

# 13
  • Мнения: 369
Мата, честито за победата! Не знам началото на историята, но вярвам, че щом ти си се захванала, то краят ще бъде добър.  Heart Eyes

Чиколина, не им се давай, с теб сме! Simple Smile Голям звяр ли е свекито?

Гледам, че сте писали за лечебното гладуване. За мен това е нечовешко изтезание и не ми се струва особено здравословно. Предпочитам нисковъглехидратните диети. Сега съм на Дюкян и съм доста доволна. Сваля се бавно, но се хапва доволно и би трябвало свалените килограми да се задържат завинаги само с един ден поддръжка седмично. Тоест не е доживотен режим като ВМ-НВХ и съответно- не чак толкова вреден. Освен стандарните меса, млека, яйца и зеленчуци се хапват и кремчета, пудинги, плодови млекца, хляб от трици, който става доста вкусен, пица от яйца, целувки от белтъци. Кола/Спрайт/Мецо Zero също са позволени. Сега отивам да закуся с карамелов пудинг  Whistling

И във връзка с диетата искам да ви питам нещо- виждали ли сте някъде да се продават други есенции за сладкиши освен стандартните (ванилия, бадем, лимон, ром)? А бои за хранителни продукти?  newsm78

# 14
  • Мнения: 7 605
За какъв инат викате става дума, кой се е инатил, че май изтървах нещо?

Ти си се инатила 4е не си бременна  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт