Отговори
  • Мнения: 156
Мили майки, за първи път отварям тема.  Embarassed От известно време ме тревожи това и не знам дали е нормално. newsm78 Моят син Огнянчо е на 2 месеца и 23 дни. От началото на втория месец му даваме 1 или 2 пъти на ден замразена кърма Misc Baby Bottle, когато не съм вкъщи, защото се върнах на работа / естеството й е такова /. Останалите пъти на деня го кърмя breastfeeding. Първия месец изпражненията му бяха жълто-кафяви, редки и кашести, с кисела миризма, обилни и чести. От втория месец - откакто започнах да замразявам кърма, забелязах, че пак са така чести - по няколко пъти на ден, но консистенцията им е по-друга. По-зелени са или са жълто-зелени. Миризмата им е същата - пак така кисела. Някой път са по-редки. Възможно ли е видът на изпражненията да се влияе от замразената кърма или това е нормално за 2-3 месец? Все пак тя не е прясна. При размразяването я оставяме на стайна температура малко сама да се размрази и после слагаме контейнерчето в съд с топла вода / не на котлона /. Но после при пресипването й в шишето забелязвам,  че не мирише приятно като прясната кърма, а малко по-различно. Явно се променят качествата й. Попитах педиатърката, но и тя не беше много наясно. Иначе той е спокоен - не плаче и не го боли коремчето. Но понякога само при кихане или кашляне изпуска по малко от дупето. Страхувам се замразената кърма да не му причинява разтройство. Притеснява ме също и зеления цвят. Иначе вече изпражненията са по-оскъдни като количество, защото все пак организмът му расте и усвоява все повече от млякото. Затова и се изхожда и по-рядко, но все още по няколко пъти на ден. Вие давали ли сте замразена кърма? Забелязали ли сте нещо нередно? Toilet

# 1
  • Мнения: 391
Да, хранила съм със замразена кърма и няма проблеми.
На мен ми звучи като че просто в тази кърма има повече от това първото мляко (то е по-водно, а второто е по маслено). Като се изтискваш, до край ли го правиш?

Не се притеснявай, не звучи като да има проблем.

# 2
  • Мнения: 9 973
и аз не съм имала проблеми

# 3
  • Мнения: 472
И аз съм давала замразена кърма. Размразявала съм я по същия начин, както и ти и не сме имали никакви проблеми. Зелените изпражнения доколкото знам може да са от колики, настинка или от някоя храна, която ти си яла. Педиатъра ви нищо ли не каза за това  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 478
Постоянно хранех сина ми със замразена кърма или такава от хладилника.Но не съм забелязвала промяна в изпражненията.Не мисля,че ако замразената кърма много си губеше от свойствата,щяхме въобще да я даваме на децата.
Щом детето ти е спокойно,значи вси4ко е ОК Laughing

# 5
  • Мнения: 617
И аз много пъти съм давала и продължавам да давам на сина ми замразена кърма. Не съм забелязала да има някаква промяна в акото му. Понякога обаче след като си изпие кърмата забелязвам, че шишето от вътре е по-мазно от тогава когато давам изцедена преди това кърма. Ох незнам да ли то обясних правилно, но тъй като се цедя и храня сина ми само с изцедена кърма забелязвам разликата.
Зеленото ако съм чувала, че може да е от настинка.

# 6
  • Мнения: 156
Разбрах ви, момичета и ви блягадаря! Зеленото ако не е всеки път и явно е от настинка или от храната.
Много са сладки момченцата ви! newsm51

# 7
  • Мнения: 142
Постоянно хранех сина ми със замразена кърма или такава от хладилника.Но не съм забелязвала промяна в изпражненията.Не мисля,че ако замразената кърма много си губеше от свойствата,щяхме въобще да я даваме на децата.
Щом детето ти е спокойно,значи вси4ко е ОК Laughing

 Peace

# 8
  • Мнения: 142
Само да допълня,
Понякога по бутилката ни остава кърма като на парцалчета. Някой да знае защо става така? Кърмата да не се разваля?

# 9
  • Мнения: 27 524
Ето тук, от блога на Бу, има доста подробна информация за замразената кърма и даването й, дано да ти е полезна  Hug

http://missby.wordpress.com/2008/01/08/store-milk2/

# 10
  • Мнения: 434
Никога не съм имала проблем със замразената кърма. Да миризмата й е по-различна все пак е престояла. Като замразя чушки също са различни като ги извадя от фризера.
Нашата педиатърка, когато я попитах за зеленото ако ми каза, че докато я кърмя може да ми се случва да е такъв цвят и ако няма други симптоми да не се притеснявам.
Много често след ваксина акото ни беше зелено. Може да е там причината.

# 11
  • Мнения: 95
И аз храня понякога със замръзена кърма. Топля я обаче на водна пара. Не съм забелязала промяна в акото.

Общи условия

Активация на акаунт