Децата през ваканцията

  • 726
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 908
Кой се грижи за децата ви, когато не са на училище, особено през лятото. Сами ли ги оставяте? Става въпрос за деца под 10-12 години, чиито родители работят. Как се организирате? 

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Дъщеря ми, сега в първи клас, лятото си беше вкъщи, от ДГ не искаха да я оставят през лятото.
И си стоя по цял ден самичка вкъщи, има си ключ, има и телефон, та успявах да проконтролирам от време на време как е положението.
В началото много се притеснявах, но видях, че детето се справя добре само, яде като е гладно, излиза на д. площадка пред блока, когато реши...
Не е била сама абсолютно цялото лято, съкратиха ме от работа средата на юли, но от края на май до тогава...
Имаше възможност да я гледа някоя от бабите, но детето не искаше, искаше да си е при нас. Беше за малко при едната баба, после при другата и накрая реших, че няма да я травмирам като я деля от нас и ще пробвам с оставането сама вкъщи.
И се справи! та това лято вече има опит и на мен ще ми е по-спокойно.  Peace

# 2
  • Мнения: 72
И моята дъщеря сега е първи клас, а сина трети. Още миналата година започнах да ги оставям сами. Първо за малко през пролетната ваканция. Лятната започнах работа. Играеха си ту в къщи, ту на площадката пред блока. Имат си телефон и постоянно звъняха, особено в началото. Вече имат изградени навици, стараят се да бъдат отговорни за действията си и аз съм много по-спокойна Peace

# 3
  • Мнения: 2 700
Дъщеря ми е трети клас, но продължавам да не смея да я оставям сама. Писала съм го и в други теми - не защото не може да се справи сама, а защото не знам какви неподозирани ситуации биха възникнали (крадци, земетресение, пожар наблизо и т.н.).

Нямаме кой да ни помага и всяка година ваканцията е едно непрекъснато действие "изваждане" Wink. За да не й доскучава, гледам да я запиша на максимален брой неща. Приключенски лагер "Марина"/водят ги сред природа/, учебен център "Космос" / сутрин английски, след обяд навън/, летен лагер в "Покров богородичен" /рисуват, пеят, правят сценки и т.н. с лек религиозен уклон/, Дворец на децата /разнообразни занимания/. Миналата година исках да я пратя и в Зоологическата градина, но точно тогава бяха най-големи жеги и реших да си спестя слънчасването. Миналата година ДАМС организираха летни плувни лагери, но за съжаление разбрах доста късно и нямам преки наблюдения.
Откровено казано уплътняването на лятото ме занимава като тема още от средата на април. Laughing

# 4
  • Мнения: 24 467
Кой се грижи за децата ви, когато не са на училище, особено през лятото. Сами ли ги оставяте? Става въпрос за деца под 10-12 години, чиито родители работят. Как се организирате? 
Второто си дете наистина нарочно планирахме за времето, когато голямото ще е в І клас. В къщи имаме бавачка за бебето. Въпреки това записвам сина си на лятна занималня, но не за цялото лято. Ако не бяхме с бавачка бих ползвала за ваканциите някоя от бабите /и двете са пенсионерки и могат да го поемат/, но поне до ІV клас не бих рискувала да го оставя напълно сам у нас.

# 5
  • Мнения: 8 999
Много сложен проблем. Имаме една баба, която ги отглежда основно вътре вкъщи. За нея е непреодолимо препятствие извеждането им навън, на разходка. Стоят като животинки у дома и чакат с нетърпение да се приберем с баща им и да ги изведем. Досега успявахме да си издействаме по един месец отпуск и го прекарвахме на морето, но за това лято не съм сигурна, че ще успеем.
Записала съм и двамата за някакъв летен градски лагер /занималня/, който е в кварталното училище, но това е само за един месец.
Страх ме е да ги оставям сами, защото често се карат и не знам дали ще ги заваря живи в края на деня.

# 6
  • Мнения: 14 908
За сега алтернативите, които виждам за себе си са като на solaris.

Страх ме е да ги оставям сами, защото често се карат и не знам дали ще ги заваря живи в края на деня.

Това е най-големия ми проблем. Чисто физическо оцеляване на двамата заедно сами. Не става дума само за конфликт между тях, а и за пълно единодушие и невероятна изобретателност в белите.

Благодаря ви за мненията.   bouquet

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
И аз не бих ги оставила двамата сами, поради по-горе изброените причини. но засега малкият е на ДГ, та каката успява да се гледа сама, след две години ще му мислим... ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 193
Каката винаги я пращаме при баба и дядо. Имат голяма къща с двор и не се притеснявам  Grinning
Това лято ще изпратя и малката. Ако останат тук, ми става малко сложно, че искам да се върна на работа.

Общи условия

Активация на акаунт