Не наддава

  • 1 030
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
  Д-р Слънчева,моля за Вашия бърз отговор-много съм притеснена за теглото на дъщеря ми.Тя е 1м. и 20дни  и тежи 4250гр:роди се 3кг.,за 1я месец наддаде 1 кг.,а за последните 20 дни-само 250 гр.Изяжда окло 60-70 мл кърма и след около половин час още 20 и така се храни през около 2 часа,като има една дълга почивка през нощта от 22.00 до към 6.00-6,30.От тридни се опитвам да я будя и да я храня и през нощта към 3-3.30.Но забелязах,че акитата са много воднисти и зеленеят.Дали това означава,че не усвоява кърмата?Какво мога да направя още,за да почне да наддава по-добре? Трябва ли да почна с АМ?Или няма връзка м/у храната и изхожданията(да са такива от нещо друго?)Няма силни колики,но при нужда давам Ентерокид и Саб,но това е може би на 3-4 дни.

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 11:18 от juleto18

# 1
  • Мнения: 5 760
За тази възраст количеството на храната на прием трябва да е средно 120 мл.
Не е необходимо да преминавате на АМ. Можете да се опитате да я кърмите и да дахранвате с биберон пак кърма, която сте изцедили при предходното кърмене, така, че да приема количествата 120 мл. Храненето не трябва да продължава повече от 30-40 минути.
Има и дрег вариант- при всяко кърмене да я кърмите и от двете гърди и по този начин по лесно ще приеме необходимото количество.
Ако хранене по този начин поне 10 дни не наддава по 20-30 гр. на ден- 10 дни -250-300 гр. тогава можете да започнете захранване с по 1 мер. лъжица от АМ.
Ако нама промяна в изпражненията вземете анален секрет.
Вие самата спрете консумацията на мляко, колбаси и цитросови плодове- тези храни могат да доведат до по-редки изхождания на бебето.

# 2
  • Мнения: 393
Благодаря Ви за отговора!
Но при нея храненето продължава 7-8 мин-днес засичах по-точно и след това само реве и не приема нито шише,нито гърда.Следващите 3-4 мин ги прави след 30мин пауза.Сега дадих изцедена кърма и изяде около 80-85гр.след близо 5 часов сън.И така има около 6 хранения на ден.Не знам как да я накарам да яде повече,защото,ако я притисна-повръща.Дали е необходимо да постъпи в болница(предложиха ми и този вариант,за хранене със сонда)?
А изцяло да спра млякото или по-специално кравето мляко?

# 3
  • Мнения: 393
  Д-р Слънчева,а сега докторката тук ми каза да я почна с краве кисело мляко?!?!Така щяла да яде повече,но ...аз никак не съм убедена,че това е начина.Вие ми препоръчате да огранича всякакви храни от такъв произход,какво ли ще стане,ако директно я подложа на краве мляко ooooh!


извинявам се,но бутончето за редактиране го няма-и още един път моля за съвет и за Вашето мнение(количеството на изядена кърма от вчера е около 70мл....)

# 4
  • Мнения: 5 760
Категорично не преминавайте на кисело мляко. По- добре я кърмете на свободен режим-когато се събуди и може да е по-често от 3 часа, но само с кърма. За бебето така е най-добре. Явно, че при храненето получава колики и за това плаче. Можете да давате при всяко хранене по 20 капки Еспомизан. След като суче 8 мин. починета за 10-15 мин. и да се оригне и след това продължете още 10 мин. Така ще приема количеството което му е нужно. Постепенно ще регулира храненето си. Ако решите да преминавате на друго освен кърма използвайте адаптираните млека за възрастта от 0-6 м.

Общи условия

Активация на акаунт