Внимание! Измами по телефона!

  • 4 876
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 473
Здравейте момичета, реших тук да пусна тая информация, да не би някой да бъде ужилен. Преди малко ми се обади на домашния телефон някаква дама, говореше със странно променен глас - като от тия със специалните микрофони и се представи за служител на БТК. Телефона ни бил изтеглен от някаква томбола и сме спечелили 500 лв и телевизор Самсунг. Представете си - трябвало да се обадим обаче на някакъв мобилен телефон и да говорим с някой си господин Георгиев за повече подробности. До такава степен са изнагляли, че като ги попитах е добре, ама на сайта на БТК има ли я тая томбола, щото живеем в информационно общество и т.н. ми се отговори, че тоя господин щял да ми обясни всичко. Както се сещате - въобще нямам намерение да звъня на никакъв господин. В нета прочетох че като се обадиш на тоя телефон едно че навърташ минути безмислен разговор, а пък ти и искат да закупиш ваучер на Вивател на стойност 50 лв и да им издиктуваш номерата, поради някаква си причина и тогава ще си получиш наградата. Пиша тук, защото на "горещата линия" в БТК ми отговаря оператор да се обадя в работно време /като че ли проблеми могат да възникнат само в работно време!!!/ и нямах възможност да подам веднага сигнал - поне да си пуснат на сайта опровержение. Все пак използват тяхното име. Та затова реших веднага да пиша тук на вас - от опит зная че форумът е много посещаван и все ще знаят повече хора. Приятен ден.  Simple Smile

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Има сигурно 10 други такива теми!

# 2
  • Мнения: 19 473
Има сигурно 10 други такива теми!
Ами чети ги тях тогава! Аз само споделих какво ми се случи, за да не се случи и на друг. Не съм търсила оригиналност в темата Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 8 275
ами явно ги е чела

# 4
  • Мнения: 224
Цитат

Като ги е чела защо пише в тази? Жената споделя, за да не изгори някой друг, освен това колко много теми се дублират.
Ми то затова е форум за да пишем.

# 5
  • Мнения: 2 401
И двеста да има, малко ще са, щом като още се връзват хора.

# 6
  • DE
  • Мнения: 967
Цитат

Като ги е чела защо пише в тази? Жената споделя, за да не изгори някой друг, освен това колко много теми се дублират.
Ми то затова е форум за да пишем.
Дай на всяко позвъняване да си пускаме тема!!!

# 7
  • Мнения: 37
Цитат

Като ги е чела защо пише в тази? Жената споделя, за да не изгори някой друг, освен това колко много теми се дублират.
Ми то затова е форум за да пишем.
Дай на всяко позвъняване да си пускаме тема!!!

Дай на всяка изневяра тогава да пускаме тема, че в тоя форум като гледам всяка втора тема е изневяра и ревност  Joy

# 8
  • Мнения: 19 473
Цитат

Като ги е чела защо пише в тази? Жената споделя, за да не изгори някой друг, освен това колко много теми се дублират.
Ми то затова е форум за да пишем.
Дай на всяко позвъняване да си пускаме тема!!!
Мислех да не се намесвам, но не се стърпях. Какво й е на темата ми и откога някой определя колко и на какви теми да се пускат коментари тук. И аз съм срещала във форума типа "с какво поддържате интимната си хигиена", ама като не ми е интересна или пък не ми харесва - просто не я чета, а не правя хапливи коментари. Да не говорим пък за темите от типа "имам си любовник, какво да правя" ? Подбудите ми бяха съвсем други. В тоя хубав следобяд не бих искала да влизам в пререкания с когото и да било. На моя близка баща й се разболя непоправимо след измама с т.нар. "резервни части" та отново - не мисля че темата ми е излишна и че трябва да взимам разрешение от някого за публикуването й. Още веднъж приятен ден.

# 9
  • DE
  • Мнения: 967
Цитат

Като ги е чела защо пише в тази? Жената споделя, за да не изгори някой друг, освен това колко много теми се дублират.
Ми то затова е форум за да пишем.
Дай на всяко позвъняване да си пускаме тема!!!
Мислех да не се намесвам, но не се стърпях. Какво й е на темата ми и откога някой определя колко и на какви теми да се пускат коментари тук. И аз съм срещала във форума типа "с какво поддържате интимната си хигиена", ама като не ми е интересна или пък не ми харесва - просто не я чета, а не правя хапливи коментари. Да не говорим пък за темите от типа "имам си любовник, какво да правя" ? Подбудите ми бяха съвсем други. В тоя хубав следобяд не бих искала да влизам в пререкания с когото и да било. На моя близка баща й се разболя непоправимо след измама с т.нар. "резервни части" та отново - не мисля че темата ми е излишна и че трябва да взимам разрешение от някого за публикуването й. Още веднъж приятен ден.
Извинявай ако съм те обидила. Не беше лично към теб!

# 10
  • Мнения: X
Много изобретателни взеха да стават тия измамници,изобщо..нямам думи, за мен темата не е излишна Peace

# 11
  • Мнения: 474
Благодаря на авторката! За първи път чета за такава измама и ще го имам предвид. Нямам възможност да чета редовно форума и много  ми е полезно, когато макар и повтаряща се тема, за мен е нова информация.

# 12
  • Мнения: 1 771
Благодаря, че сподели.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря на авторката! За първи път чета за такава измама и ще го имам предвид...
А за първи път ли чуваш? Shocked
Аз досега слушах все разкази за катастрофи. Днес обаче чух и за същата, но с вариант Глобул, не БТК.
Страшно ме вбесяват тия гаври и злоупотреби с доверието и милосърдието на хората. И то търсят предимно пенсионери. Гадове #2gunfire

# 14
  • Мнения: 1 900
И на мен ми е обадиха по същата схема. Спечелила съм била награда, да съм пратила sms на еди кой си номер. Така се ядосах, събудиха малкия като звънна телефона.  Close #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт