Aма и така не може!

  • 5 972
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Станах свидетел на нещо което ме накара доста да се замисля над въпроса : " къде е границата"
Една приятелка има бебе - на годинка и няма месец. С моите деца минаваме покрай работното място на мъжа и и ставаме свидетели на як побой и скандал.
Въпросната приятелка е  хванала за косите една от служителките и box   box box argue argue  #2gunfire   #2gunfire   а детето е в количката и опулено гледа сцената  Shocked
Веднага изтичах да ги разтърва, децата ми тичат след мен и питат какво става. Казах им да стоят вън, но нали са деца и им е интересно, та надничат. Грабнах детето с количката и веднага го обърнах да не гледа сцените. Хванах приятелката ми  #Bad Talk , но братче те двете ще се издерат и  покрай тях и аз изядох един юмрук  Confused  Добре, че имаше още една жена та ги разтървахме ooooh!  Веднага хванах детето и буквално заповядах да се изведе от тук, а на приятелката ми още малко и шамар да и зашлевя. Питам я аз какво става и какви са тия сцени. Обяснението: тая курва ми взима мъжа......., разваля ми семейството.......
Незнам, но през цялото време мислех само как да изведеме децата и да и обясня, че не си заслужава да се излага така а и детето да става свидетел на подобни неща.
Вие как мислите?
Тя (моята приятелка) е готова да се бори с всички сили за мъжа и семейството си!
Аз мисля, че е прекалено и че не си заслужава да се унижава чак до там!

# 1
  • Мнения: 1 425
Може и така.
В любовта и във войната правила няма.

# 2
  • Мнения: 1 366
Е, излишно е да ти казвам, че не "тая курва" разваля семейството на приятелката ти, а проблема си е изцяло неин и на сьпруга и!!!

# 3
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Наистина е голямо падение да трьгнеш да се биеш, с някоя си заради мьж,и по скоро заради ,какvото и да било.
Но ,v такьv момент никой май не мисли..............сигурно е опраvдано такоvа дьржание,заЩото е подтикнато от моментnи емоции,които не могат да се контролират  ,но сьЩо така  и много грозно и смешно.
Vиж ,тоvа детето да присьстvа на такиvа сцени не е опраvдано,но ,както казах ,v такиvа моменти никой не мисли.

# 4
  • Мнения: 4 458
Цитат на: Panther
Може и така.
В любовта и във войната правила няма.


Добре де, ти би ли го направила? Би ли отишла да се биеш с любовницата на мъжа ти и то пред очите на сума народ? Да не говориме за детето - то си е непростимо.

Питам ви вас за мнение, защото се чудя какво да правя сега. Какъв съвет да и дам? Аз съм по - различна от нея - за мъж никога не се бия и унижавам - мъже бол, ако не е тоя ще едеруг!
Мъжа на тази приятелка също ми е приятел. Той отрича да има нещо с "тая курва" ама знам ли...... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 3 634
Аз съм зашлевяла шамар на бившия само защото е седял в дискотеката на една маса с една блондинка и изглеждаха да им е много весело...
После съм дърпала косата на една стара бабичка дето беше прегърнала бившия ми любим през кръста...
Блъснах една простачка (то май и за нея аз бях простачка) защото флиртуваше с моя и на него явно му харесваше...

Та да... ревнива съм, бих се борила със зъби и нокти за това което си е мое... ама няма да се боря за него вече... Сега бих искала да видя как някой се бори за мене...

ОО... и всичкото туй горното съм го правила из баровете, дискотеките и кръчмите... и никога пред детето.

# 6
  • Мнения: 1 366
Цитат на: Мама от Финландия
Аз съм зашлевяла шамар на бившия само защото е седял в дискотеката на една маса с една блондинка и изглеждаха да им е много весело...
После съм дърпала косата на една стара бабичка дето беше прегърнала бившия ми любим през кръста...
Блъснах една простачка (то май и за нея аз бях простачка) защото флиртуваше с моя и на него явно му харесваше.../quote]

Та както виждаш това не спасява брака. Не "курвата" е виновна, ами съпруга, който си позволява този лукс. От друга страна, щом си го позволява, значи нещо е гнило в отношенията между съпрузите. При една здрава връзка нито мъжа ще флиртува, нито жената ще се хистерясва и ще прави сцени.

# 7
  • Мнения: 2 327
С бой тези неща не се решават.
А пред децата вредата ще е повече от ползата.
Ако толкова иска да се разправя с въпросната жена - да поговорят. Ако на мен така ми се нахвърлят - дори и нищо общо да нямам, ще започна да имам след това. Ей така на пук...

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Никога!
Но си е до човек...
Аз ако ме наранят - до там съм, мога да разбера, но... не считам като Ивлин Во че "да разбереш значи да простиш"
Мога да се опитам да направя нещо - но никога такива крайности! Еле пък сега с детето - когато ще гледа моя пример и един ден може да следва моята схема на поведение...т.е. да е зависим от някого и да се унижава заради някого!
Има твърде много хора които заслужават да ги обичаш за да се биеш за някого

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Цитат на: Мама от Финландия
Аз съм зашлевяла шамар на бившия само защото е седял в дискотеката на една маса с една блондинка и изглеждаха да им е много весело...
После съм дърпала косата на една стара бабичка дето беше прегърнала бившия ми любим през кръста...
Блъснах една простачка (то май и за нея аз бях простачка) защото флиртуваше с моя и на него явно му харесваше...

Та да... ревнива съм, бих се борила със зъби и нокти за това което си е мое... ама няма да се боря за него вече... Сега бих искала да видя как някой се бори за мене...

ОО... и всичкото туй горното съм го правила из баровете, дискотеките и кръчмите... и никога пред детето.

Аз ако те vидя и си с мьж ,Ще бягам на дале4 Laughing ,4e може слу4айно да се бутна ., v neго и после тежко ми и корко

# 10
  • Мнения: 4 458
Цитат на: maikata
Не "курвата" е виновна, ами съпруга, който си позволява този лукс.


Да знаеш, и аз това казах  Wink
Не ти е виновно момичето. Тя не е семейна, няма какво да губи, може само да спечели от това че е с мъжа ти (той и е шеф). Ходи и се разправяй с мъжа ти, не с нея. Разберете се с него! Тя може и курва да е, но не тя дава поводи, тя само се възползва от тях  Wink
Ама тази моя приятелка сега не ми говори  Sad

# 11
  • Мнения: 4 458
Цитат на: Marta
Преди време станах свидетел на друга сценка. ....


Ееееее, не  #Shocked  това вече ме уби. Леле какви работи имало  Confused

Цитат на: Мама от Финландия
......Та да... ревнива съм....


Аз в никакъв случай не казвам че ревността е лошо нещо, но си мисля че трябва да има мярка и граница която да не прескачаме. Не мисля, че себеунижението и злепоставянето е  правилния начин да запазиш семейството.
Не ме питатйте за формула за запазване на семейството - незнам такава  Sad  но поне знам, че някои неща хич, ама хич не помагат.
Като сме на тема ревност и да не си помислите, че аз съм някаква "желязна лейди" или непокист, да кажа че и аз съм правила сцени, но никога пред хора. Сегашния ми приятел даже скоро се заглеждаше по охранителни камери които да са достатъчно добри и малки за да се монтират в къщата, спалнята и всекидневната му. Така ще съм била сигурна, че нито една жена освен мен не влиза в дома му  Wink  Ама тая идея му дойде след супер скандал заради една курва която му дойде на гости без предупреждение Grinning  и след което аз си събрах багажа и децата и ... сложих край на връзката ни - до следващия ден  Laughing  Таааааа, човека сега не смее да говори с други жени като съм до него  #Silly  Има разлика обаче. Аз не бих се била за него. Ако дори подозря нещо (както писах малко по-горе с гостенката) просто си събирам нещата и заминавам. Всичко зависи от ситуацията и оправданията които ще чуя, но никога, никога няма да се унижа да говоря с другата жена!

# 12
  • Мнения: 1 517
Според мен колкото и той е виновен толкова и тя/любовницата/
за мен жена с принципи няма да  си сваля полата пред семеен мъж и то шефа и.точно такива к... са развалили много семейства.И аз ако бях и аз щях да и счупя носа на 6 места.
Според мен детенцето не е разбрало какво става и определено не му е било мястото там.
На приятелката си кажи следващия път да я сгащи във входа или на някое не чак толкова оживено място и пак да я набие

# 13
  • Мнения: 1 425
Цитат на: aylin

Добре де, ти би ли го направила? Би ли отишла да се биеш с любовницата на мъжа ти и то пред очите на сума народ? Да не говориме за детето - то си е непростимо.


Аз съм мъж. И да - мога да си представя че бих го направил при подобен случай - ако някой ми краде жената/гаджето. Но мъжете сме по-склонни да прибягваме към насилие като средство за решаване на конфликти.
Искам да кажа че това е теоретично. Не ми се е случвала подобна ситуация и не знам как бих регирал реално още по-малко как би било най-добре за връзката. Но не изключвам боя като вариант.

Иначе наистина - не е трябвало точно пред детето, макар че то е малко и едва ли ще помни нещо. Виж пред други хора - защо не? Тъкмо ще знаят що за стока е другата.

# 14
  • Мнения: 2 195
Цитат на: maikata
Е, излишно е да ти казвам, че не "тая курва" разваля семейството на приятелката ти, а проблема си е изцяло неин и на сьпруга и!!!
smile3501 И аз винаги съм на това мнение Crossing Arms Според мен мъжът е виновен в повеето слу4аи.Как една жена насила ще го накара да е с нея,ако той не иска Rolling Eyes Все те са лайнярите ,ама е удобно да се измъкват с "тая курва" #Sniper  Arrow което постоянно ме навежда на мисълта защо курва е обидна дума,а курвар е хвалба Shocked
А не мога да разбера защо приятелката ти е сърдита сега?За това,4е си се опитала да й спестиш срама и унижението Confused:  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт