Първият ден

  • 1 524
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здраейте.Предстои ми да дам дъщеря ми на детска градина.Ще съм благодарна ,ако някой спорели как е било при вас.Дали да я оставя целия ден или да я взема на обяд.

# 1
  • Мнения: 645
Според мен - остави я само до обяд. За дечицата такова отделяне от мама си е стрес, колкото и да им говорим и да ги подготвяме за това. След това ще прецениш как да продължиш. Успех.   bouquet

# 2
  • Мнения: 111
Личното ми убеждение е, че е добре в началото да свиква постепенно, т.е. ако може-до обяд.Когато дъщеря ми тръгна на градина , учителките казваха че е по-добре да я оставя цял ден и само ако има проблем - да я взимам на обяд.В крайна сметка първия ден тя остана цял ден, беше много впечатлена и доволна и не беше плакала изобщо.Но след още един ден,когато усети че така ще е всеки ден, започна плакането.И продължи да плаче доста дълго.Сега и на нас с братчето предстои първи ден и него определено ще го взимам на обяд-независимо от препоръките.Макар че в крайна сметка всяко детенце си е индивидуално.Може и въобще да няма проблем с адаптацията.
Пожелавам ви успех и безпроблемно свикване с градината Grinning.

# 3
  • Мнения: 1 049
И аз смятам, че когато прехода става постепенно е по-добре. Остави я пьрвите месеци само до обед, а после детето само ще си покаже. Ако много й хареса сама ще иска после да стои по цял ден с децата в градината.  Peace

# 4
  • Мнения: 132
Казват ми,че ако я оставям до обяд,щяла да свикне.Да иска да я взимам по-рано.

# 5
  • Мнения: 472
Моята дъщеря не е имала проблеми с приобщаването и свикването в яслата. Въпреки това, ме караха първата седмица да я взимам на обяд. След това няколко дни към 2ч. и чак след това да я оставям за цял ден.  Говорила съм и с мами, чиито деца ходят в други ясли, същата работа. Явно навсякъде горе-долу така практикуват Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 415
Когато дъщеря ми тръгна на детска градина,първия ден исках да я взема на обяд,но учителката ми каза,че трябва да си я прибера след обяд,защото това било детска градина,а не ясла! И до там стигна желанието ми да я взема по-рано.Но мен,ако питаш е по-добре да свиква постепенно.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 746
Ако преди това детето не е посещавало ясла е най-добре поне седмица да бъде до обяд. Дияна беше на този режим когато за 1ви път я пуснах в яслата.

# 8
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Всичко си зависи от детето, ако е контактно и сега, не се притеснява от чужди хора, може би няма да се наложи.

Можеш да си предвидиш резервен вариант в първата седмица да я взимаш по-рано.
Аз самата не го предпочетох, защото след няколко опита (аз повече се притеснявах, отколкото детето) установих, че тя свиква така, и после адаптацията става по-трудна, не иска да заспива, все ме чака и т.н.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз я оставих цял ден, така ме посъветва госпожата на дъщеря ми. Детето свикна много трудно, но според мен зависи и какъв е екипът, който ще го поеме. При нас се случи така, че бяха в сборни групи а всички знаят какво е..

# 10
  • Мнения: 132
Самите учителки ме съветват да я оставя целият ден,а ако има нещо да ми се обадят.Изглеждат свестни ,ще видим.

# 11
  • Мнения: 1 021
В нашата детска градина практиката децата да се оставят по цял ден още от самото начало, в яслата, обаче обикновено съветват 7-10 дни детето да се взима на обяд.

# 12
  • Мнения: 472
Незнам защо съм прочела за ясла, явно съм спала  smile3537 Извинявам се  Embarassed За градините все още не мога да кажа.

# 13
  • Мнения: 132
Води се градина.Въпреки,че е на 2г.9м.

# 14
  • Мнения: 247
Когато голямата ми дъщеря тръгна на детска градина, учителките категорично ми отгазаха да я вземам по обяд. Обясниха ми, че не  е хубаво за самото дете. То щяло да свикне с мисълта, че мама ще го взема все по обяд. Ние по принцип сме нямали проблеми в детската градина, тъй като сме ходили преди това на ясла. Това, което ми направи впечатление е, че в детските градини карат децата да бъдат по-самостоятелни. Например ако му се ходи до тоалетна- отива само, ако трябва да си смени дрешките по някаква причина- отива само до шкафчето да си ги вземе от раницата. И това е още от първият ден. Много различно от яслата...

Общи условия

Активация на акаунт