Хеи компютърни разбирачи, помощ

  • 4 389
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 248
Виждам че обсъждате компютърни теми, а виждам и че разбирате доста. Hug
Имам следния проблем-трябва да сменя записвачката на моя лаптоп, и купих една Тошиба(старата е Сони), като я сложих и включих лаптопа ми се показва черен екран с искане на key...
Сега поръчах друга записвачка същия модел и марка като старата, но се чудя дали пак ще ми иска този кей?
Казаха ми че евентуално има парола на БИОС-що е това и яде ли се? Crazy

# 1
  • Мнения: 5
А със сигурност ли не можеш да влезеш в БИОС-а или само това е предположение.
Би трябвало да има нещо за ресет, както например на настолните компютри като се махне батерийката от дъното и всичко забравят Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 248
Ами честно да ти кажа, не знам-питахме дали има нещо сложно при смяната и ни казаха че не- само се развиват две болчета, и лаптопа трябвало да разпознае новата записвачката...затова реших да ви попитам.А това за паролата която искал Биос-а, беше предположение на продавача  Confused

# 3
  • Мнения: 5
Я сега да разнищиме проблема...
Въобще стартира ли се, предполагам Уиндоус-а или си седи там на "черния" екран и нищо не помръдва?
И какво точно пише? Че само една ключова дума key засега нищо не ми говори и не мога да намеря в нета нещо съществено по проблема.

# 4
  • Мнения: 1 248
Ще опитам да обясня по свястно. Embarassed
Значи пробвахме 4-5 пъти, всеки път изключвахме лаптопа, вадехме и слагахме на ново записвачката, от всичките опити веднъж започна да зарежда както трябва, но зацикли на надписа-Windows,и го чакахме няколко минути без резултат.Останалите няколко опита, след стартиране на лаптопа, почти веднага излиза черен екран, с 1 ред надпис,но не мога да ти го напиша ,защото не съм на ти с английския, но разбрах "key".И натисках enter и шпацията, но единствено се появяваше нов ред  със същото питане... newsm78
Другата седмица евентуално ще ми донесат новата записвачка- ако не я разпознае, ще препиша надписа,задължително. Hug

# 5
  • Мнения: 2
препиши дословно тук какво пише на екрана, този кии може да е всички, ключ/парола , прес ени кии и др.

така нищо не ни казваш Simple Smile

повече инфо,
поздрави

# 6
  • Мнения: 1 248
А нормално ли е да иска парола?-евентуално,ако е парола newsm78
Благодаря за вниманието

# 7
  • Мнения: 1
Не трябва да иска парола.

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
"no system disk, pleas insert system disk and press any key" ?

# 9
  • Мнения: 1 248
"no system disk, pleas insert system disk and press any key" ?
Със сигурност не е това-това го разбирам,а надписа които изписа не можах да го преведа , затова не мога да го повторя.
Според мен обаче не ставаше въпрос за клавиш,а и аз пробвах да натисна,които и да е клавиш-и единствено ми изписваше нов ред със същото питане. newsm78
Mоже би поради различната марка,не можа да я разпознае. Sad
Благодаря много за опита ви да ми помогнете. Hug

# 10
  • Мнения: 1 248
Здравейте отново...взех днес новата записвачка- която пак да спомена, е същата като старата, но пак изписва същия надпис. CryТози път го преписах за да можете да го видите и да ме посъветвате. Hug

Reboot and Select proper Boot device or insert boot media in selected Boot device and press a key

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
сякаш е нещо от биоса, сложи един зареждащ диск и стартирай да видим какво ще стане .

# 12
  • Мнения: 3
Здравейте отново...взех днес новата записвачка- която пак да спомена, е същата като старата, но пак изписва същия надпис. CryТози път го преписах за да можете да го видите и да ме посъветвате. Hug

Reboot and Select proper Boot device or insert boot media in selected Boot device and press a key



Най вероятно трябва просто да влезеш в БИОСа и да ти инициализира новото устройство. Отделно някои марки като Дел имат специална клавишна комбинациа за инициализиране на нови такива устройства.

# 13
  • Мнения: 1 248
сякаш е нещо от биоса, сложи един зареждащ диск и стартирай да видим какво ще стане .
какъв е този зареждащ диск?


Най вероятно трябва просто да влезеш в БИОСа и да ти инициализира новото устройство. Отделно някои марки като Дел имат специална клавишна комбинациа за инициализиране на нови такива устройства.
Как да вляза в Биос-а?Лаптопа не е Dell, марката му е Аhtec- мисля че в България не се продава- испанска си е... Hug
Обяснете малко по подробно,моля ви Hug

# 14
  • Мнения: 408
Сложи някакъв BOOT диск, инсталационен за някаква операционна система.
Ако тръгне да инсталира, най вероятно се получава конфликт заради стартиращото (BOOT) устройство.
Възможно е записвачката да има някъде джъмпери или превключватели за Master , Slave, Cable select.
Обикновено в упътването пише как се избира Slave, или ги направи по същия начин , както са на старата.

Общи условия

Активация на акаунт