Защо звездите избират секциото?

  • 19 191
  • 308
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 289
гледах наскоро някакво предаване за известни личности и повечето бяха родили със секцио?
много ми е странно защо всички избират да родят така при положение, че
*възстановяването след това било много по-дълго отколкото при нормално раждане, а точно за тези хора е важно да се върнат бързо на "работа",
*секциото е сериозна коремна операция и криело повече рискове от нормалното раждане,
*после остава белег,
*бебето не е подготвено,
*кърменето в началото е по-трудно, въпреки че не знам дали някой от тях кърми.може би звездите си наемат дойка Mr. Green
*коремът се прибира много по-трудно.

има сигурно и други аргументи срещу Цезаровото сечение, но в момента не ми се търси.
та защо след като секциото е толкова гадно никой в Холивуд не ражда нормално?
или може би греша...

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 17:14 от В_и_В_и

# 1
  • Мнения: 5 940
Не мога и аз да разбера тази мода. Ужасно се страхувам от операции и не мога да разбера тези, за които естественото раждане е по-плашещо от операция с упойка и т.н.

# 2
  • Мнения: 5 370
Не мога и аз да разбера тази мода. Ужасно се страхувам от операции и не мога да разбера тези, за които естественото раждане е по-плашещо от операция с упойка и т.н.
Ами аз съм точно от тези, плашещите се. Имах кофти нагласа през цялата бременност и се чудех дали да си договоря упойки, така ли да си остана или какво.
В крайна сметка не можах да договоря нищо, но стана , както си мислех тайно-секцио. АКо кажа, че не боли постфактум-ще излъжа. Но е факт,. че на 4-я месец след раждането на детето бях готова за ново.....пак със секцио.

# 3
  • София
  • Мнения: 333
Защото ги е страх да родят по естествен начин .Така мисля аз

# 4
  • Мнения: 5 940
Явно просто хората се страхуваме от различни неща.  Голямо прозрение.......

# 5
  • Мнения: 46 489
Като изключим номер 3, за мен другите са легенда.

Избират го, защото е по-лесно, особено, ако изберат пълна упойка - лягат, заспиват и като се събудят си имат бебе.
Също и заради вероятността от смъкване на влагалището и органите след него.

П.П. Само предполагам, не съм ги питала  Laughing

# 6
  • Мнения: 27 524
Избират го, защото е по-лесно, особено, ако изберат пълна упойка - лягат, заспиват и като се събудят си имат бебе.
Също и заради вероятността от смъкване на влагалището и органите след него.

И аз така смятам.  Peace

# 7
  • Мнения: 581
 Не знам и не ме интересува защо звездите избират да раждат секцио, знам само защо аз го предпочитам.

# 8
  • Мнения: 9 901
ами тяхна си работа Simple Smile що пък не Simple Smile
В иВ и, надявам се ,че не правиш заобиколен опит да пропагандираш нормалното раждане в Клюкарника - винаги става мазало в подобни теми  Wink

# 9
  • Мнения: X
Защото изброените неща не са верни, за това.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Защото изброените неща не са верни, за това.
Еееее, както Никол каза - остава си белег, да не се лъжем. Другото е малко мижи да те лъжем, ама белега си е факт.

# 11
  • Мнения: 19 289
ами тяхна си работа Simple Smile що пък не Simple Smile
В иВ и, надявам се ,че не правиш заобиколен опит да пропагандираш нормалното раждане в Клюкарника - винаги става мазало в подобни теми  Wink

разбира се, че не! не пропагандирам нито нормално, нито секцио. просто се чудя защо се пише толкова много против секциото, особено това за възстановяването и т.н., а точно хора, при които е важно да се възстановят бързо, го избират.
има нещо гнило в Дания...
пуснах темата в Клюкарника, за да не предизвиквам скандали в Майки .

# 12
  • Мнения: 656
 Thinking
Абе днес не е петък...

Има една основна разлика в раждането по естествен начин и раждане чрез секцио. Поне мъжете после веднага я забелязват.
Добре че повечето от тях са джентълмени и са толкова предани на дарителката на наследството,  че се правят че разлика няма. Ама като идеш после на гинеколог проверявайки статуса ти пишат "... на раждала"...
Затова вероятно мъжете излагат на почит и голямата уста.

Визирайки питането на Виви си правя заключението, че тези дето нямат голяма уста трябва да се грижат за други свои ... черти...

# 13
  • Мнения: 27 524
Има една основна разлика в раждането по естествен начин и раждане чрез секцио. Поне мъжете после веднага я забелязват.
Ама като идеш после на гинеколог проверявайки статуса ти пишат "... на раждала"...

Първото не е вярно.
Второто си личи от отвора на шийката на матката, която пък не участва в секса  Wink

# 14
  • Мнения: 19 289
Thinking
Абе днес не е петък...

Има една основна разлика в раждането по естествен начин и раждане чрез секцио. Поне мъжете после веднага я забелязват.
Добре че повечето от тях са джентълмени и са толкова предани на дарителката на наследството,  че се правят че разлика няма. Ама като идеш после на гинеколог проверявайки статуса ти пишат "... на раждала"...
......
стига де, с упражнения нещата обикновено се оправят.

Общи условия

Активация на акаунт