Малко отвлечен въпрос- за роднинските връзки

  • 4 261
  • 46
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Не знаех точно какво заглавие да сложа.
Въпросите ми са провокирани от статия, на която попаднах наскоро в един английски вестник. Накратко: момиче и момче се женят и след време се оказва, че са близнаци, дадени за осиновяване, но разделени.
Та чудех се след време, когато децата ни пораснат, как да разберем, че момчето/момичето, с което се срещат не са роднини?
Малко ни е рано да ходим на срещи Wink, но вчера си говорихме с една мама и тя каза, че един от големите страхове на таткото било, че дъщеря им ще ходи на срещи. Аз се замислих и се оказа, че това ми е един от големите страхове, защото осиновяваме дъщеря си от дом в нашия град.
Моето малко като рибата в морето, а аз чакам с тигана, но мислили сте за това?

# 1
  • Мнения: 2 172
Wa wa, навестява ме и мен отвреме навреме този страх, но мисля, Господ я пази...
Иначе, не за да подсиля страха ти, а да разкажа една истинска история....В България се случва, макар ,че прилича на бразилска сапунка.
Преди двайсетина години става.Момиче, осиновено в едно русенско село, тийнейджърка в  свое пътуване ваканцията се запознава с малко по-голямо момче от София. Стават приятели и то я кани нагости у тях.Баща му като вижда момичето едва не припада  Shockedпри поразителната прилика с жена му, починала преди години. Започва да я разпитва и подозренията му се оправдават- товае тяхната дъщеря, която след смъртта на жена си е дал за осиновяване и съответно момчето не знае , че му е сестра.... ooooh!
Е, поне не са се оженили.Нонякъде четох, че наистина има несъзнателно привличане между такива деца.
Може би някой от тук четящите ще разпознае тази история.

# 2
  • Мнения: 13 512
Нонякъде четох, че наистина има несъзнателно привличане между такива деца.
ужас, кошмар!
Господ да пази децата ви

# 3
ЗДРАВЕЙТЕ,ЧЕТА И РАЗГЛЕЖДАМ ФОРУМА КОГАТО ИМАМ СВОБОДНО ВРЕМЕ И ПОПАДАМ НА ЕДНО МОМИЧЕНЦЕ ОТ ФОРУМА КОЕТО МНОГО ПРИЛИЧА НА МОЕТО. ПИТАХ СЕ И АЗ ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА ИМА СЕСТРИЧКА НЯКЪДЕ ОСИНОВЕНА....И ТЕЗИ ДОМОВЕ ИЛИ РАБОТЕЩИТЕ В ТЯХ ИМАТ ЛИ ПРАВО ДА ДАВАТ ИНФОРМАЦИЯ ЗА РАЗДЕЛЕНИ БРАТЯ И СЕСТРИ,ДАДЕНИ ЗА ОСИНОВЯВАНЕ.МИСЛЯ ЧЕ БИ БИ РЕДНО ДА СЕ ЗНАЕ ОТ РОДИТЕЛИТЕ ОСИНОВИТЕЛИ.

# 4
  • Мнения: 13 512
Не мисля, че биха ти дали  такава информация. Все пак осиновителите са анонимни .

# 5
  • Мнения: 1 652
Според мен проблемът който вава споделя, трябва всеки от нас да предупреди детето си, на една определена възраст.  Поне като знае от къде е семейството на приятелката / приятеля/ е достатъчно. И ако има съвпадение тогава да се търси повече инфо.

Що се отнася до осиновени братя и сестри- не знам дали е редно, но е човешко и би следвало да го правят. Поне знам, че по стария закон т.е СК, има право семейство, което е осиновило едно дете да осинови негово братче и сестриче, ако е дадено за осиновяване и е с предимство пред другите семейства.

# 6
  • Мнения: 128
Mомичета,такава информация се дава.Казвам го,защото моя приятелка осинови момченце,което имаше братче в същия дом.Когато намериха семейство и за малкото я попитаха има ли нещо против да се срещне с другите осиновители.Тя се съгласи,но другото семейство явно не е проявило желание и срещата не се състоя.

# 7
  • Мнения: 286
Не знаех точно какво заглавие да сложа.
Въпросите ми са провокирани от статия, на която попаднах наскоро в един английски вестник. Накратко: момиче и момче се женят и след време се оказва, че са близнаци, дадени за осиновяване, но разделени.
Та чудех се след време, когато децата ни пораснат, как да разберем, че момчето/момичето, с което се срещат не са роднини?
Малко ни е рано да ходим на срещи Wink, но вчера си говорихме с една мама и тя каза, че един от големите страхове на таткото било, че дъщеря им ще ходи на срещи. Аз се замислих и се оказа, че това ми е един от големите страхове, защото осиновяваме дъщеря си от дом в нашия град.
Моето малко като рибата в морето, а аз чакам с тигана, но мислили сте за това?
Ами то май е "бай бабо да не те среща мечка"! Защо го казвам - преди две години се срещнах за пръв път в живота си с мой пръв кръвен братовчед, горе долу връстник. Случайно се срещнахме в дома на неговите родители. Симпатяга един такъв! Тогава си помислих - ами ако се бяхме срещнали някъде другаде и се бяхме захаресали и т.н. С други думи, Господ да ни пази!

# 8
  • Мнения: 921
Mомичета,такава информация се дава.Казвам го,защото моя приятелка осинови момченце,което имаше братче в същия дом.Когато намериха семейство и за малкото я попитаха има ли нещо против да се срещне с другите осиновители.Тя се съгласи,но другото семейство явно не е проявило желание и срещата не се състоя.

Не е съвсем така, защото и нашата дъщеря има по-голям брат, който е осиновен година преди нея. Ние научихме за това, обаче, не от социалните, а от съвсем други източници. А за иницииране на среща с другите осиновители и дума не е ставало.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 517
Mомичета,такава информация се дава.Казвам го,защото моя приятелка осинови момченце,което имаше братче в същия дом.Когато намериха семейство и за малкото я попитаха има ли нещо против да се срещне с другите осиновители.Тя се съгласи,но другото семейство явно не е проявило желание и срещата не се състоя.

Не е съвсем така, защото и нашата дъщеря има по-голям брат, който е осиновен година преди нея. Ние научихме за това, обаче, не от социалните, а от съвсем други източници. А за иницииране на среща с другите осиновители и дума не е ставало.
Кои социални имат тази информация? Мен лично на последното заседание за делото на Исак социалната ме попита, дали знам майка му да е раждала друго дете  newsm78 newsm78 newsm78
Вярно, че тя на делото беше бременна и най-вероятно до последното заседание вече е била родила, но след като социалната ме пита мен, каква ли информация имат?

# 10
  • Мнения: 286
Фоксче, не тези социални, които са ви правили доклада, а в Централната дирекция соц. подпомагане или както там се казва - зад НСО където се намира. Нали за София говорим? Там е регистъра за деца и за осиновители.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 517
Бонита - на делото присъстваше точно социалната от Софийска дирекция - тази, която докладва на съвета (съвет ли беше или комисия newsm78 - тези, които взимат решение, кое дете, на кой кандидат да предложат) децата и кандидат - осиновителите.
Не съм далеч от мисълта, че може да ни го е подхвърлила и за да си помислим, дали не искаме да осиновим и другото дете, но... не съм сигурна - все пак видя, че съм бременна и едва ли е целяла това, но кой знае?

# 12
  • Мнения: 286
Бонита - на делото присъстваше точно социалната от Софийска дирекция - тази, която докладва на съвета (съвет ли беше или комисия newsm78 - тези, които взимат решение, кое дете, на кой кандидат да предложат) децата и кандидат - осиновителите.
Не съм далеч от мисълта, че може да ни го е подхвърлила и за да си помислим, дали не искаме да осиновим и другото дете, но... не съм сигурна - все пак видя, че съм бременна и едва ли е целяла това, но кой знае?
Явно нещата са се променили за тези няколко години. При нас присъстваше на делото от соц.дирекция юристката, а не соц работник. А юристката едва ли помни на всички био историята.
Добре де, когато ви извикаха за детенце, не ви ли четоха извадки от биографията на био-то? Или поне това, което тя е предоставила като информация?

# 13
  • София
  • Мнения: 9 517
Не само не ни четоха, но като поискахме да видим здравната епикриза на детето ни казаха, че било незаконно, защото имало информация за биологичните родители.
Казаха ни само общи неща - че го е оставила в родилния дом, че е казала, че съпругът не е баща и това е.
А на делото присъстваше социалната, защото си нямаха юрист и беше някаква юристка от агенцията.

# 14
  • Мнения: 286
Не само не ни четоха, но като поискахме да видим здравната епикриза на детето ни казаха, че било незаконно, защото имало информация за биологичните родители.
Казаха ни само общи неща - че го е оставила в родилния дом, че е казала, че съпругът не е баща и това е.
А на делото присъстваше социалната, защото си нямаха юрист и беше някаква юристка от агенцията.
Е, нямам думи просто... Съвсем нищо ли за здравния статус на детето не дадоха, там ваксини поне и пр.?

Общи условия

Активация на акаунт