наддали сме само 600 гр за първия месец????

  • 1 594
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
да дохранвам ли с АМ , или да продължаваме само на кърма,,,,, признавам си , че май е от това , че не мога да се храня много добре през деня, защото не спи , а съм сама през деня и няма как да се справя,,,,,да се дохранваме ли ????,яде по малко по начесто ,кърмата ми е бяла ,, предполагам , че е хранителна, при вас как е //////////

# 1
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Не бих се ангажирала със съвет да дохранваш или не, това зависи от много неща. А е добре да се знае колко кг се е родило бебчето, колко е било при изписването, пълни ли памперсите. Моята дъщеря също не наддаде много първия месец - 700 гр. Педиатърът каза че е нормално, че 550 е долната граница, че не е нужно да дохранвам. Кърмех на поискване, но и аз като теб нямах много време да се храня добре през деня. В последствие успях да си реорганизирам деня, като домакинството оставих на по-заден план, без да правя драми от това. Научих се да чистя с бебе в кенгуру например. Grinning И да знаеш, че нехранителна кърма няма.

# 2
  • Мнения: 1 900
Нехранителна кърма няма. Кърми си бебето на поискване. И ти гледай да се храниш по-добре.
Иначе решението дали да дохранваш е доста  отговорно и лично ти трябва да го вземеш сама. Но моя съвет е да не избързваш.  Peace

# 3
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Ето една статия, която би могла да ти бъде полезна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200201.0

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Педиатърката какво каза за теглото  на бебето, моята каза че нормата е  600гр, за 1 и 2 месец, така че сте си в норма според нашата.

# 5
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
И ние наддадохме 600 грама първият месец и се бях ошашкала.Но категорично отказах да я дохранвам.И досега си наддаваме по 500-550 грама всеки месец и вече това не ме тревожи.Важното е детето да е жизнено и щастливо,пък нормите са ориентировъчни,а бебетата индивидуалисти.

# 6
  • Мнения: 2 837
Румен се роди 3570. Стояхме в болницата дълго, защото имаше силна жълтеница и го изписаха около 3500 десет дни по-късно. На двадесетия ден отидохме на първа консултация и го премериха 3550! Аз много се притесних, защото детето си цокаше, но нали ми е за първи път, чудех се дали му давам правилно и т.н. Много ме беше страх да не ме юрнат да дохранвам, бях в момент на срив след дълго стоене в болницата и като бременна, и после, и незнаех дали ще удържа фронта. Слава Богу, лекарката не ми препоръча дохранване. Каза ми да кърмя още седмица и да отида на консултация и пробно кърмене. Аз си прибрах, стегнах се, взех да давам по-честичко, помислих си, че може и кантарите в Родилно и при педиатъра да са различни и така, като отидох на консултация, той за седмица беше станал 4 кг. Ура! Освен това лекарката като видя колко лакомо си хапва малкият, отсече "Това дете обича да цока". Така кърменето ми бе спасено. После детето си наддаваше нормално, по около килограм на месец, но това продължи не до третия, а до шестия месец, когато той си беше даже вече огромен. Така че, всичко е периоди. Дерзай. Давай по-често. Все пак не сте наддали толкова малко. И си хапвай и почивай. Сега е времето да си майка-кърмачка. За другото имаш цял живот пред себе си:)

# 7
  • Мнения: 1 199
В канада нормата е от 450 до 900 грама на месец през първите 3 месеца. Но на една позната бебето първия месец беше наддало 400 грама и й казаха да кърми без да дохранва Peace

# 8
  • Мнения: 690
нормата - минимума е 600 гр. Не гледай обаче нормите и теглилката, а детето  Peace
Ако е спокойно и не плаче, пълни памперси - не дохранвай  Hug

# 9
  • Мнения: 582
Стига с тези притеснения  Naughty Моята мома наддаде само 500гр, но аз не се отказах и до 7-мия месец беше само на кърма и още я кърмя  Peace

# 10
  • Мнения: 378
 Първото ми дете се роди 3700, останахме в родилното доста дълго - над 20 дни, спадна на 3350, наддаваше бавно. На 1 месец беше пак 3700. Започнах да го кърмя често - през около 2 часа денем, едно кърмене продължаваше около час. Половината от времето минаваше в кърмене. Нощем, когато се събуди - около 3 пъти. На 2 месеца беше 4600, на 3 - 5300...
 Второто ми дете се роди също 3700, стояхме в родилното и с него доста. Спадна на 3450, на 1 месец беше 3800, на 2 - 4600, на 3 - 5400... И с него в началото се кърмехме почти половината от времето денем... Нощем, когато се събуди.
 Честото кърмене стимулира образуването на повече кърма. Можете да кърмите легнала - така е много удобно - бебчето ще лежи  до Вас и ще си почивате. Отпуснете се, пуснете си приятна музика и се радвайте на детенцето. Не всички бебета наддават много първия месец ... Когато стане по-големичко, бебчето Ви ще започне да огладнява в по-определени часове и тогава няма да кърмите толкова често  и продължително.
 

# 11
  • София
  • Мнения: 2 162
да дохранвам ли с АМ , или да продължаваме само на кърма,,,,, признавам си , че май е от това , че не мога да се храня много добре през деня, защото не спи , а съм сама през деня и няма как да се справя,,,,,да се дохранваме ли ????,яде по малко по начесто ,кърмата ми е бяла ,, предполагам , че е хранителна, при вас как е //////////

Не, че ще ти кажа нещо по- различно от другите мами, ама и аз на опашката със съвети Mr. Green

1. 600 грама за 1 месец за доносено новородено са си в нормата и само по себе си не е достатъчно основание да посегнеш към шишето; освен това при отчитането на килограмите за първия месец задължително се взима предвид и т.нар. физиологичен спад- детето се ражда определени килограми, но е нормално първите няколко дни да спадне (без значение кърмят ли го или го хранят с АМ) с 100-200 грама и като отчетеш и тях може да се окаже, че сте наддали повече от 600гр.
2. Кърмените бебета много често наддават скокообразно- първият месец може да са 500 , а вторият 1500 (както беше в нашия случай), третият 700 и т.н.
3. Ако кърмиш на поискване- при всеки признак на глад от бебето, ако мокри на денонощие по 5-6 памперси (броят се и нааканите), ако бебето е жизнено, кожата му не е отпусната, значи всичко е наред и нямате нужда от дохранване.
4. За да имаш достатъчно кърма не е нужно да се тъпчеш или поиш до припадък. Достатъчно е да си осигуряваш около 1800 калории на ден и да изпиваш по една водна чаша преди всяко кърмене, като е добре в диетата ти да присъстват и течни храни (демек супички и манджички). Макар че аз първите месеци карах само на сандвичи- млякото ми не намаля, но не съм доставяла разнообразни хранителни вещества на детето си, както би трябвало да бъде.
5. Белият цвят на кърмата ти означава, че тя вече е преминала от коластра към зряло мляко, което е и естественият процес.

# 12
  • Мнения: 553
и аз имам проблем с храненето през деня.
постарай се да пиеш достатъчно течности- тях организма няма откъде да ги навакса- хранителни вещества организма ти си е създал запаси през бременността. поне за първите 2-3 месеца си Ок. най-многото да се повталиш.
Виж ако не пиеш достатъчно вода и др. течности- тогава би ти намаляла кърмата

спокойно.
кърми си го когато поиска и се опитай  почивните дни когато не си сама да се запасите за през седмицата с разни вкусотийки, ако може и замразени полуфабрикати. билла, метро, каквото имаш наблизо.

огледай се и на кои съседи би могла да разчиташ.

# 13
  • Мнения: 65
Не се притеснявай относно хранителните качества на кърмата ти, както са писали другите мами, мнооооого рядко има нехранителна кърма. Просто кърми на поискване. Ние имахме подобен казус през първия месец, и след консултация с д-р Попиванова от МД ни каза да не давам вода, аз давах защото имаше силна жълтеница и си мислех че така по-бързо ще отзвучи. Кърмих на около 2 часа първите 2 месеца (независимо дали е ден или нощ). Само като си отвори устичката бебо давай цица Mr. Green Бебчовците много рядко отказват. Ако започнеш да даваш отсега АМ за съжаление има голяма вероятност по-бързо да се отбиете. Не се стресирай и се отдай изцяло на кърменето на бебчо. Пий лактогенни чайове за повече кърма, действат хубаво и защото поемаш повече течности. Друго нещо трябва да оставяш бебчо хубаво да изпразни гърдата, както знаеш първоначално бебета сучат, за да си утолят жаждата и затова първото мляко е по-рядко, а след него идва по-хранителното. Чак като си сигурна, че няма повече мляко тогава предложи втората гърда.
Успех с храненето и най-важно успокой се, бебета не се отглеждат по графиките от книгите.  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 3 423
опитай да си стимулираш гърдите,цеди ги след кърмене и додавай с шишето на бебчето
Пий много течности.Вземи си чая на Хип.Все пак хапвай нещо,но най вече пий течности .
Нехранителна кърма няма .
За мен 600грама са малко, не и още повод да дохранваш, но непременно се постарай да увеличиш лактацията
успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт