как да се справя...

  • 3 345
  • 43
  •   1
Отговори
 Здравейте момичета
 Като много други мами тук и аз съм регистрирана но искам да съм анонимна
 Със съпруга ми сме заедно от 2 години и половина. Семейство сме от почти 2 години, имаме дете на няколко месеца.
 Проблема е там, че той е от много далечен грат от този в който аз живея и от както сме заедно се виждаме от дъжд на вятър като започнахме с обещанията, че ще се премести в града където аз живея докато завърша колежа. Но така и това преместване не се състоя. Преди да забременея пак започнаха обещания от сорта "ти забременей пък аз няма да те оставя самичка". Ето забременях но отново остана само на думи. Преди да родя пак започна "като родиш ще си бъдем тримата" ами а де родих прекрасно момченце чакано с много любов от мен поне и него пак го няма ( не питайте как съм забременяла, влаковете ме познаваха вече  ooooh!). Замина преди няколко месеца за чужбина с предтекст да си намери работа и когато завърша на лято да отидем и ние с малкия. Прибра се за празниците и дойде при нас направо, от тук се започнаха ужасни проблеми. Започна да се сърди постоянно. А на малкия да обръщам внимание, А на баща му. Не знаех къде се намирам и какво става с мен и живота ми. Имам роднини в чужбина които се прибраха за празниците и той сячески ги избягваше при положение, че те са много тактични и съобразителни хора. Отидохме в негови град при близките ни там и там се промени коренно. Започна да се държи нормални, можехме да разговаряме спокойно. Средата на януари замина отново като преди това ни испрати до влака с детето и реши, че ще остане в града си ( аз имах лекции и не можех да остана повече )
 Та какво ме накара да пиша. Моя съпруг даде една карта на вивател на баща си има още една карта на името на мъжа ми която е при мен. Винаги аз съм плащала сметките защото той все няма пари. Та днес получих СМС, че наближавам лимита. Проверих си сметката и беше 20лв, ами то е ясно, че не може 20 или 30 лв да е лимита. Обадих се на оператор и от там ми казаха, че другия абонат е говорил много и е изговорено около 80% от лимита. Обадих се на свекърва ми да я помоля да провери сметката му до тук и така и направиха. Оказа се, че има 57лв до сега. Не знам какво е говорил свекър ми но мъжа ми се обажда и започва да обвинява мен за сметката и да ми казва, че аз съм била виновна.
 Давам ви този пример защото това е най- прясно. Извинете за дългото писане но ми е ужасно болно и трудно. Издържат ме родителите ми и ми е болно когато не цени никой. Вече не знам какво да правя. Дали да изчакам да видя дали наистина ще ни вземе или няма смисъл да си тровя живота. Не знам дали няма да е така ако се съберем да сме за постоянно заедно.
 

# 1
  • Мнения: 25 449
За какъв съпруг говориш? Аз в разказа ти никъде не видях съпруг. Само осеменител някакъв...

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз не разбрах какъв е точно проблема в момента-сметката или по принцип говориш?
Ти при родителите си ли живееш?И защо плащаш и сметката на  т.нар. свекър  newsm78
Ако държиш на бащата на детето ти,ще намерите начин да сте заедно.Той все пак с каква цел е отишъл в чужбина-да спечели пари за жилище ,за да се съберете или просто те залъгва и бяга отговорност,първо си отговори на тези въпроси.

# 3
 Наистина не съм се изразила правилно. Не плащам на "свекъра" сметката а на мъжа ми докато картата беше в него.
 Да при родителите си живея но сега само майка ми е тук за да ми помага за детето иначе и тя да се е махнала от тук. Тук е само заради това, че няма кой да ми помага. А и съм в тях защото трябва да завърша.

 
Той все пак с каква цел е отишъл в чужбина-да спечели пари за жилище ,за да се съберете или просто те залъгва и бяга отговорност,първо си отговори на тези въпроси.

 Наистина се замисям вече

# 4
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
И аз се чудя, тоз индивид като какъв ти се явява, защото съпруг не ти е - нито като присъствие в живота на теб и детето, нито като отношение към вас. А и тази смяна в поведението, опитва се да избягва роднините ти, а после всичко е перфектно при неговите... Да не сте в трети клас? Все пак сте възрастни, егати, разберете се като такива! Който иска, значи може, т.е. ако имате желание да сте семейство, ще намерите начин, независимо от обстоятелствата. Знам, че може, защото го минах.   bouquet

# 5
  • Мнения: 959
Нищо не разбрах?!  Rolling Eyes
Единственото което ми стана ясно е че, нямаш мъж до себе си на който да разчиташ и който да поеме отговорност към теб и детето ви. Confused
За какво, искаш съвет всъщност?
Как да се справиш? С кое?
Аз, от прочетеното разбрах че, вие никога не сте били семейство...Пътувала си с влакове...  Rolling Eyesи си забременяла
Той е заминал за чужбина ,ти учиш newsm78...абе, направо нищо не разбрах Thinking...само два въпроса от мен - Живяли ли сте някога заедно?Преди това градили сте някакви планове?


# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 newsm78Какво значи -,,не ме питайте как съм забременяла всички влакове ме познават,,?Какво е за теб семейство,съпруг,свекър ,свекърва.....?Не те разбирам....

# 7
  • Мнения: 1 008
Аз много не разбрах, но видях смисъл само в предпоследното изречение.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
 newsm78

# 9
  • Мнения: 489
Стига де!
Много мъчно ми стана за теб, мила. Вие имате ли сключен брак, че го наричаш съпруг въпросния ?
Не ми изглежда така, или поне не мога да си го представя....
Според мен го попитай директно как ги мисли той нещата и си направи съответните изводи. Изчакай малко, за да си сигурна, но на голи обещания не вярвай повече! И сама ще се справиш, както и е било до сега, всъщност. Бъди силна, ще успееш!

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не виждам да си получила някаква особена подкрепа от този човек. Нито пък нещо положително в отношенията ви, освен детето.

# 11
  • Мнения: 953
Кажи ми че това  пързалка и живота ти не е такъв. Този човек не е достатъчно отговорен да има семейство.
Как така все няма пари и ти му плащаш сметките при условие че се грижиш сама за малко бебе?  Той какво прави за семейството си ?

# 12
  • Мнения: 4 335
Неразбирам какьв сьвет искаш,струвами се,4е трябва да поговорите и да се разберете.От написаното ми се стори,4е вие никога не сте били семейство,а ти просто си родила дете от него.Това са две сьвсем разли4ни неща newsm78

# 13
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ти на кой път ще се усетиш, че въпросния те пързаля? Така, както го е подкарал, изобщо не виждам да се съберете някога. Дано да греша! Няма да питам защо изобщо си забременяла от него, като и ден не сте живели заедно - все едно, детето вече е факт. На твое място си завършвам образованието, намирам си работа и си оправям живота, без да разчитам за каквото и да било на бащата на детето. Другият вариант е да грабнеш детето и да заминете при него - но за мен това е твърде крайно и носи рискове. Знай едно нещо само - животът си е твой и ти решаваш, плюс това е само един. Успех!

# 14
Вашият живот си върви добре и без него като гледам (твоя и на бебето). Зарязвай го тоя и търси друг баща на бебето и съпруг за себе си. Ти явно си много млада, няма нужда да си засипваш  живота с някой който никога няма да бъде до теб!

Общи условия

Активация на акаунт