Колко издържа прясно изтискания сок?

  • 3 603
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Вече вечер понякога давам сок като се събуди малката, но на Хипп, защото ако започна да изстисквам посред нощите, малката ще се разсъни и аааайде наново приспиване и т.н....
Преди да започна да давам сок, сучеше на всеки половин час, а сега много й харесва сокчето, даже го предпочите, а суче само 2 пъти и то по малко.
Но мога ли да направя фреш от ябълка в 23-24 часа и да й дам от него в 5-6 часа например? Или какъв друг сок мога да дам? Мляко във всякакъв вид не става - не го харесва и не пие въобще, чай също. Вода пие, но не и нощем.
Мамите, които дават сок, как процедирате?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Принципно, плодовият сок трябва да се дава максимум до половин час след изстискването му... Даже колкото е възможно по-скоро след манипулацията...
Ябълковият, а и всеки един прясно изстискан сок, се окислява много бързо... Виждала си как покафенява сока от ябълка само няколко минути след изстискването...
Сок, който е направен в 11-12 вечерта, до 5-6 часа сутринта няма да се е развалил... Обаче вече няма да е полезен... И ще има съвсем друг вкус...
Може би ще трябва да продължиш с консервираните сокове... Остави пресните за през деня...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Прясно изцедените сокове се окисляват за минути и в тях вече няма нищо полезно.Освен това пиенето на сок през ноща е ужасно вредно за зъбите

# 3
  • Мнения: 5 940
Прясно изцедените сокове се окисляват за минути и в тях вече няма нищо полезно.Освен това пиенето на сок през ноща е ужасно вредно за зъбите
newsm10

# 4
  • Мнения: 4 915
Принципно изобщо не съм фен на соковете. Дори на прясно изцедените - предпочитам да давам плодове. Пък консервирани избягвам да купувам изобщо. Голямата наскоро пропи сокове, и то покрай баща си.

Най-добрите течности за малки деца според мен са млякото  Wink и водата.

При вашия случай бих се пробвала да отуча детето да пие сокове в 5-6 сутринта.  Rolling Eyes Сутрин жадна ли го пие сокчето, или просто в просъница има нужда да посуче малко, за да се приспи отново? И двете ми щерки са се пробуждали рано, но с малко сукане - -а 2-3 минутки, са заспивали пак.

Та, пробвай да не предлагаш сок, а да я приспиш отново по друг начин. Не става ли да й предложиш гърда, когато още е сънена, колкото да се приспи?
Айрян даваш ли й?

Соковете наистина са вредни за зъбите, особено пити нощем. Прясно изцеден сок нощем, на гладно, би раздразнил стомахчето. Витамини след 30-минути максимум престой наистина не остават...Освен това детето развива твърдо предпочитание към сладките напитки, и може да откаже да пие вода и мляко, ако не са сладки... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 320
Момичета, сока го въведох преди една седмица с цел намаляне на хилядите кърмения. Аз съм привърженик на здравословното хранене и затова не се радвам много на консервирания сок. За зъбите не се тревожете -  Mr. Green - нямаме. По-точно има половин зъб от 2 месеца и никакво развитие, пък и нишан за нови зъби няма. Simple Smile
Не иска айрян, никакво адаптирано, а преди дни й предожих прясно - същата работа.
Пие жадно като й дам сок, да, но мисля, че го ползва за приспиване.
А сока ще го заменя с водя постепенно, но първо искам да поизместя кърмата със сок. Така по-малко се буди и мисля, че и по-добре си почива.
Искам да я отбия постепенно и в по-дълъг период от време, а не отведнъж и да се стресира детето. А тя е от пристрастените кърмачета. Сега така, като въведах сока, се учудвам, че дори го предпочита и не й липсва кърменето. Снощи например сука в 3 и в 5 сутринта, а пи сок в 6 сутринта. Но предните 2 нощи сука чак към 7 сутринта, а това не й се е случвало никога.  Shocked Обикновено си се буди и суче цяла вечер.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
В такъв случай давай сока разреден с вода,за да поема по-малко захар и плодови киселини.А за зъбите,напротив,има защо да се тревожиш,защото навиците за пиене на сладки напитки се запазват дълго и ако не ги пресечеш още сега ще има да се жабурка със сокове и когато и поникнат зъбите...Разреждай сока полека-лека с вода докато остане само водата.

# 7
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Прясно изцедените сокове трябва да се консумират.Имам някакъв спомен, че след изстискване сока от портокал все още има витамини ... до 3тата минута ... за другите сокове не се сещам, но времето не е дълго(не съм съгласна с твърдението, че са полезни до 30тата минута!)
Защо не пробвате да и давате някакви чайчета?Сокчето наистина може да раздразни стомахчето и да предизвика неприятни усещания

# 8
  • Мнения: 1 049
За зьбите трябва да се внимава дори и когато още не са се появили... разреждай хубаво сока и след 30 мин. си губи смисьла като е прясно изцеден. Пак може да го даваш и по-кьсно, но много от витамините няма да ги има...  Confused А защо не й даваш през нощта шише с твоята кьрма, разредена с вода и така малко по малко да увеличаваш водата докато остане само тя накрая ... За предпочитане е пред сока поне според мен. baby_neutral

# 9
  • София
  • Мнения: 2 348
в една от темите за захранване пишеше, че сокът си губи витамините 15-20мин. след изцеждането.
 Това беше квалифицирана информация, а не мнение на майка.

# 10
  • Мнения: 2 553
Дава се веднага  Peace

Общи условия

Активация на акаунт