Моля, дайте съвет за майка, отделена от новородено

  • 432
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 659
Здравейте,
Сигурна съм, че са обсъждани подобни теми тук, но нямам време да търся, а в библиотеката нищо не намерих. Моя приятелка вчера следобяд роди момиченце, но бебето се е нагълтало с околоплодна течност, затова до момента не са й го дали и не е съвсем ясно кога ще й го дадат. Докторите са казали, че докато повръща и не се изчисти от течността, ще бъде на системи и няма да се кърми или храни по друг начин. Освен за всичко друго тя се притеснява и за кърмата си, при условие, че гърдите не се стимулират. Утре ще й занесат помпа. Въпросът ми е - колко често и какво количество да цеди, за да стартира лактацията, например през 3 часа х 50-60 мл на този етап добре ли е според вас. Приемам всякакви съвети, майката е много мотивирана да кърми.  bouquet
П.С. Някой знае ли за колко време се изчиства тази околопл. течност?

# 1
  • Мнения: 320
И моята дъщеря повръщаше околоплодна течност, но си беше при мен, не са ми я вземали, камоли пък на системи. Вярно, казаха ми да не я кърмя докато не спре да повръща. За 24 часа някъде се изчисти, но аз започнах да я кърмя на 8-я час, а ако знаех това, което сега, мисля, че веднага бих я закърмила.
За съжаление не мога да помогна за съвет как да се стимулират гърдите, освен с помпа и качествена храна и почивка и спокойствие.
Дано бързо й върнат момиченцето. Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 6 659
Ами и аз си мислех, че е добре веднага да се закърми, но нали те затова са лекари, а ние не.... Confused. Нямам представа всъщност.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като са преценили, че бебето не може да се храни въобще през устата, значи няма как да се кърми. Дано бързо да минава Praynig
Иначе - майката е на-добре да поне да цеди поне 8х дневно, като не оставя по-голям от 4-5ч интервал през нощта без цедене. Количеството в момента ще е много малко, коластрата трудно се цеди с помпа - вероятно ще изцежда първоначално само капки, само колкото да покрие дъното на шишето - това е нормалното за този етап! Но количеството ще се увеличава нататък, така че да не се притеснява Hug

# 4
  • Мнения: 378
 Първото ми дете не беше при мен около 15 дни - изцеждах се.  И аз бях тъжна, изцеждах се обикновено, като донасяха на другите майки бебетата - през 3 часа. Понякога по-често...
 Дори кърмата малко да намалее, не бива да се притеснява.  После, като и дадат бебчето може да му дава често да суче  - така кърмата и ще се увеличи отново.

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 05:37 от Милли

Общи условия

Активация на акаунт