Уртикария и хомеопатия

  • 5 108
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 488
Въпроса е има ли излекувани от уртикария, чрез хомеопатия? И бихте ли казали какво точно сте приемали?
Съпругът ми изглежда има уртикария, това постоянно появяване на червени петна и леки, поносими сърбежи. От както разбрах, че тази болест не се знае какво я причинява и че може да продължи много години, без адекватно лечение, много се притесних. За това и пускам тази тема с надежда за помощ.

# 1
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Виж тук :

http://www.google.com/search?q=%D0%A3%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0 … =utf8&oe=utf8

явно е възможно,но по-добре е компетентно да ви се назначи подходящото лекарство.

# 2
  • Мнения: 9
Въпроса е има ли излекувани от уртикария, чрез хомеопатия? И бихте ли казали какво точно сте приемали?
Съпругът ми изглежда има уртикария, това постоянно появяване на червени петна и леки, поносими сърбежи. От както разбрах, че тази болест не се знае какво я причинява и че може да продължи много години, без адекватно лечение, много се притесних. За това и пускам тази тема с надежда за помощ.

Моля да ме извините,  че си позволявам да отговарям на въпрос,  който задавате към пациентите с уртикария,  а аз съм практикуващ хомеопат. Изкуших се отговоря, защото някои от отговорите са лесни,  а доста от въпросите – много важни.

Излекуваните от уртикария чрез хомеопатия са МНОГО (предполагам,  близо до 100%). Под хомеопатично лечение уртикариалният обрив,  по принцип,  изчезва бързо. Разбира се, само по себе си изчезването на обрива не би удовлетворило никой хомеопат, защото това не означава излекуване на пациента, а е само началото на лечението. Уртикарията е само едно от възможните проявления на алергичната нагласа, излекуването на пациента изисква нейното отстраняване. То е напълно възможно, ако хомеопатът се придържа максимално към спазване на принципите на класическото хомеопатично лечение И ако пациентът следва съветите на хомеопата и СХВАНЕ ЗАЩО трябва да ги следва. Всеки съвестен хомеопат ще посъветва пациента си да не разчита на антихистаминови и кортикостероидни медикаменти. Ако съпругът Ви не е готов на тази стъпка,  ще загуби време и пари,  а хомеопатът ще си хвърли труда на вятъра.
Не е вярно, че не се знае какво причинява уртикарията. Не го знае алергологът; хомеопатът го знае. Не бива да се изненадвате, че неговият отговор ще бъде неочакван за Вас – това не го прави автоматично грешен, нали?
ИМА адекватно лечение на уртикарията (разбира се,  ние предпочитаме да казваме “на пациентите с уртикария”) – това е КЛАСИЧЕСКОТО хомеопатично лечение. Не се притеснявайте, ако в момента не знаете какво означава това – проявите ли интерес, съвсем скоро ще го знаете.
НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО лечението на съпруга Ви да продължи много години – ако той съдейства на хомеопата си, може да се излекува много по-скоро.

Желая Ви успех!
Но, моля Ви, не яжте жълт сняг!

# 3
  • Мнения: 1 488
Благодаря за отговорите!
"Но, моля Ви, не яжте жълт сняг!" - това не го разбирам

# 4
  • Мнения: 9
Уважаема Cherry,
Позволих си да напомня една английска поговорка "Don't eat yellow snow". Не се съмнявам, че ще откриете смисъла й. Ако държите да се поясня сам, не е ли по-добре да Ви пиша лично?
Желая успех на съпруга Ви и весела пролет в семейството!

Общи условия

Активация на акаунт