За пчелите

  • 509
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Мамчета незнам тая тема дали е за тук! Ако не е моля да я преместят модераторите! Проблема е че на село имаме 16 кошера с пчели от които първия кошер се намира на около 15м от стаята в която седим с малкия! Незнам дали ще махнат кошерите нашите, а пък искат да си ходим на село! Има ли някаква опасност от близистта на кошерите или от евентуално ужилване!

# 1
  • Мнения: 4 111
Не знам дали има опасност, но ние бяхме в подобно положение с оси. Решихме проблема като сложихме мрежи на прозореца, който отваряме за проветряване.

# 2
  • Мнения: 207
Ние имаме мрежа на прозорците ама на мен ми се иска колкото се може повече време да сме навън! Градината ни е много хубава ама пчелите са там! И бесетка имаме!

# 3
  • Мнения: 4 111
Когато бяхме там детето беше малко и си стоеше само в количката, имах мрежа за количка, винаги я слагах, но с по-голямо детенце не знам как да се предпазите.  Confused

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
От самата близост на кошерите проблем няма, по-скоро от евентуално ужилване.

Ако беседката е зад кошерите, няма голяма опасност - пчелите излитат напред и нагоре, търсейки паша.
Внимавай обаче ако край нея има цветя или съд, локва с вода - през лятото пчелите ще пият вода оттам.
Сещам се и още нещо - внимавайте нощем да не забравяте да свети градинска лампа - ще кръжат цяла нощ около нея и падат омаламощени - на сутринта лесно можете да настъпите някоя, а те тогава жилят.

Лично аз не бих молела да махнат кошерите , много са, а и явно там са си добре. Просто внимавайте повече и всичко ще е наред.
За всеки случай имайте под ръка амоняк - намазва се веднага и отокът и болката ще са по-малки. Също може и със скилидка чесън или стрък магданоз.
От години имаме кошери, а са ме жилили само веднъж - настъпах сутринта една, паднала под лампата Laughing.
По принцип не се гони пчелата с резки движения - не се закача и тя ще се махне.

# 5
  • София
  • Мнения: 721
Имаме същия проблем на вилата, а ми се иска да прекарваме много време там сред природата с детето.
Ще чакам още мнения!

# 6
  • София
  • Мнения: 39 755
Няма проблем с близкото разположение на кошерите. Дядо ми е пчелар от... хм... 60г най-малко. Жилили са ме пчели като малка, но най-вече когато с брат ми се вряхме в кошерите. Или когато решавах да прибера в кошера някоя заблудена пчеличка паднала на земята Simple Smile
Нямам алергия, не съм имала проблем.
Проблем има и когато кошерите се преглеждат. Това обаче ще стане като се позатопли. Тогава пчелите започват да се щурат насам-натам. Не са жилили в този период, просто е малко "страшничко" Simple Smile
Не бих настоявала да се махнат кошерите, защото за някои хора това е хоби, за други препитание.

# 7
  • Мнения: 207
Мен по точно ме интересува няма ли да е опасно ако малкия го ужили пчела? За мен е прекалено малък, а пък и незнам как ще му понесе самото ужилване!!!

# 8
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мен по точно ме интересува няма ли да е опасно ако малкия го ужили пчела? За мен е прекалено малък, а пък и незнам как ще му понесе самото ужилване!!!

Опасност има дори и за възрастен, ако е алергичен. За съжаление се разбира едва след ужилването.
Но ако внимавате, струва ми се, че рискът е минимален.
А и пчела може да те ужили навсякъде, не само край кошера...

# 9
  • Мнения: 6 441
Не знам дали има опасност, но ние бяхме в подобно положение с оси. Решихме проблема като сложихме мрежи на прозореца, който отваряме за проветряване.
И аз бих решила така проблема.

# 10
  • Мнения: 1 715
Всичко зависи от това дали детето е алергично.Съпругът ми е със страхотна алергия и едно ужилване може да е фатално.Децата ми също,но при тях реакцията е по малка.Имам съседка,която има кошери в двора,но няма начин по който да я накарам да ги махне.При моето обяснение,че едно ужилване ни докарва доста неприятности и тревоги тя отвърна:Ама те пчеличките ми са толкова дружелюбни.

Общи условия

Активация на акаунт