Геритамин нео при бременност?

  • 1 948
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 278
здравейте мами,много съм притеснена.преди два дни бях на лекар за първи път. освен фолиевата киселина ми изписа и геритамин нео. в опаковката НЯМА листовка,но за съжаление забелязах чак като се прибрах. преди малко попаднах на статия,в която обаче пише че геритамин е вреден по време на бременност. на моите хапчета пише :витамин А 1500мг RЕ/5000 IU/  витамин Е 67мг (алфа) - ТЕ/100IU/. Нормално ли е това количество?изпила съм само 4 капсули(изписани са ми по 2 на ден).Моля за бърз отговор,много съм притеснена...

# 1
  • Мнения: 748
и аз знам, че вит. А трябва да се избягва по време на бременност, особено първите месеци защото може да навреди на бебето, така че ако доктора не ти даде смислено обяснение защо ти го е изписал по-добре не го пий.  Peace

# 2
  • Мнения: 6 711
Знам, че витамин А е опасен в големи количества по време на бременност.

"Excess preformed vitamin A during early pregnancy has also been associated with a significant increase in birth defects.[5] These defects may be severe, even life-threatening. Even twice the daily recommended amount can cause severe birth defects.[6] The FDA currently recommends that pregnant women get their Vitamin A from foods containing beta carotene and that they should ensure that they consume no more than 5,000 IU of preformed Vitamin A (if any) per day. Although Vitamin A is necessary for fetal development, most women carry stores of Vitamin A in their fat cells, so oversupplementation should be strictly avoided." - източник

Обаче, може би има причина, щом ти го е изписал докторът newsm78 newsm78 Я направо го питай или потърси още едно мнение

# 3
  • София
  • Мнения: 278
ох,направо спирам да го пия,докато не се консултирам с втори лекар. не виждам каква причина ще има,видя гестационен сак в началото на 4 г.с ,каза ми че всичко е наред...
а аз всъщност прочетох, че го изписват за задържане,но при мен всичко се развива добре засега,няма кървене,първа бременност ми е, незнам.....

# 4
  • София
  • Мнения: 2 383
Спри да го пиеш, за да си по-спокойна. Пий си само фолиевата киселина. Ходи и при друг д-р. Успешна бременност!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 387
Много странно, препоръката да се приема геринтамин е на старата генерация лекари и съвсем не се смята за популярна днес. Причината както са ти казали и другите е в правените в последните години изследвания, показващи не доброто влияние на мастоноразтворимите витамини и  най-вече витамин А при бременни. Не виждам причина да те кара да взимаш Геринтамин и бих те посъветвала да потърсиш и второ мнение.  Както не веднъж съм казвала гугъл няма равен на себе си и ще видиш колко много инфо по въпроса ще откриеш Peace Лека бременност ти желая Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 278
благодаря на всички за отговорите.
няма да го пия повече и сменям лекарката.щом ме обърква така в началото,не се знае какво ще стане по-нататък...
просто няма да мога да и имам доверие в бъдеще...

Общи условия

Активация на акаунт