защо критикуваме

  • 2 246
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
абе,хора.тук всеки се е обърнал за помощ или съвет.защо трябва да сме лоши и всичко да ни изглежда като сапунка или измишльотина.може в момента човек да не е в дадената ситуация,а да е на кръстопът и иска мнение.и хоп ние:ти не си добре,отиди на психиатър или излизам от темата щото ни пързалят.нека помогнем ако можем.питай патило,а не старило.мисля че всеки от нас може да помогне,ако не от личен опит,то поне с позитивни мисли. Laughing Laughing Laughing

# 1
  • Мнения: 654
олеле,направих грешка.вече има тема,,за пързалките....,,но толкова се възмутих от някой изказвания,че избързах. Embarassed Embarassed Embarassed

# 2
  • Мнения: 19 473
Значи и аз да се включа и да обясня - може би по-острия си тон към момичето от другата тема с проблемната връзка. Ами нали точно съвет иска от хората, пък съм и доста по-голяма от нея и такива "проблеми" много са ми минали през главата. Другите форумки също двайсет пъти й казаха същото - разсей се, не го преживявай, ще мине, а тя - не и не - ще се мре значи - дядо му, баба му и все за него говори.!!! Та затова си позволих да изкажа съмнение че нещо не ми се връзва тая работа. А дори да пприемем, че момичето страда наистина, от това че си чопли раната пред компютъра не би си помогнала кой знае колко. Та дадох някакъв съвет с цел да помогна, да й кажа че не е единствена и проблемът й не е неразрешим, не е защото съм толкова безчувствена. Просто на няколко пъти й дават един и същ съвет, но не - тя все едно и също повтаря - е та реших че някой си прави следобедна гаргара с нас. Ако съм сбъркала - извинявам се на всеки, когото съм засегнала!!!! Hug

# 3
  • Мнения: 378
И аз мисля,че почти няма тема в този форум без нападки и заядливи мами Close

# 4
  • Мнения: 25 571
Защо критикуваме? А защо не?  Mr. Green
Когато човек зададе въпрос или поиска съвет, трябва да може да приеме и мнение, което не отговаря на разбиранията и очакванията му. Във всеки един форум се разискват проблеми, всеки казва собственото си мнение, в края на краищата, не сме се събрали да блеем групово. Когато виждаш, че някой греши или е несправедлив към близките си, защо да не му го кажеш? Значи, много ви обиждат хората, които не ви гладят по главичката и мислят различно, а не ви обижда да си вадите кирливите ризи и да излагате роднините и приятелите си тук? Кое е по-важно в живота ви - мнението на съфорумката Х, която 99% е фалш или мнението на хората, с които живеете? Можете да бъдете груби, жестоки, подли и т.н. с тях, а не можете да понесете малко критика и се тръшкате, и пищите като двегодишни деца в магазин за играчки.
Я се вземете в ръце и си подредете приоритетите!  А ако се научите да бъдете по-толерантни към чуждото мнение, изведнъж ще откриете, че нямате никакви проблеми със заядливите съфорумки.  Laughing

ПП Аз винаги съм предпочитала градивната критика пред неискрените комплименти, ама пък е и въпрос на вкус, все пак...  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 146
как Сийка добре го е обобщила  Grinning въпроса. Аз да добавя, че и защото (според моето мнение, което може и да е погрешно.. не знам) твърде много са случаите на пързалки. Пък и като чета постинги на разни объркани жени.. честна дума започвам да подозирам истински проблеми с психиката и интелекта.. в смисъл, че се срещат по пет правописни, стилистически и пр. грешки само в едно изречение. Потокът на мисълта им също навежда на подозрения за психичен дисбаланс.. и те се чудят май какво очакват от форумците.. та въпреки, че никога не се включвам със заядливи съвети, наистина разбирам, защо някои не се стърпяват и са резки.  Thinking

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Това все пак е форум и е нормално всеки да изказва личното си мнение по поставените въпроси. Ако критикувам, то е, защото така виждам нещата.
И в реалния живот съм такава- когато нещо не ми харесва, казвам го, без да се притеснявам, че мога да обидя някого. Близките ми хора и приятелите ми ме познават и не страдат от езика ми.
Когато някой не може да понесе критика или отрицателни мнения, по- добре да не пуска тема. Ако е само заради едното оплакване, няма смисъл.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 275
И аз да се изчеткам на Как' Сийка, но отговора и е страхотен....  търпяла съм критика от нея (че и от други), но не ми пречи да харесвам това което е казвала.
Ето ти есдин примен от мен: Пускам тема как от безсилие, яд и т.н. съм шамаросам детето е, че очаквам да ме потупат колко добре съм сторила, "той боя е поучителен"
Пък и не виждам нищо лошо, ако ме убедят в неправотата ми да се извиня

Бих добавиал че зависи и от това как съм станала, колко време са ми мрънкали, бройката на мрънкащите - 1 или 2 е, пък ако и не спях нощно време - леле   Simple Smile

# 8
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не коректно е да търсиш съвет ,при условие ,че историите ги дописваме ние или на зададени въпроси относно историята отговорите са противоречиви.

# 9
  • Мнения: 431
Мисля, че много от създанията, пускащи теми тук, са за психиатър. Не виждам нищо обидно в това да посъветваш някого да потърси специализирана помощ, след като очевидно се отклонява сериозно от рамките на нормалното.

# 10
  • Мнения: 3 423
Как защо. Защото не ни дреме за другите.

# 11
  • Мнения: 274
тук има доста невъзпитани мами критикуват именно заради това защотот никой не ги е възпитал тук просто хората очакват мнение и съвет ако може на моменти човек тук се чувства все едно е е дно малко непослушно дете направило беля и отсреща родиелите му все едно замахват поучително с показалеч ей момичета не става така така може да се държите с децата си но не и тук

# 12
  • Мнения: 25 571
тук има доста невъзпитани мами критикуват именно заради това защотот никой не ги е възпитал тук просто хората очакват мнение и съвет ако може на моменти човек тук се чувства все едно е е дно малко непослушно дете направило беля и отсреща родиелите му все едно замахват поучително с показалеч ей момичета не става така така може да се държите с децата си но не и тук

Докато има такива мнения, които сякаш са написани от първолаче, ще има и размахани родителски пръсти.   Mr. Green
Моля те, уточни какво разбираш под "мнение", "съвет" и "критика", че изобщо не мога да ти схвана логиката.
Ако ми разкажеш как си се скарала с мъжа си например  попиташ накрая "Права ли съм или не?" и аз ти кажа, че не си права, това какво се явява в твоята класация - мнение, съвет или критика? А?  Wink Laughing
О! Сетих се! Злоба и заяждане!  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 897
Когато човек търси съвет би трябвало да е готов да чуе и мнения, които не му се харесват, както и да понесе критика. Наивно е според мен  да очаква само състрадателно цъкане с език и фалшива загриженост от типа ' ох, милата' ...
Когато имам позиция по даден въпрос я изразявам ясно и се стремя да я защитя. Избягвам личните нападки и спора, заради самия спор. Това  обче не означава ,че бих спестила мнението си, само защото то не би се понравило някому.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ти пък кога се регистрира и кога започна да критикуваш старите потребители?!
 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт