Лимфни възли

  • 1 173
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 275
Здравейте д-р Слънчева,

Синът ми е на 1 г. 9 м. Има атопичен дерматит. От шестмесечна възраст на детето му се уголемиха лимфните възли отзад на тила. Впоследствие се уголемиха и тези зад ушите, както и по цялото тяло. При преглед, лекарят ни каза да изчакаме за да проследим дали ще има развитие ( в смисъл допълнително уголемяване на възлите). Изчакахме два месеца и при преглед от педиатър ни беше казано, че детето е в добро състояние и че възможната причина е АД. Кръвните изследвания бяха добри. Понеже не живеем в България, аз реших да се консултирам и с български педиатър. Той, от своя страна ми каза, че процеса наистина трябва да се проследява, но понеже детето не консумира жълтъци и сирене, това давало отражение върху статуса на лимфните възли. Синът ми пие по 600 - 700 мл. Аптамил-3 ежедневно, както и му давам допълнително витамини понякога. Злояд е и това е причината да отказва жълтъците, сиренето и още много други полезни храни.
Бихте ли ми обяснили връзката между АД, уголемените лимфни възли и не консумирането на гореспоменатите, тъй като за себе си аз не намерих логическа връзка.
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
Аз лично не намирам връзса между увеличените лимфни възли, храната и атопичния дерматит. Те ще реагират само при изразен и доста възпалена кожа и то в тази зона- глава, шия, лице. Ако са с размер на бобено зърно са в нормата за възрастта. Ако са по-големи, плътни или болезнени  е добре да се консултирате с детски хематолог, за да се направят по- подробни и разширени кръвни изслдвания.

Общи условия

Активация на акаунт