Трябва ли да си сменям шофьорската книжка?

  • 1 201
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 180
При промяна на фамилията и постоянния адрес по лична карта (сключване на брак) трябва ли да си подменя шофьорската книжка и в какъв срок?

# 1
  • Мнения: 1 520
Не, не трябва.

Поне не е задължително, но ако те влече.

Не съм я подменяла по гореописаните причини, не съм имала проблеми досега.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Напротив, трябва. И  има глоба. Шофьорската книжка и личната карта са документи за самоличност и трябва да ги смениш. По тази пък причина аз не си смених фамилията. Laughing

# 3
  • Мнения: 131
Не е задължително да се сменя шофЬорската книжка.

# 4
  • Мнения: 183
Напротив, трябва. И  има глоба. Шофьорската книжка и личната карта са документи за самоличност и трябва да ги смениш. По тази пък причина аз не си смених фамилията. Laughing
трябва да я смениш,ако си смениш името Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 405
При промяна на фамилията

Да

# 6
  • Мнения: 247
При промяна на фамилия е задължително да си смениш шофьорската книжка и личната карта в едномесечен срок.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Благодаря за отговорите. Брак сключихме 07.2007  Shocked Представям си каква глоба ще ми драснат сега  ooooh! Някои има ли представа за размера? А и в КАТ ли трябва да ходя да се разправям?

# 8
  • Мнения: 3 405
В КАТ. Там са написани размерите на глобите. Носи си снимки, които са по-нови от 6 месеца и прочети/ разпитай за всички нужни документи, които трябва да представиш, за да не те връщат.
Аз бях взела стари снимки, които ми бяха на предните документи и ме върнаха.
Зареди се с търпение  Grinning

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Личната карта смених, но книжката - не. Казаха ми, че не е толкова фатално понеже идентификацията не е името или фамилията, а ЕГН-то. Ех, с лихвите от 5 години доста солена глоба ще да се е получила. Но не смятам да вися и сега по опашки за тази смяна.

# 10
  • Мнения: 247
Документите, които са ти необходими за шофьорската книжка са:актуална снимка, заявление за шофьорска книжка, медицинско за съответната категория, старата шофьорска книжка, лична карта и платена такса. Що се отнася до глобата, мисля че беше около 20 лв. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт