къква е разликата м/у класически хомеопат и боарон!

  • 4 655
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
Здравейте! Много ви моля да ми помогните в разясняването на този проблем! Така и не можах да разбера каква е разликата м/у класическия хомеопат и боарона! Моля ви да ми отговорят хора които са запознати и с двата вида хомеопатия а не защитниците на класическата хомеопатия! Моля никой да не ми се обижда за това ми изказване! Но ми е пределно ясно че всеки ще си защитава неговата позиция и аз така няма да мога да разбера разликата! Много ви моля да ми помогни те! Ако примерно сте против боарона, имали малък шанс боарона за който зная да помогне на детенцето ми! Praynig Praynig Praynig Благодаря ви!

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 22:34 от magig

# 1
  • Мнения: 753
доколкото аз съм запозната, което не е на 100% компететност, но ти отговарям по мои наблюдения:

класическия хомеопат е този който лекува по най-старият класически метод - 1 вещество/лекарство за точно определения индивид(след задълбочен преглед, анализ - задължително той се прави, когато пациента е в добро здравословно състояние, първата визита, при такъв хомеопат не трябва да е при болест) - повечето от класическите хомеопати у нас не са завършили медицина;

боароновия хомеопат - това е в повечето случаи завършил медицина лекар - не съм сигурна за това 100%, (това знам до момента - поне в нашият град има 2-3 такива), който използва лекарствените хомеопатични продукти на френската фабрика незнам си коя, Б....., тоест разликата е, че техните лекарства съдържат доста съставки, тоест отрича се един от принципите на класическата хомеопатия да се смесват веществата; но има и такива боаронски лекарства, които са съставени само от 1 съставка, и съм чувала, че били добри...козът при тях, ако ги попиташ защо така се отрича този принцип, отговора най-често е: живеем в 21 век, нещата, живата природа са толкова изменени от времето когато е поставен този принцип, така че той не е миродавен, но до момента и аз нямам по компетентен отговор на този ми въпрос от хомеопат - боарон...

п.с. - познавам няколко майки, които посещават подобен лекар- хомеопат/боарон, едното дете до 9 месец, беше приемало 11 пъти антибиотик, откакто се премести при по-горната спомената боаронка, детето е в много по добро състояние.....майката е страшно доволна, имам и други подобни случаи...

- в нашият град няма класически хомеопат - така, че разликата която аз давам може и да е субективна

- едните отричат другите като незнам какво си, не се обичат,...много лошо се нападат, и едната и другата страна, това винаги ми е правило силно впечатление, и все още нямам отговор защо е така..

# 2
  • Мнения: 469
доколкото аз съм запозната, което не е на 100% компететност, но ти отговарям по мои наблюдения:

класическия хомеопат е този който лекува по най-старият класически метод - 1 вещество/лекарство за точно определения индивид(след задълбочен преглед, анализ - задължително той се прави, когато пациента е в добро здравословно състояние, първата визита, при такъв хомеопат не трябва да е при болест) - повечето от класическите хомеопати у нас не са завършили медицина;

боароновия хомеопат - това е в повечето случаи завършил медицина лекар - не съм сигурна за това 100%, (това знам до момента - поне в нашият град има 2-3 такива), който използва лекарствените хомеопатични продукти на френската фабрика незнам си коя, Б....., тоест разликата е, че техните лекарства съдържат доста съставки, тоест отрича се един от принципите на класическата хомеопатия да се смесват веществата; но има и такива боаронски лекарства, които са съставени само от 1 съставка, и съм чувала, че били добри...козът при тях, ако ги попиташ защо така се отрича този принцип, отговора най-често е: живеем в 21 век, нещата, живата природа са толкова изменени от времето когато е поставен този принцип, така че той не е миродавен, но до момента и аз нямам по компетентен отговор на този ми въпрос от хомеопат - боарон...

п.с. - познавам няколко майки, които посещават подобен лекар- хомеопат/боарон, едното дете до 9 месец, беше приемало 11 пъти антибиотик, откакто се премести при по-горната спомената боаронка, детето е в много по добро състояние.....майката е страшно доволна, имам и други подобни случаи...

- в нашият град няма класически хомеопат - така, че разликата която аз давам може и да е субективна

- едните отричат другите като незнам какво си, не се обичат,...много лошо се нападат, и едната и другата страна, това винаги ми е правило силно впечатление, и все още нямам отговор защо е така..

Благодаря ти много!  bouquet

# 3
  • Мнения: 753
няма за какво, просто ти описах аз какво знам до момента, но мисля че не съм много компетентна, доколкото зная, много информация има по въпроса, но просто трябва да се чете, а за това трябва време, така че от мен толкова, успех.

# 4
  • Мнения: 4 414
класическата хомеопатия следва принципа за 1 лекарство в минималната доза. лекарството се определя спрямо цялостното състояние на пациента - тоталност на симптомите и характеристиките/психологически, емоционални и физически/ на човека. т.е. класическата хомеопатия е холистична. определянето на лекарството става след обстойно интервю. не е вярно, че повечето класически хомеопати не са лекари. не зная какво е съотношението, но има и доста лекари, практикуващи класическа хомеопатия.

боаронските привържаници изписват хомеопатични лекарства симптоматично - едно за хремата, друго за ставни болки, трето за кашлицата и т.н. лекарствата се пият по схема. това може да са монопрепарати, т.е. само от едно вещество, а могат и да са комбинирани препарати. не е задължително да са на концерна Боарон...има и други производители, например Хийл. наричат ги боаронци, защото са завършили няколко месечен курс, организиран от Боарон. курсовете на Боарон могат да завършват само дипломирани лекари.

да добавя, че монопрепаратите на Боарон се използват и от класическите хомеопати, защото са с високо качество. но тези монопрепарати са до 30CH/с изключение на Осцилококцинум, който е 200CH/, a класическите хомеопати използват и доста по-високи потенции.

това е на кратко разликата. личното си мнение няма да изказвам, защото си почертала, че изкаш всичко да е безпристрастно. успех в избора  bouquet

# 5
  • Мнения: 208
Мила ,като напатила се от клас. хомеопат ти отг. ,че за мен е най-важно детето ми да е живо и здраво ,а като се разболее да му минава без антибиотик по-бързо или бавно няма значение.Като често боледуваща дъщеря ми пиеше ант.в най-добрия случай през2мес.Разрових се в интернет и решихме да опитаме с хомеопатия класическа разбира се.Намерих и кл.х-т в Пазарджик Антоанета Събева (за нещо на света не ви я препоръчвам)психолаг,но като се обр.към нея с доктор не реагира.Тя изписа монопрепарат забъркан от нея и обясн.,че не може нищо др.да се полза нито имуност. нито антипиретици.Първият път ,като се разб. полз. само неин. капки,какво изживях само аз си знам детето ми се тресеше от т.39гр.,а госпожата неоткриваема,но нали не трябва да се използва нищо друго.След 10 дни пак ми се разболя вдигна пак вис.т и получи от нея кръвоизливи в очите слава богу резорбираха се.Този път след кръв.дадох на др.ден за вис.т парацетамол.И забелязвам откакто почна да ни лекува кл.хомеопат ми се разболява задължително 2 пъти в месеца.Засега не сме пили АБ ,но след този инцидент ползвам и допълн.средства,в момента пак ми е болна.Ище се доверя на друг хомеопат,който ми казва ,че е класически макар в този форум да срещнах и обратното твърдение,но вече за мен е без значение,важно едетето да се повлиява добре.И аз в началото  исках на всяка цена да ползвам само клас. хомеопат ,но вече съм на др. мнение,а ти си прецени сама.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 825
Галя, не трябва да се забравя, че лоши хомеопати има и сред едните, и сред другите. Аз също съм си патила от хомеопат преди години /тогава не правех разлика между двете категории/, който ме направи неспособна да си казвам името за цял месец, а точно бях започнала нова и отговорна работа.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм при боаронски хомеопат и съм доволна. Боаронските хомеопати са лекари завършили курс. Въпроса е да попаднеш на свестен, който наистина да поставя правилна диагноза и да взима адекватни решения.

Общи условия

Активация на акаунт