Болки

  • 433
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
От вчера много ме боли едната гърда в основата от долната страна. Преди така ме болеше като бяха препълнени гърдите ми, но сега дъщеря ми доста ме изсуква-да не кажа нацяло. Почти само на кърма сме- само наобяд давам 60-70мл зеленчуково пюре. Изобщо не съм оставяла да се задържа кърма- най- малко вчера.При съвсем леко докосване доста ме боли- например изобщо не мога да легна по корем, търкането на сутиен ме влудява. И преди като че ли съм имала подобни болки, но не толкова силни #Shocked На всичкото отгоре се събудих с болки в цялото тяло и малко температура- 37,1С. Не знам има ли връзка между двете неща или съм хванала нещо вирусно...Помагайте Cry - имате ли представа какво ми става?

# 1
  • Мнения: 6 243
При мен така става от запушено канабче (слава богу, че това отдавна не ми се е случвало). А температурата може да ти се е покачила от това. Т. е. причинно-следствената връзка да е обратната Grinning При мен обикновено нещата се оправят за едно денонощие, като давам само засегнатата гърда, а другата изцеждам и по възможност махам сутиена, за да не се притиска допълнително. Вземи малко парацетамол за болките и Т и кърми по-начесто. До утре трябва да отшуми. Grinning

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да не е станало запушване на каналче - боли наистина много.При мен имаше запушено каналче точно отдолу на гърдата,усещаше се като топче и болеше зверски,но мина с 2-3 изцеждания под душа,след като е сукало бебе - много боли,като го натискаш,но трябва да се изкара запушеното.Можеш да пробваш и да обърнете позата - ти на 4 крака над детето,като краченцата на бебе са в посока към главата ти - така челюстта на детенце ще работи точно върху болезненото място и може би ще успее да го разкара.

# 3
  • Мнения: 397
И при мен беше така преди 1 седмица. Само болка и леко втвърдяване без да се напипват бучки. Болката започна постепенно, при това съм изпразвала гърдата както обикновенно, т.е. не се е задържало мляко. Така тя се засили и вечерта беше непоносима с втрисания и Т. По препоръка започнах цедене и топли компреси, но от гърдата нищо не течеше.... Confused И така това продължи 3 дена някъде като през ноща или се събуждах силно изпотена или ме втрисаше, придружено с болки в ставите.... #Puppy dog Изходът е да даваш по често бебо да суче от нея. При мен така се оправи. Най-интересното беше, че болката отшумя за момент или по-точно намаля, защото дори не можех да спя, единствено не ме болеше, когато лежах по гръб и в един помент отново се появи малко по-високо - някъде под мишката. Това продължи около седмица, докато една нощ дадох да суче и вечерта и през ноща и на сутринта - резултатът беше спиране на болката и най-интересното - на сутринта беба започна да повръща кафеничкава течност Shocked Оказа се, че е от гърдата, явно тя е изсмукала това, което явно я е било запушило. От тогава не ме боли Grinning

# 4
  • Мнения: 249
От запушване на каналче ще да е ... Няма откакво друго!  И аз бях така на два пъти - болки ва цялото тяло, втрисане...и това те заблуждава, че може да е вирус ...Да, ама не!... Давай първо тази гърда да суче, като свършите с кърменето ако трябва доизцеди, сед това топъл компрес и пак доизцеди...и най-накрая студен компрес, че даже и направо лед! Аз се ОПравих така!...УСПЕХ Sign Exclamation  newsm10

# 5
  • Мнения: 303
Вдигнах температура 38С...Всичко е точно както го описвате... #Puppy dog Ужасно боли-не мога да допра беба до мен..Започвам изцеждане. От сърце благодаря!

# 6
  • Мнения: 249
Парацетамол задължително!...и температурата пада и ще почувстваш облекчение от болките...
И пробвай - редуването на топли и студени компреси, както ти писах, по-горе. Има ефект... А, и вторият път - ходих на хирург...та той ми каза да правя така, иначе аз слагах само лед за да спадне температурата в гърдата. защото при мен освен болката имаше и видимо зачервяване на болзненото място...просто си личеше възпалението...

# 7
  • у дома
  • Мнения: 708
Това със зачервяването и възпалението не прилича ли на мастит? Чудесно е, че е минало без антибиотици!!!
И аз като че ли имам запушено каналче, вече 4ти ден не мога да го отпуша - кърменето адски боли Sad .
Не е запушена обаче цялата гърда , а само част от нея и излиза известно количество от млякото.
Досега нищо не помага- нито горещите душове и топли компреси, нито кърмене и изпомпване. Sad
Дори ми биха и окситоцин! Все още (да чукна на дърво) нямам температура , нито зачервяване понеже гърдата се изпразва, макар и през адски болки.
Не знам обаче колко дълго мога да продължавам така.. Някой опитвал ли е някакъв друг лек?

Общи условия

Активация на акаунт