Кога се подават документи за детски надбавки?

  • 10 615
  • 5
  •   1
Отговори
Понеже документи за детски надбавки се подават всяка година-кога точно трябва да става това-месец преди или месец след рожденния ден на детето?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 225
Няма никакво значение кога- ако отговаряш на условията ще започнат да ти ги изплащат веднага!

# 2
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 727
Понеже документи за детски надбавки се подават всяка година-кога точно трябва да става това-месец преди или месец след рожденния ден на детето?
Аз подадох месец януари, казах, че следващия път трябва да подам месец януари 2009. Иначе не е обвързано с рожденни дни, а с момента, в който отговаряш на условията. Сметни си брутния доход една година назад и провери /сумата от целия доход делиш на 12, после на 2, и ако е под 300 лв, взимаш парички(

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 225
Сметни си брутния доход една година назад и провери /сумата от целия доход делиш на 12, после на 2, и ако е под 300 лв, взимаш парички(
Сумата от целия доход се дели на 12(месеца) и месечния доход се дели на броя членове на семейството.От тази година детски отпускат ако средномесечния доход на член от семейството е под 300 лв.

# 4
  • Мнения: 3 621
Аз си мисля, че само първоначалното подаване има значение кога е , т.е. документите се подават в месеца следващ месеца на раждането на детето , не по-рано

# 5
  • Мнения: 274
Съвсем скоро се обаждах до районната служба "Социално подпомагане" точно по този въпрос. Няма никакво отношение към датата на раждане на детето - има значение кога си подала документи миналата година. Аз съм подала през март, сега ми казаха, че трябва да отида през април. Задължително с бележка за доходите /ако има такива/ и на двамата родители 12 месеца назад и бележки от училище, че детето/децата са записани и ходят, /ако детето е в ученическа възраст/, копие от личната карта - вашата и на съпруга ви, и попълнена молба. И оригиналите на личните карти за справка.....да ти  е кеф да се занимаваш с бумащина. А, пропуснах и актовете за раждане на децата......

Общи условия

Активация на акаунт