Може ли на държавната градина да стои само 1/2 ден

  • 1 767
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 748
Въпросът ми е дали ще имам проблем с учителките или директорката, ако оставям детето само до обед, но системно. Работата ми е такава, че мога да си го гледам следобедите, а и бих искала, за да мога редовно да го извеждам, нещо което мисля не става в градините. Пък и той от 2- годишен не спи на обед. Вярно, че рибата е още в морето, т. е. още не е приет, но има реални шансове за това.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
може, но май се плаща като за цял ден.
Говори с директорката и с г-жи и ако те се съгласят...

# 2
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Може, но си плащаш пълната такса.

# 3
  • Мнения: 1 044
Братовчедката ми оставя своето дете само до обед на детска градина, защото повреме на обедния сън не им дават да стават по никакъв повод . Няколко пъти момченцето се е изпускало и е било много травмирано и отказвало изобщо да заспива там. Бабата му го взема след като обядва, детето спи вкъщи, после ходи на английски, плуване, на разходки. Плащат обаче цяла такса и изобщо персоналът отрича да има вина за тази ситуация.

# 4
  • Мнения: 7 201
Може,поне в някои градини.Най-добре питай! Peace

# 5
  • Мнения: 1 599
Здрасти ,

То че може може, но аз ти препоръчвам да ходиш да си го взимаш в 15.30-16 часа за да свикне да спи на обяд... няма такъв вариант да не спи там първите 1-2 дни да ама после ще свикне. А иначе като се постопли...както сега ги извеждат задължително на вън

# 6
  • София
  • Мнения: 790
И аз обмислям такъв вариант, ако се повтори драмата от яслата  Tired Дано тръгне добре на есен, но ако пак я тормозят да яде и да спи, ще си плащам таксата и ще я взимам на обед.

# 7
  • Мнения: 984
Здрасти ,

То че може може, но аз ти препоръчвам да ходиш да си го взимаш в 15.30-16 часа за да свикне да спи на обяд... няма такъв вариант да не спи там първите 1-2 дни да ама после ще свикне. А иначе като се постопли...както сега ги извеждат задължително на вън
smile3521

# 8
  • Мнения: 47 889
а в такъв случай защо въобще заемате места на деца, които имат нужда от място за цял ден?
принципно може с молба до директорката, ако ще е системно
иначе  в яслата децата ги хранят, а в градината ги оставят да ядат сами, колкото изяли, изяли

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
mamavassi, ми да. права си.
Има полудневни частни забавачки.

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Може, но се подписва молба за 1/2 дневно присъствие,  в случай на проверки.

# 11
  • Мнения: 982
Здрасти ,

То че може може, но аз ти препоръчвам да ходиш да си го взимаш в 15.30-16 часа за да свикне да спи на обяд... няма такъв вариант да не спи там първите 1-2 дни да ама после ще свикне. А иначе като се постопли...както сега ги извеждат задължително на вън

Но как ще свикне?Детето не спи следобед от 2-годишно.
Може да се травмира,ако го насилват да спи.
Аз познавам дете, което никога не заспа в детската градина!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
а в такъв случай защо въобще заемате места на деца, които имат нужда от място за цял ден?
И аз това се чудя... Close

# 13
  • Мнения: 984
Здрасти ,

То че може може, но аз ти препоръчвам да ходиш да си го взимаш в 15.30-16 часа за да свикне да спи на обяд... няма такъв вариант да не спи там първите 1-2 дни да ама после ще свикне. А иначе като се постопли...както сега ги извеждат задължително на вън

Но как ще свикне?Детето не спи следобед от 2-годишно.
Може да се травмира,ако го насилват да спи.
Аз познавам дете, което никога не заспа в детската градина!
до колкото виждам, детето е на 2 г. и 11 м. , да не спи от 1г., ми се струва много странно  newsm78

# 14
  • Мнения: 415
до колкото виждам, детето е на 2 г. и 11 м. , да не спи от 1г., ми се струва много странно  newsm78
Ама, моля ви се, разберете, че децата са различни - има и деца , които не спят на обяд на тази възраст.


Общи условия

Активация на акаунт