хроничен фарингит

  • 220 844
  • 187
  •   3
Отговори
  • Мнения: 38
здравейте!от 2 дена имам симптоми на фарингит ,а аз по принцип имам хроничен и само веднуж карах и щях да умра  Shocked сега болката не се  усеща,но просто забелязах на огледалото ,че имам една "гнойна точка" на гурлото понеже ме дразнеше  Cry мислите ли ,че ще ми мине и какви билки/чайове да взимам?ако знаете някоя бабина рецепта моля ви кажете! baby_neutral

# 1
  • Мнения: 111
Можеш засега да си вземеш някой спрей за гърло например Тантум верде. А за после има и едни таблетки специално при хроничен фарингит . Казват се фариностим и повишават имунитета на гърлото.
Надявам се да ти помогне! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 23
искам да ви кажа за моя проблем, ако някой може да ми помогне било с билка, лекарство или поне да ме насочите към добър УНГ във Варна. от края на ноември месец ме боли гърло, ходих на лекар - имала съм хроничен фарингит, казаха ми да пробвам с антиалергични - не помогна, с тантум верде и то не помогна, накрая реших на сама глава да отида да ми вземат гърлен секрет- оказаха се гъбички, излекувах ги после се оказа че имам една бактерия -pseudomonas aeruginosa. пак тръгнах по лекари. пак гърлен секрет - този път нямаше бактерията която откриха преди, нямаше нищо. лекарката кказа че моето било неврологично. Да се мажа с едно лекарство което се приготвяя в аптеките и да пия милгамма. но болката продължава. Ако някой знае добър УНГ във Варна, моля кажете ми име или да ме посъветвате 

# 3
  • Мнения: 38
Можеш засега да си вземеш някой спрей за гърло например Тантум верде. А за после има и едни таблетки специално при хроничен фарингит . Казват се фариностим и повишават имунитета на гърлото.
Надявам се да ти помогне! Simple Smile


здравей!благодаря за съвета.имам 1 спрей за гърло от майка ми и може да го пробвам.а тези хапчета фариностим не им намерих цена в нета.би ли ми казала информативно колко струват?мерси

# 4
  • Мнения: 111

Ами честно казано не знам каква им е цената, но не мисля , че са скъпи. Пък и са доста в една опаковка.
Ако не ти е писнало от съвети- хубаво е да спазваш и някакъв режим: без студени и газирани неща, без пикантни храни и т. н.
Хайде дано се оправиш, че думичката хроничен не случайно е измислена  Thinking

# 5
  • Мнения: 32
не искам да звуча песимистично,но ако наистина е хроничен фарингит,той не се лекува изцяло,а само когато се обостри могат да се намалят симптомите.можеш да си правиш гаргара с лайка,повече чайове,никакви газирани,студени напитки и пикантни храни,да не се пренапрягаш с говорене и т.н.успех! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 117
Момичета, а какви са симптомите на фарингита?

# 7
  • Мнения: 1 144
Хронично възпаление на гърлото. И аз го имам това чудо, отвратително е. Диа гностицира се от УНГ и няма лечение. Можеш само да облекчаваш симптомите. И нищо студено, горещо и пикантно, както и никакви цигари (това последното не знам дали ще го спазвам.)

# 8
  • Мнения: 3 638
Здравейте, аз слушах миналата година интервю на някакъв вирусолог по радиото. Каза, че за хроничен фарингит помага сутрин по една чаша прясно изцеден лимонов сок без захар без нищо, само сок. Мисля да пробвам, че и аз го имам тоя проблем от много много време. Бяха ми изписали хексоралетен, но ми подейства само първия път като ги смуках, вече не действат.

# 9
 Здравейте ,искам и аз да споделя моя проблем с гърлото,вече от една година съм със зачервено гърло което ту се успокоява ,ту се възпалява,особенно сутрин все изкашлям едни жилави секрети,които по някой път чак ми се продира гърлото докато ги изкашля.Все едно имам някава храчка и все ме кара да я изкашлям.В момента съм и настинала и направо си чувствам гърлото като запушено,ужасно е.Постоянно съм с някакви хапченца или бонбонки за смучене,който за момент ме облекчават ,но след това пак същото състояние.Ходих при много лекари УНГ във Варна и всички са на едно мнение ХРОНИЧЕН ФАРИНГИТ,което общо взето не се лекувало ,а имало периоди на затишие и обостряне.Моля ви ако някой има същия проблем да ми пише.До момента никой от лекарите прикоито съм ходила не ми е изписвал никакъв антибиотик,а все съм се лекувала с едни капки за нос Коларгол които ги приготвят в аптеките и хомеопатични.Незнам имам чувството,че няма да ми се оправи това гърло

# 10
  • София
  • Мнения: 565
И аз имам хроничен фарингит. Взеха ми гърлен секрет, антибиограма, пих антибиотик и не се оправих. Моето гърло често е червено, но в повечето случаи нямам болки, само някакво дразнене. Понякога като ме боли по-силно просто се пръскам с Тантум верде или смуча някакви хапчета, ама няма кой знае какъв ефект. Случвало ми се е да имам все едно нещо залепнало на сливиците,което ме дразни. Това не е някакво сериозно заболяване,но е доста неприятно. Получава се от някакви си бактерии, които са част от гърлената флора. Понякога може да се предизвика и от други проблеми в устната кухина от съседни органи- примерно развалени зъби. Не знам дали има някакви наследствени причини, но е факт, че баща ми има хроничен фарингит от 15-20 години. Според моя УНГ лекар почти няма оправия. Той е препоръчва единствено да избягвам много горещи и особено много студени храни и напитки. Аз пия доста чайове сутрин и вечер- основно ментови и комбинирани с лайка. Има известно подобрение, ама гърлото пак си е червено, така че не го мисля особено този проблем.

Колкото до хапчетата за фарингит "фариностим" знам, че не могат да се пият от хора, които имат проблеми с щитовидната жлеза. Иначе цената им е около 6-7 лв, ако не се лъжа.

# 11
  • Мнения: 51
При хроничен фарингит - топло не!ДА ЗАБРАВИТЕ за адки ,семки и други такива глезотии.Много пазене се иска.

# 12
  • Мнения: 1 984
хм... не мисля че е хроничен, но може да не съм го прочел добре...

иначе имате ли киселини? а чести хреми?

# 13
а случвало ли ви си е понякой път да ви е обложен езика и едно чувство на сухота на езика,защото съм чела че фарингита се разпознавал и по обложения език.

# 14
Дени а при теб откриха ли нещо на антибиограмата?Защото на мен в началото също ми правеха и откриха стафилококи в гърленния секрет ,пих антибиотик Ципрофлоксацин и също не ми помогна.

# 15
  • София
  • Мнения: 565
Да, Дорита! И при мен откриха стафилококи и ми изписаха антибиотик ( не се сещам точно името му, май нещо като зенакс звучеше, ама не съм сигурна). Бяха три хапчета, всеки ден да пия по едно + тантум верде. Нищо не се оправих, само дето ми се спеше ужасно от него. Трябваше да си правя нов гърлен секрет, ама още не съм я свършила тази работа. В началото се притеснявах за това гърло много, ама вече не му обръщам внимание особено.

# 16
из също не съм си правела изследване на нов гърлен секрет,но и аз няма да обръщам вече особенно внимание,защото явно няма напълно оправяне,защото вече от една година съм така,а само периоди на обостряне и успокояване.Благодаря ти много за информацията и успокоението което ми вдъхна.До скоро

# 17
  • Мнения: 1 984
Да, Дорита! И при мен откриха стафилококи и ми изписаха антибиотик ( не се сещам точно името му, май нещо като зенакс звучеше, ама не съм сигурна). Бяха три хапчета, всеки ден да пия по едно + тантум верде. Нищо не се оправих, само дето ми се спеше ужасно от него. Трябваше да си правя нов гърлен секрет, ама още не съм я свършила тази работа. В началото се притеснявах за това гърло много, ама вече не му обръщам внимание особено.
с азитромицин и то с 3 таблетки ще лекуват стафилококи?  #Crazy  hahaha няма как... идете при добър специалист унг. да ви прегледа и за синуит.

# 18
piite alkol- tova  e ionizirana voda ,6te  ubie raznite  kokoi i dr podobni  v  gurloto  vi, a  su6to  i  bronxostim na   to6kov, i  laikata   na  to6kav +exinaceqta   na  to6kov ,smu4ere i  vtamin c ,pak  na  to6kov
и алоето помага

# 19
zdraveite vsi4ki,az sum ot 23god s hroni4en faringit.otkriha mi go kogato za purvi put ostanah bez glas i si pomislih 4e sum onemqla,no togava ne me bole6e samo edno dra6tene use6tah.no sega kato me podxvane vsqka esen i prolet obiknoveno ujasni bolki,nemoga da di6am i se kurtqt ot gurloto mi dori keli s kruv. mart mesec mi izpisaha amoxiciklin i ibuprofen,no ne pomogna i mi biha edna injekciq za da prekratqt procesa.ne piq ni6to gore6to,ni6to studeno,nito gazirano,ne sum pu6a4ka ,no kogato nqkoi po6i okolo men ostavam pak bez glas.li6avam se i ot qdki ate sa za mene kato droga,nai-lyubimata mi hrana,no uvi .....trqbva da 4akam da otmine,za6toto pak gra4a kato garga.kazvat mi 10 dni da ne govorq,da be a mi koi 6te govori vmesto men na rabota.sega sum si svarila ravni 4asti rakiq,med i zehtin i hapvam po 1 luj.,kolkoto puti se setq na den,4udesna smazka za gurloto.davam i na malkata ot nego 4e ka6lq.pro4etoh go v babinite recepti i sum dovolna.koito iska neka probva.uspeh

# 20
  • Мнения: 1 144
Момичета, и на мен ми откриха бактерии в гърлото, затова често боледувам. Очевидно хроничният фарингит е предразполагащ фактор за проклетите стрептококи (при мен са бета). Сега съм на аксеф. Ще споделя помогнал ли е поне за бактериите.

Една бира не може да изпие човек с този фарингит...

Чаче, направиха ли ти антибиограма? Дай секрет и тогава да ти изписват антибиотици.

# 21
  • Мнения: 418
Момичета, и на мен ми откриха бактерии в гърлото, затова често боледувам. Очевидно хроничният фарингит е предразполагащ фактор за проклетите стрептококи (при мен са бета). Сега съм на аксеф. Ще споделя помогнал ли е поне за бактериите.

Една бира не може да изпие човек с този фарингит...

Чаче, направиха ли ти антибиограма? Дай секрет и тогава да ти изписват антибиотици.


да,много си права за бирата.. Grinning ...аз от години не пия безалкохолно...отвреме на време по една биричка...но после....и само с антибиотици ли ще се лекуваме?на мен винаги ми е зачервено гърлото..даже и в момента ме боли и смуча разни неща...

# 22
  • Мнения: 1 144
Ще видим сега, след антибиограмата и точния антибиотик, може пък да се подобри положението. От години (даже не си спомням дали някога изобщо) не са ми взимали гърлен секрет. Иначе цяла зима съм на ефизолчета, ментови бонбонки, тантум верде и какви ли не гадости почти постоянно. Малко като се влоши почвам фервекс, после ми предписват някакъв антибиотик и така.

И на всичкото отгоре преди година ми казаха, че това било хроничен фарингит. Аз си мислех, че просто съм кекава... А защо чак сега ми правят антибиограма, вече не мога да кажа.

Единственото, от което съвсем не съм се отказала - са две-три цигари на ден, и то отскоро, защото до сега кърмех. Ама много ми липсваха проклетите цигари. Надали две на ден толкова ще влошат положението. То и без това е отчайващо.

# 23
zdraveite vsi4ki,pravixa mi i radiografia da vidqt za sinuzit.imam alergi4en rinit,to az ot godini ne moga da polzvam dori parfyum,4e nosut mi se prevru6ta v reka marica,kato brukna v kutiqta s prax za prane dokato go sipq v peralnqta i me e zabolqla glavata,a ot mirizmata na nqkoi preparati dori mi stava lo6o.ta az dori kato bremenna ne sum se 4uvstvala taka.sled kato izlqzoxa rezultatite ot gurleniq sekret lekarq me pita tali imam stoma6ni problemi.az se 4udq kakva vruzka ima s gurloto no ....se okazva 4e ima.ot stomaxa mi se ka4vali nqkakvi osobeni kiselini koito mi razqjdali ligavicata na gurloto.sega piq nqkakvi xap4eta i edno pruskalo v nosa i....sprqxa valejite-presuxna reka marica.URAAAAAAAA ve4e polzvam i parfyumi,4e bqx napravila cqla kolekciq ot tqx.vseki podarqva parfyum a puk az kato ne polzvax vse bez podaruk si ostavax.e..... idvat praznici ve4e moje i na parfyum da se zaradvam.prigotvqite se ,budete poslu6ni za da ne vi zabravi dqdo KOLEDA.napisaxte li pismata?poburzaite vremeto minava burzo.

# 24
здравейте и от мен,и аз имам същия проблем.при преглед се установи ,че имам фарингит докато бях бременна.смучех само некви таблетки но облекчение няма. ooooh! неса ми вземали гърлен секрет.имам и още проблеми-като преглъщам гърлото ми "щрака"също стомашни проблеми и полипи в носа.моля ви даите ми съжет какво да правя поне малко да облекча това състояние.предварително ви благодаря

# 25
  • Мнения: 1 144
Само ще споделя, че след антибиотичното лечение махнахме стрептококите и съм по-добре определено. Не ме боли постоянно гърлото. Хроничен фарингит не може да се излекува тотално, но поне има облекчение към болката и постоянното възпаление.

Отдавна трябваше да дам гърлен секрет.

# 26
  • Мнения: 583
Няма отърване от това "чудо" фарингит.Аз имах болни сливици и преди три години ми ги резнаха,ама"блесна"фарингита и сега... ooooh! Нищо топло,нищо студено,солено и  т.н.,аа и не трябва да се вика  Whistling
За сега се справям,смуча "Хомеовокс",много ми помага,имам постоянно в джоба. А като го закъсам по-яко при докито,няколко сутрини поред ме маже с нещо си и ми минава.

# 27
  • Мнения: 1 565
Миналия месец се борих с болки в гърлото (в следствие на това, че имам хроничен фарингит), което продължи повече от месец. Бях опитала какво ли не, без антибиотик. Даже бях почнала да кашлям, при което ме заболяваше корема. Използвах коларгол 2% и след една седмица вече си бях отново добре. Без болки и кашлица.

# 28
И аз имам тежък хроничен фарингит от много години. То че няма пълно избекуване, е ясно, но поне "острите" периоди да не са толкова неприятни!
В "Агни Йога" Елена Рьорих казва, че възпаленото гърло и хремата са на нервна почва.
Шърли Маклейн пише нещо подобно: че чрез настинката човек се освбождава от вервното напрежение..
Според Петър Дънов хремата и кашлицата не са болести, а чистене на организма.
В сайта на Здравен център "Дар" пише, че за лекуване на хроничен фарингит е необходимо първо пълно очистване на организма - чрез клизми и пр.

1-2 аптекарки ми препоръчаха антиалергични лекарства - клариназе, и др.

За дихателни болести, вкл. хроничен фарингит, препоръчват престй поне 30 дни в Сандански - въздухът там е топъл, чист, няма мъгли. Някой пробвал ли е, да каже...

Познавате ли хора, които живеят в планината, и които имат хроничен фарингит?

# 29
  • Мнения: 9
и аз имам проблем с гърлото-напоследък/от 30-35 дена/непрекъснато ми пари,дращи и леко ме наболявасливиците и носа.Лекувам с хомеопатия при д-р Ферфериева,но сякаш по-лошо става SadНаскоро чух че се прилага електрокоагулация на гърлото за да се премахнел "повредения"слой=ако някой знае нещо нека го сподели.Иначе имам координати на лекари в София и Варна които го правят-ако някой се интересува...Аз смятам тия дни да се свържа с някой от тях за повече инфо.

# 30
Да, моля, дай координатите на лекарите в София, които извършват т.нар. "електрокоагулация".
Дано не е някой комерсиален трик. Колко струва?

Прегледах и сайтове на английски, но такова нещо там не се споменава...

# 31
  • Мнения: 677
И аз съм в момента с фарингит.
Много е гадно-боли ме гърлото,имам храчки,болки в ушите и леко главоболие.

# 32
  • Мнения: 87
Ох, и аз имам фарингит. Гърлото ме е стегнало яко, квото и да хапна ме дразни та ям съвсем малко, утешавам се, че поне ще заслабна, пия мляко с мед, чай от мащерка , смуча стрепсилс и като съм ги наредила тук едни бипарокси, тантум верде. Като правя едни инхалации - никаква промяна.
Но това е, хич ме няма по дисциплината - от седмица ме държи , тамън ме отпусна, но вчера като излоках една чаша пълна  със студено шампанско, че бяхме с мъжо на балет и там в антракта...и сега съм много зле.
А си имам проклетия хроничен фарингит от дете - що ефисоли съм изсмукала, и не ми се беше възпалявал от доста време, но сега като ме е стегнал...

# 33
  • Мнения: 302
Интересното е, че на мен всички познати болести ми бяха хронични, а накрая си останах само с алергията към цветния прашец, но си спомням, че когато имах фарингит, не можех и да говоря Embarassed

# 34
Zdraveite vsi4ki!Pi6a za savet koito moje da pomogne na vsi4ki ot vas koito imat hroni4en faringit ili 4esti gnoini angini!Imah sa6tia problem i az dalgo vreme,no na edin ot pregledite popadnah na edna strahotna doktorka v Sofia v klinika Vita!Tova e vaksina koiato e na tabletki i se kazva Bronhovaksom.Pie se 2 pati godi6no i e mnogo efikasna!Malko e skapi4ka,no v sravnenie s vrednite antibiotitsi 4 pati godi6no,4e i pove4e za men li4no e za predpo4itane!Uspeh na vsi4ki

# 35
  • Мнения: 421
И аз се присламчвам към фарингитните....
от 2 месеца - първо почна с сухота сутрин,...после с зачервено силно гърло,чувство за "чуждо тяло"  или постоянен секрет в гърлото... Пих антибиотик - нищо. После на УНГ - предписа ми Биопарокс - помогна за известно време. От смучещите таблети най-помага НЕоАнгин (поне при мен) ... мисля че най-важното е да се засили имунитета. В момента изживявам огромен стрес и се надявам по-нататък,когато се поотърся от него и фарингита да премине

# 36
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Здравейте, аз кашлям от месец и половина пих 2 АБ ,и на инжекции бях подобрение никакво. Казаха ми обострен хроничен фарингит. Нямам бактерии в гърлото, боли ме отвреме на време но при мен големия проблем е кашлицата. Измъчих се само да кашлям - сутрин с храчки после става суха дразнеща. Искам да попитам вие кашляте ли?

# 37
  • Мнения: 284
Дъщеря ми,която е на 12 години е с хроничен фарингит.Правихме гърлен секрет-нищо не се изолира.В момента пак се оплаква,че все едно има трохи в гърлото.Тя е асматик,но от две години не ползва инхалатор.В момента ,в който спряхме флексотида,се появи фарингита.Никакви хапчета за смукане не помагат.С алергичен ринит е.Пие в момента "ксизал".
Ако някой е постигнал ефект с нещо,ще съм ви много благодарна да споделите.

# 38
  • Мнения: 421
На мен ми помогна Биопарокс специално за "трохите"в гърлото.
А иначе забравих да кажа,че от един месец пия и цитросепт - 3 х 10 капки .. не съм сигурна,но може и той да е помогнал.

# 39
  • вкъщи
  • Мнения: 704
и двете ми деца са с фарингит чудя се какво да давам

# 40
ЗДРАВЕИТЕ,
И НА МЕН МИ ОТКРИХА СТРЕПТОКОКИ
ХРОНИЧЕН ФАРАНГИТ.
МНОГО Е НЕПРИЯТНО,ДРАЗНИ НА ГЪРЛОТО И МЕ БОЛИ ОТВРЕМЕ НА ВРЕМЕ.
ПИХ ХАПЧЕТА НА БИЛКОВА ОСНОВА И СМУЧА МЕНТОВИ БОНБОНИ КОИТО МИ ОБЛЕКЧАВАТ ДРАЗНЕНЕТО.
ПО ДОБРЕ СЕ ЧУВСТВАМ.
СЕГА ИМАМ ПРИГОТВЕН ЛЕК.
ОРЕХ НАТОПЕНИ В СИЛНА РАКИЯ.
ПОСЛЕ СЕ ПИЕ.
РЕЦЕПТА:
30 ОРЕХИ МАЛКИ СЕ ЗАТВАРЯТ С СИЛНА РАКИЯ И СЕ ОСТАВЯТ НА СЛЪНЕ.
ПОСЛЕ СЕ ПИЕ.
КАЗВАТ ЧЕ ИМА ГОЛЯМО КОЛИчЕСТВО ЙОД КОЕТО СПОМАГА УСПЕшНО ЛЕчЕНИЕ.
ДАНО Е ТАКА
щЕ ОПИТАМ И щЕ ПИшА ПАК:) Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 650
А когато само гласът е пресипнал, а няма болки, може ли пак да е фарингит?

# 42
  • Мнения: 1 565
Хей, сетих се нещо което правя през последната година и дава\добри резултати.  Peace
Малко да усетя болки в гърлото и си давам по 10 капки от Дулкамара-Хомакорд. Ако с една доза не ми мине си давам още 2 пъти за деня. Ако положението е леко изпуснато, по разписание се дават по 10 капки на всеки 15 мин, в продължение на 2 часа. Иначе се дават по 3 пъти на ден. За 3 дни, ако положението не е съвсем изпуснато, човек може да се излекува.

Лекарството е хомеопатично и се купува без лекарска рецепта. Пише, че се използва при повишена влага и когато човек има сливици. Но, аз нямам сливици  и имам хроничен фарингит, който се пали много бързо. Примерно хапна сладолед, пийна глътка разгазирано питие или пък ме задуха по-силен вятър. Така че, може да опитате от моя опит. Успех в борбата с хроничния фарингит.

# 43
  • Мнения: 206
Здравейте, и аз след една пневмония преди около половин година съм със чести болки в гърлото, пих АБ пак преди дни и все съм под напрежение че пак ще се появят! Не ми е правен секрет, не е установено на какво се дължи.Искам само да питам случвало ли ви се е все едно да ви сърби гърлото от вътре и какво ли може да е, понякога сърбежа отива и към ухото.

# 44
  • Мнения: 50
Случайно попаднах във форума за хроничен фарингит.И аз търсех отзиви за мой приятел.След като прочетох ходенето по мъките на всички и четох какви са повечето причини за фарингита си мисля,че мога да предложа да пробвате със сок от алое вера.От 6 години работя в такава фирма за производство на такъв гел за пиене.От всичко ,което съм учила за алоето и личния ми опит си правя следните заключения:действието на алоето е най - силно в регенерирането на лигавица и кожа,фарингита е възпаление на лигавицата на дихателните пътища .При пиене на сок от алое се затварят язвите на стомаха ,които пак са възпаление на лигавица.Тогава би трябвало и за фарингита да помогне-да успокои,а при по дълга употреба да има и по сериозен ефект.При проблем и с бактерии,ако се подкрепи със смукане на прополисови таблетки-има и такива с доста голяма концентрация на активно вещество в асортимента на фирмата мисля,че ще има полза.Прополиса е известен с това ,че убива всички бактерии  и алоето в концентрация над 70% убива гъбички ,вируси и бактерии.А сока е с 98% алое.Тогава би трябвало да са добра комбинация за хроничен фарингит!Аз лично употребявам мнохо тези два продукта,но не за фарингит и досега не се е появявал мой познат с такова оплакване!Сега ми се наложи и ......това измислих!!Убедила съм се,че в повечето случаи нещата са много по -прости отколкото ги правим с диагнози и лекарства.Ако тези мои разсъждения  newsm78са ви от полза много ще се радвам. newsm10 .Като имам рзултат с моя познат,ако реши да пробва по този начин да мори фарингита си,ще ви пиша отново!!

# 45
  • Мнения: 604
И аз съм в кюпа...миналия месец имах дразнене в гърлото - все едно ми беше заседнала топка с косми и ни напред, ни назад. Лекарката каза, че било фарингит. Първо се пробвах с тантум верде форте (уж по-силния) - естествено не помогна и трябваше антибиотик Азакс. Той се справи (като изключим, че ми докара гъбични,но все пак)...сега 1 месец по-късно пак ме дразни гърлото по същия начин. Изписаха ми Енгистол - хомеопатични таблетки (а хомеопатът от форума каза, че нямао да помогнат)...Направо е отвратително  ooooh!
Някой да ги е смукал тези таблетки...имали ли са ефект или наистина непомагат?

# 46
  • Мнения: 604
колкото до тези таблетки, които някой преди мен спомена Фариностим, струват 12-13 лева,съдържание: 45 мг лифилизирана субстанция от лизати и убити клетки от микробните видове: Haemophilus influenzae, Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Neisseria catarrhalis, Klebsiella pneumoniae, Candida albicans - това не причинява ли гъбички  newsm78

# 47
xap4etata farinostim stryvat okolo 12 lv.

# 48
  • Мнения: 583
Виждам че темата пак се е повдигнала. При мен дойде ли октомври и мъката с фарингита започва смуча хапчета почти непрекъснато  ooooh!
и евентуално през късна пролет ще опитам пак вкусът на кока кола
  Whistling

# 49
  • Мнения: 139
нищо не помага.последно преди години ми казаха-чаша хладка вода с 1 ч.л сол и 1 ч.л. сода-разбърква се много добре и после гаргара!отвратително е ама се оправям горе долу,временно положение до следващия път естествено Hug

# 50
  • Мнения: 175
Детето ми в продължение на три месеца имаше болки в гърото. Не постоянни, а предимно   вечер и сутрин. Какви ли не изследвания правихме - нищо. Отидохме при хомеопат. Сега приемаме предписаното от него и засега не я боли гърлото. Ще видим после. Но според мен за такива упорити хронични болежки хомеопатията е най-доброто средство.
Аз самата имам кошмарен спомен от дете - не спирах да кашлям месеци наред вечер. С какво ли не ме лекуваха, махнаха ми сливиците. Като голяма вече установих, че просто съм имала алергия.
Между другото находката на разни коки не винаги значи задължително лечение с антибиотик. Някои гадинки е нормално да живеят в нас, антибиотик обикновено се  дава само ако правят възпаления, което се установява с кръвна картина. 

# 51
  • Мнения: 583
Djanni интересното и при мен е че ме боли предимно сутрин най силно, понякога и вечер, но по-леко...а през деня нищо ми няма  Thinking не знам какво да правя вече  Tired
В спалнята нямам отопление иначе щях да реша че е сух въздуха....

# 52
  • Мнения: 1 883
 ooooh!Цоп и аз в отбора на боледуващите.Освен фарингита ми откриха и бактерии стафилококи.Много бях зле.Сега пия АБ, втори подред,после пак секрет.Докторката каза ,че не трябва да ми пада имунитета.Щом ми падне бактериите се увеличавали.Забелязах ,че като ям лук и после не ме боли гърло.Много е гадно ,като се има предвид ,че съм с гастрит Tired
Ще се въз ползвам от съвета с гаргарата със сол и сода.

# 53
  • Мнения: 206
Не знам вече какво ше го правя и аз това гърло! Юли месец пих АБ, след това се тъпках със чесън, витамини и какво ли не и сега пак АБ.През цялото това време все си ме боли, правих и изследвания и секрет-няма бактерия и пак! Сливиците ми били на дупки, каза лекарят, не знам вече, всякакви глупости ми минават през главата!Чудя се дали да не се съглася да ги извадим, не знам...

# 54
  • Мнения: 1 883
Не знам вече какво ше го правя и аз това гърло! Юли месец пих АБ, след това се тъпках със чесън, витамини и какво ли не и сега пак АБ.През цялото това време все си ме боли, правих и изследвания и секрет-няма бактерия и пак! Сливиците ми били на дупки, каза лекарят, не знам вече, всякакви глупости ми минават през главата!Чудя се дали да не се съглася да ги извадим, не знам...

Мда,мойте ги извадих когато бях на 16, сега съм на 35.Горе долу бях добре,даже май доста добре,но от няколко години положението е трагично.Лошото при мен е ,че сега като ме заболи гърлото и не го оправя слиза на долу, секрета.Почвам да кашлям и става страшно,кашлям с месеци.А преди този проблем го нямаше.Явно сливиците са си вършели своето, да спират нещата , и надолу да не слиза нищо.

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 19:11 от Тя

# 55
    Здравейте,трябва да ви кажа, че се поуспокоих след като прочетох форума. Не предполагах,че толкова хора имат нашия проблем. Друго си е като намериш ,,сродна душа", на чието рамо да поплачеш.
    Дъщеря ми/на 10 г./ е с диагноза ,,Хроничен фарингит"-от месец. Но от пет месеца се оплаква от ,, топче" в гърлото.Обиколихме всички лекари в града ни. Ходихме и при специалист в София.  Какво ли не изпи през това време- и антибиотици и хомеопатични, противоалергични средства, впръскващи се, смучещи се, капки през носа..... Почти всички препарати, за които са писали другите участници във форума са ми познати, но ефект няма...Изпитвам вина, защото не мога да й помогна.Тя ужасно се мъчи-непрекъснато прави ,,Ъ.  Ъ."-сякаш иска да изкара ,,топчето" навън.После започва да кашля. Стах ме е нещата да не се усложнят. ...
    Искам да споделя, че от пет години ходим на почивка в гр Сандански.Проблема се появи малко след като се върнахме от там тази година.По едно време си мислех, че може да е от препаратите в басейна...
    В неделя ходихме на излет в планината и с радост забелязах ,че там дъщеря ми нито издава характерния звук, нито кашля.Нощно време също е спокойна.....Но през деня започва отново....При вас така ли е?
    

# 56
  • Мнения: 604
ами да ти кажа не мисля, че е от басейните...на мен лично най-много ме дразни гърлото вечер, особено ако съм пушила повечко

# 57
  • Мнения: 418
Някой пробвал ли е с черна ряпа и мед?
Черната ряпа е издълбава в средата ,слагат се 1,2 лъжички мед...престоява от вечерта до сутринта примерно...става нещо като сиропче..аз го пия след закуска за да ми остане по гърлото...ако в момнта ви боли..малко пощипва...не е неприятно....опитайте....мисля че от това сега имам малко мира....иначе антибиотици....и каквото и да съм смучела и пръскала... нищо не ми помагаше.

# 58
  • Мнения: 206
Някой пробвал ли е с черна ряпа и мед?
Черната ряпа е издълбава в средата ,слагат се 1,2 лъжички мед...престоява от вечерта до сутринта примерно...става нещо като сиропче..аз го пия след закуска за да ми остане по гърлото...ако в момнта ви боли..малко пощипва...не е неприятно....опитайте....мисля че от това сега имам малко мира....иначе антибиотици....и каквото и да съм смучела и пръскала... нищо не ми помагаше.

Да, давала съм на детето, но за кашлица от ряпата, мисля, че имаше ефект!

# 59
  • Мнения: 1 650
Момичета, а инхалациите противопоказни ли са при фарингит?

# 60
здравейте ,
и аз имам хроничен фарингит . Вече не знам кога не ме боли това скапано гърло . Не пия никакви студени , газирани напитки .
Лекарката ми каза вчера да пия : тонзилотрен ( 2х на ден -сутрин , вечер ) - повече от 4 месеца и също тъка да смуча трахизан ( 3-4 хапчета на ден )  тях някъде около 2 месеца , може и повече .И да не ме боли пак да ги смучам .
Същота така не трябва прекълено горещи работи да се ядат , пият Simple Smile . Другите се знят студено , газирано .....
Еми дано помогне ,че вече ми писна !

# 61
  • Мнения: 1
ot niakolko godini imam xroni4en faringit lekyvax se s xap4eta no ne mi mina pri men e 4e imam ka6lica koiato idva ot draznene na garloto a ne ot drobovete i to me drazni ot gazirano,semki ,vlajen vazdyx,parfumi ,osobedno kato vlezna v xranitelen magazin i ot praxovete za prane,i drygi mirizmi ,kakto i ako se ka4a v avtobys.sytrin stavam s xrema i ka6lica. kato smy4a bonboni ,,lyk4eta'' i mi minava. neznam pri vas taka li e.pi6ete mi na emeil  i65412@abv.bg

# 62
  • Мнения: 1
zdraveite,i az sam s hroni4en faringit garloto me boli zelogodi6no kato ot vreme na vreme se uspokoqva i posle pak me po4va.ponqkoga ne moga da govorq ot tova 4e 4uvstvam suhota v garloto.i az kato vas smu4a hap4eta praskam tantum verde maja s med i hlebna soda dokato malko me otpusne.sega i gnoini nalepi zapo4nah da polu4avam.kazaha mi 4e trqbva da otida 2 sedmizi na fizioterapiq-nagrevki na garloto da se poospokoi.nz kakvo 6te stane ako nqkoi ot vas e hodil molq da mi kaje ima li efekt ot nagrevkite.blagodarq vi. Flutter

# 63
  • в гората
  • Мнения: 1 486
A главоболие случвало ви се е да съпътства фарингита?
Аз съм от 1 седмица така, пих антибитоик, защото лекарката каза, че е гонйна ангина, а май не беше... както и да е. Изпих си антибиотика и сега пак ме боли гърло.
Знам характерните симптоми, защото и друг път ми се е случвало, преди се лекувах с хомеопатия, но отдавна не съм ходила.
Този път обаче и глава ме боли, което ми е странно и ме притеснява.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 119
И аз да се запиша в темата . Непрекъснато имам болки в гърлото ,едни лекари ми казват че е фарингит ,други ме съветват да си махна сливиците . А на всичко отгоре имам и синузит и съпътсващо главоболие.
Препоръчайте ми добър специалист УНГ от Варна.
исками се все пак да намеря някакво лечение за моя проблем ,а не само да смуча всевъзможни хапчета и проблема да си стои.

# 65
  • Мнения: X
Хм, бях решила, че си въобразявам, че ме боли гърло вече...Личната ме прати при УНГ, имало секрети, които се стичат надолу и дразнят гърлото. И аз преди това пих АБ, отшумя за малко. Сега е като "огнище" вътре, не е остра силна болка, а все едно нещо си "тлее". СЛагах капки някакви в носа, яма ефект. Сега се чудя какво ли ще измисли УНГ-то, като отида.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 119
И аз днес ще ходя на УНГ .Да видим какво ще ми каже ...че при мен има маи и синузит:(

# 67
  • Мнения: 0
Здравейте!
И аз се оказах с хроничен фарингит и синузит. Правих изследване на гърлен секрет - не се откриха патологични микроорганизми. Моя УНГ доктор ми каза че няма пълно лечение, само да смуча таблетки с евкалипт и да си хапвам по няколко пъти на ден по малко смесено в равни части мед и фъстъчено масло. Все още не съм го направила и не знам ефекта. Ако някой знае нещо  ново и ефикасно - ще буда много благодарна.

# 68
  • Мнения: 3 638
да споделя и аз малко опит
и аз имам хроничен фарингит, гърлото ме боли постоянно, но от време на време се възпалява сериозно и между носа и гърлото се събира доста гной
последния път докторът ми препоръча гаргара с йодасепт, доста гадно, но бързо ми мина
другото което ползвам в този случай са коларголовите капки, направо изчистват цялата гной по канала

# 69
  • Мнения: 10
И аз да се включа в темата. Преди 2 години бях на УНГ и той каза хроничен фарингит. От тогава постоянно си имам проблеми с гърлото и сега от няколко седмици пак ми се е обострил, направо не мога да ям имам чувството, че храната ми полепва по гърлото и е много гадно. Смуча хапчета , но не помага, доколкото знам най-добре е да си подсилим имунната система.

# 70
  • Мнения: 3
И аз съм с хроничен фарингит,вече почти 8 години се мъча.Вярно е,че лечение няма,и трябва много пазене.През месец съм болна,като ме заболи гърлото,болката е мн.силна,стигам до повръщане от болки.Колко антибиотици съм изпила,гаргари със всичко което съм чула-сол,сода,лимон,билки,йод,е няма оправия.Когато съм уж здрава,пак ми е кофти на гърлото.Най-правилно,като лечение ми се струва засилване на имунната система.След ходене по-мн.лекари,стигнах до този извод.Сега пия клеева тинктура ,саменто и смуча енгистол-дано  разредя боледуванията.Да добавя,че заради фарингита преди 4 год.отказах цигарите,че с тях пък съвсем не се търпеше.Дано някой сподели ефикасен лек Praynig

# 71
  • Мнения: 1 565
Да ви попитам, като сте с хроничен фарингит, гърлото разрешава ли ви да пиете студено, газирано и да ядете сладолед. Аз си позволявам само от сладоледа, като винаги гледам да се е поразтопил. НО винаги след това чувствам дразнение в гърлото. Туширам обаче нещата, като си близвам нишадър или пък си капна от Дулкамара хомакорд. Второто си е хомеопатично лекарство, което се приема при влага и студ за хора със сливици. Аз нямам такива, но почти винаги ми помага!  Peace

# 72
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Само да не прозвуча смешно: Преди около 2 седмици ходих при един масажист, защото имам проблем с възпален седалищен нерв. Та измежду останалите процедури ми изпука и ушите- каза, че ако ме боли често гърло това помагало (отпушвало се ... не разбрах точно какво). Дано ми повярвате- ама мен наистина ме болеше 2 месеца гърло и след тази процедура проблема изведнъж изчезна.

# 73
  • Мнения: 3 540
А как са сливиците ви ,ако не са извадени преди тази процедура!

# 74
  • Мнения: 270
да се оплача и аз от малка съм с този фарингит отврат е.зимата бял ден не виждам се съм с болки хреми и т.н.последно ходих при един много добър унг препоръча ми да се мажа с клеева тинктура и един спрей прополис и невен.супер съм доволна има голяма разлика много по добре съм.

# 75
  • София
  • Мнения: 964
 
да се оплача и аз от малка съм с този фарингит отврат е.зимата бял ден не виждам се съм с болки хреми и т.н.последно ходих при един много добър унг препоръча ми да се мажа с клеева тинктура и един спрей прополис и невен.супер съм доволна има голяма разлика много по добре съм.

  Може  ли  да  кажеш клеевата  тинктура  как   така я  мажеш ?  На  мен  ми  я  бяха  изписали  да я  пия , разредена   във вода .  А  спрея  Прополис за  нос ли  е  и  как се казва ?

# 76
  • Мнения: 270
вземам едно тампонче за уши накапвам клеевата тинктура и си намазвам гърлото когато е обострен фарингита много щипе но и много облекчава гърлото.а спрея се казва прополис +невен за болното ви гърло струва 3.70.с риск да прозвучи като реклама просто съм супер доволна преглъщам по лесно спряха секретите в гърлото абе изобщо много добре

# 77
  • Мнения: 0
Здравейте!Аз няммам още потвърдена диагноза дали е хроничен фарингит но вече повече от месец ме боли гърлото.Хоих при УНГ специалисти но нямам особенно подобрение.Смуках какво ли не гаргари с какво ли не(в момента правя гаргара с лайка,смрадлика и сода)Този спрей прополис със невен добър ли е?Или нещо друго.УНГ лекаря ми изписа Фариностим и ми обясни,че е като ваксина за устната кухина за смукане.Ако не ми помогнело ще ми вземе гърлен секрет и ще решава.

# 78
  • Мнения: 3 540
Много зависи, от % прополис в този спрей!
Ако е поне 50%, което не ми се вярва, може и да ви помогне.

# 79
  • Мнения: 9
Аз знам, че при възпаление на горните дихателни пътища е много ефикасен Умкалор, който е изцяло растителен продукт и може да се комбинира с клеева тинктура. Самото лекарство има антибактериален ефект и е изключително безопасно, препоръчва се дори за деца над 1г.

# 80
  • Мнения: 59
 Hug ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН
И АЗ ОТ 5-6 ГОДИНИ СЕ БОРЯ С ТОЯГАДЕН ХРОНИЧЕН ФАРИНГИТ.ЦЕЛОГОДИШНО МЕ БОЛИ ГЪРЛО,НЕПРЕКЪСНАТО СУХОТА И ЧУВСТВО ЗА ЧУЖДО ТЯЛО, ЖИЛАВИ СЕКРЕТИ,КОИТО НЕ ГИ ИЗХРАЧВАМ, ПОНЯКОГА ИМАМ ЧУВСТВО,ЧЕ ЩЕ СЕ ЗАДУША,НЕ МОГА ДА ПРЕГЛЪЩАМ,ГЛАВА МЕ БОЛИ ПОЧТИ СЕКИ ДЕН(НО ТВА МАЙ Е ОТ ИЗКРИВЕНА НОСНА ПРЕГРАДА).ЗИМАТА КАТО СТАНЕ ОЩЕ ПО-ЗЛЕ ДРАЗНЕНЕТО СЛИЗА НАДОЛУ И КАШЛЯМ И ЯВНО МИ "ПАДА"ИМУНИТАТА И СЕ ЧУВСТВАМ ПОЧТИ ЦЯЛА ЗИМА ОТПАДНАЛА(МИСЛЯ СИ,ЧЕ ОТ ТВА ХРОНИЧНО ДРАЗНЕНЕ НЕПРЕКЪСНАТО МИ СЕ ОТРАЗЯВА НА ИМУННАТА ЗАЩИТА ИЛИ ПУК ТЯ СЕ ВЛИЯЕ ОТ НЕЩО ДР И ФАРИНГИТА СЕ ВЛУШАВА).АЗ ГО ПОЛУЧИХ СЛЕД ВАДЕНЕ НА СЛИВИЦИТЕ,ЧЕСНО КАЗАНО ТОКАВА БЯХ ПО-ДОБРЕ,ВЯРНО ЧЕ МН ЧЕСТО СЕ ВЪЗПАЛЯВАХА(без АНГИНИ),НО СЕГА НЕ СЕ ТЪРПИ. И СТАВА ПО-ЗЛЕ ТАЗИ ЕСЕН ЛИМФАДЕНИТ ИЗКАРАХ.АМАН ОТ "ДОРИ' УНГ -КАТО КАЖАТ НЕ СЕ ЛЕКУВА И МИ ИДЕ ДА ГИ УБИЯ #2gunfireБЯЬ СЕ ОТКАЗАЛА ДА СЕ РАЗПРАВЯМ,НО СЕГА СЪМ РЕШИЛА ДА НЕ СЕ ОТКАЗВАМ И ДА НАМЕРЯ НЯКАКВО ПОДОБРЕНИЕ.НЕ МОГА ДА КАЖА ,ЧЕ НЕЩО МИ ПОМАГА ПИЯ КЛЕЕВА ТИНКТУРА,СМУЧА ПРОПОЛИС И ВСЯКАКВИ МЕНТОВИ БОНБОНИ.МЕД.ПРЕДИ МИ БЯХА ИЗПИСАЛИ ЕДИН СИРОП ИМУНОСЪПОРТ И ТОНЗИЛОТРЕН,НО МАЛКО ГИ ПИШ,ЗАЩОТО ПОЛУЧИХ НЯКАКВА АЛЕРГИЯ(НО И ДО СЕГА НЗ ДАЛИ Е ОТ ТЯХ) МИСЛЯ ДА ПРОБВАМ СПРЕЯ С НЕВЕН+АЛОЕ(ВЪПЛЕКИ ЧЕ И АЛОЕ СЪМ ПРЪСКАЛА) И ДА ОТИДА НА ИМУНУЛОГ.НЯКОЙ АКО ЗНАЕ ИЗПИТАН УНГ В СОФИЯ ДА СПОДЕЛИ.ДАНО ТЕМАТА ДА НЕ БЪДЕ ЗАТВОРЕНА Peace

# 81
  • Мнения: 3 540
~betta~ , какъв прополис си ползвала и какво алое си си пръскала!

# 82
  • Мнения: 59
.А АЛОЕТО Е СПРЕЙ НА LR  ЗА СПЕШНА ПОМОЩ СЕ ВОДИ(83% АЛОЕ) ,НО АЗ СИ ГО ПРЪСКАМ В ГЪРЛОТО

# 83
  • Мнения: 3 540
~betta~ , с тези прополки, си имам цяла одисея. Ако все още пазиш опаковката, погледни, какъв процент е прополиса в едно драже.
За незнаещите, % прополис е само 1% и е 35мг. в едно драже. Съвсем нищожно количество за да се справи със проблема.
Аз ползвам, при сериозни случаи, по 2 таблетки дневно от по 500мг. Едната ми идва около левче.
В сравнение с прополките, 14 прополки, дават грамажа прополис на една от тези таблетки Simple Smile)).

А относно действието на продукта на ЛР, не за 1ви път, чувам някой недоволен. ooooh!

# 84
  • Мнения: 54 296
Да споделя и аз .
След махане на сливиците , години наред , повече от 15 , имах хроничен фарингит .
Болки , сухота , кашлица . АБ много често . Студено не можех изобщо да пия , веднага ми се възпаляваше гърлото .
На един профилактичен преглед във фирмата , УНГ лекарят ми препоръча да отида при него да ме намаже с нещо .
Мисля , че беше сребърен йодит . След това мазане ( еднократно ) вече 3-4 години гърло не ме е боляло !  bouquet

# 85
  • Мнения: 59
~betta~ , с тези прополки, си имам цяла одисея. Ако все още пазиш опаковката, погледни, какъв процент е прополиса в едно драже.
За незнаещите, % прополис е само 1% и е 35мг. в едно драже. Съвсем нищожно количество за да се справи със проблема.
Аз ползвам, при сериозни случаи, по 2 таблетки дневно от по 500мг. Едната ми идва около левче.
В сравнение с прополките, 14 прополки, дават грамажа прополис на една от тези таблетки Simple Smile)).

А относно действието на продукта на ЛР, не за 1ви път, чувам някой недоволен. ooooh!
АМИ ПРОПОЛКИТЕ ПОСЛЕДНИЯТ ПУТ МИ ГИ ИЗПИСА УНГ-ТО(ПРЕДИ ОКОЛО 2 СЕДМИЦИ) ТЕЗИ КОИТО СМУЧА СА АЛОЕ,НЕ ТЕЗИ НА СНИМКАТА,МА ТО СЕ ТАЯ ,НЗ ПРОЦЕНТА НА ПРОПОЛИСА ЗАЩОТО НЕ СИ НАМИРАМ ЛИСТОВКАТА.А ЗА АЛОЕТО- СПРЕЯ НА ЛР СЪМ ДОВОЛНА,НО НА МЕН НИЩО НЕ МИ ПОМАГА ТРАЙНО,СМУЧА МЕНТОВИ БОНБОНИ НОН СТОП.А ТИ ЗАЩО СИ ИМАЛА ПРЕМЕЖДИЯ С ПРОПОЛКИТЕ И КАКВИ ПРОПОЛИСОВИ ТАБЛЕТКИ ПОЛЗВАШ Simple Smile

# 86
  • Мнения: 3 540
Фен съм на прополиса от много години, имахме здравословни проблеми с дъщерите ми, като малки и благодарение на него, боледуванията се разредиха, а след 6годишна възраст и спряха, проблема беше Бронхиални обструкции, всиреха им гърдичките, като ,,съдийска свирка"  Sad
Минхала година съпругът ми си направи, типичния за него хроничен бронхит, до като му поръчам от прополиса, който ползвам, му казах да вземе нещо подобно от аптеката, и му дали от тез прополки. Когато се прибрах и видях, съставките, настръхна ми косата. И така , съпругът ми мина на инджексии и други хаспове.
А прополиса, който ползваме от 2г. е от една американска компания, но ако желаеш, ще ти пиша, като съощение, да не се зачете, като реклама. Благодарение на него и други продукти, никой от семейството ми, без описания случай, не е боледувал от нищо вирусно, за тези 2г.

# 87
  • Мнения: 0
При хроничен фарингит - топло не!ДА ЗАБРАВИТЕ за адки ,семки и други такива глезотии.Много пазене се иска.

# 88
  • Мнения: 3 638
хроничен фарингит - да да!
моята диагноза от години се оказаха бактерии в гърлото - да видим сега след като докторите толкова време не ги откриха как ще ги преборим  #2gunfire

# 89
  • София
  • Мнения: 7 097
Как съм я пропуснала тази тема - хайде и аз с хроничен фарингит  Peace
Цяла зима ме боля едната сливица и гърлото около нея. Оказах се със стафилокок и стрептокок в сливицата. Антибиотик обаче не ми назначава УНГ-то. Само при нужда каза, т.е. ако се разболея с температура. Е, разболях се с температура и още по-зверска болка в гърлото и пих антибиотик все пак, но не съм си пускала пак сливичен секрет, а трябва.
Лятото съм по-добре, макар от време на време да ме пробожда в областта на сливицата. Пазя строг режим - никакви цигари, газирано, пикантно, студено и т.н. Малко газирано като се отпусна да пия сега в жегите и веднага започва болката и бодежите  Rolling Eyes

# 90
  • Мнения: 735
Записвам се да следя темичката.И аз съм с хроничен фарингит.Получих го след чести гнойни ангини.Накрая ми извадиха сливиците преди 4-5 години.Но за фарингита лек няма.
И в момента съм с обострен фарингит,че и лимфните възли съм надула. #Cussing outДа слушам личната,че нищо ми нямало и щяло да ми мине от смукане на таблетки, сега съм на АБ - Клиндамицин.НЯкой пил ли го е?
Смуках Хомеовокс, Хомеожен 9, Тонзилотренд, Пръсках Биопарокс, гаргари с лайка и сода - това за 9 дена и нищо не ми помогна.Накрая отидох на УНГ и доктора ми каза,че съм на крачка от венозния АБ.Доста възпалено било.ИЗписа ми Клиндамицин на 8 часа и Хексалгин 3*35 капки.Малко съм притеснена,че не съм пила тоя антибиотик никога а и количеството капки ме притеснява....
Моля кажет ми какъв прополис да си взема точно и да пробвам с него.Преди малко пих четвъртата таблетка от Аб-то, но за сега няма промяна в състоянието ми.

# 91
  • Мнения: 59
Да клиндамицин изписват често при такива случаи(има широк спектър и е остеотропен,лимфотропен и тн)дали са ти го заради лимфните възли най-вероятно.А хексалгина си е 4ист аналгин.Ти имаш ли температура?И аз имах подобен проблем и пих Далацин(клиндамицин)+ протонен инхибитор(за стомаха че имам проблем а клиндамицина вреди на стомаха).Общо взето антибиотика не е варянт за постоянно,аз се пове4е се овеждавам,че трябва подсилване на имунната система,мисля и аз да си взема прополис ма по-висока концентрация.

# 92
  • Мнения: 735
Температура нямам.Но получих разтройство от клиндамицина, въпреки че пия пробиотик.И аз имам проблеми със стомаха,но не ми казаха да пия лекарство.Дали да не взема да звънна на личната и да я питам?Днес ми е вече 3 ден ,а още не усещам подобрение.Ще ходя сега за един гърлен секрет.
Антибиотика наистина не е вариант,но доктора беше видимо притеснен и каза,че трябва да го пия.Мисля да потърся някой хомеопат след излекуването, за да ми изпише нещо за имунната система.Ползвали ли сте хомеопатия за този проблем?Но не просто да си купите хомеопатично хапче от аптеката , а предписано от истински хомеопат?

# 93
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте, и аз може би в този кюп  newsm78 newsm78 newsm78

От година-две дори вече ме измъчват постоянни храчки в гърлото и усещане за чуждо тяло, като буца. Охрачвам храчки, но дискомфорта остава в гърлото все едно нищо не си отхрачил и така по цял ден буквално се "давя", че чак стомаха ме заболява. Преди година пусках носогърлен секрет беше чист, но сега пак тръгнах по доктори да видим до къде ще я докарам. В понеделник бях на УНГ, тя каза че гърлото не е червено, сливиците са добре, но се стичат някакви секрети явно, които дразнят и й изглежда на хроничен фарингит. Пусна ми CRP и AST. Първото е 50 при норма до 6  Close, а второто 122 при норма до 200. Сега чакаме носогърления секрет да видим какво ще покаже и какво лечение ще ми назначи. Сега смуча Фариностим и пия ГелоМиртол. Първите 1-2 дни се чувствах по-добре, но днес направо ми е адски зле това усещане. Иначе не ме боли постоянно гърлото и да имам хрема, само тези храчки и усещане за буца в гърлото, която не мърда... и вашите постове че тази диагноза няма лечение направо ме отчаяха.  Sad Sad Sad

Много се бях шашнала да не рак на гласните връзки, но УНГ ми каза да не изпадам в параноя и да чета худ. литература вместо интернет по въпроса, уж нямало такова нещо  newsm78 Дай боже да е така  Praynig Praynig Praynig

Та чакам и другото изследване и ще видим какво ще каже УНГ, всъщност ходя при доктор Щерева в Санита Варна.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 026
Момичета, вижте линка от Часът на мама на д-р Михайлов за фарингита. Ако не сте пробвали, компресът от извара е чудесен за гърло. Поне опитайте. Успех!

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=4813

# 95
  • Варна
  • Мнения: 433
При мен нещата вървят май на зле, вече съм доста отчаяна.... Както писах в по-горния пост, очаквахме носогърлен секрет. Той показа стафилококус ауреус. Изписа ми лекарката антибиотик по антибиограмата, но вече 8 дена го пия и няма кой знае какъв ефект. Доста четох за тази бактерия, не видях никъде някой да има като моите оплаквания  Cry и си мисля че дискомфорта от буцата и храчките не е от нея. Ходих на ендокринолог, тя ме прегледа на ехограф и каза че проблема не е от щитовидната жлеза. УНГ беше категорична, че нямам бучки в гърлото и отхвърля големите ми притеснения за рак, но вече незнам дали да вярвам, особено с този висок CRP. В понеделник ще пускам контролен такъв, и ако не е намалял ще е знак за нещо сериозно според ендокриноложката. Вече място не си намирам от нерви, страх и отчаяност.  Cry Cry Cry

# 96
  • Мнения: 735
Alokazia, съжалявам за това, което преживяваш!Аз самата съм с  хроничен фарингит и ми е много гадно като се обостри!За бактерията - и аз съм я имала същата.Това, което мога да ти кажа за нея е, че ако се повиши имунитета ти може спонтанно да се изчисти от организма.Аз ти предлагам да си вземеш някакъв имуностимулатор.Питай личния си лекар да ти препоръча някакъв.Аз самата пия в момента Респивакс.Пожелавам ти скоро да се избавиш от притесненията си!Вземи си и прополис да смучеш, ако нямаш алергия към мед.Или си купи клеева тинктура от аптеката.Аз я капя на бучка захар - около 20-30 капки - и смуча захарчето.Чудесно ми действа на гърлото.
Пиши като разбереш повече.А CRP трябва задължително да го повториш ,защото както знаеш стават и грешки. Peace Обаче само това не е достатъчно.Поискай  и други изследвания като ПКК и СУЕ.Успех! Hug

# 97
  • Варна
  • Мнения: 433
Благодаря, но вече се съмнявам дали изобщо е хроничен фарингит. Иначе си пръскам прополис+невен, но пак няма оттърване. Аз нямам хрема, болки в гърлото е силно казано, по-скоро като драскане от време на време или усещане за залепнала люспа и храчктие. Утре ще пусна навоно CRP, ще поискам и ПКК но много съм притеснена че е нещо по-лошо  Cry Cry Cry Взех си глог, мента и валерияан да пия дори...

# 98
  • София
  • Мнения: 7 097
При мен се започна, щом застудя  Rolling Eyes Пак сякаш някой ме е подпрял с нещо остро в лявата страна на гърлото, а и не мога да преглътна - все едно гъста храчка (извинявам се за детайлите...) ми е заседнала.

Alokazia, симптомите ти са точно като при хроничния фарингит - и аз нямам хрема.
Иначе и на мен ми минават лоши мисли през главата, но вече почти година съм с тези симптоми (като изключа лятото) и все си мисля, че ако беше нещо лошо, досега... Rolling Eyes

# 99
  • Мнения: 0
Можеш засега да си вземеш някой спрей за гърло например Тантум верде. А за после има и едни таблетки специално при хроничен фарингит . Казват се фариностим и повишават имунитета на гърлото.
Надявам се да ти помогне! Simple Smile


здравей!благодаря за съвета.имам 1 спрей за гърло от майка ми и може да го пробвам.а тези хапчета фариностим не им намерих цена в нета.би ли ми казала информативно колко струват?мерси


хапчетата са 12,60. Вътре са 40 и се взимат по 4 на ден.

# 100
  • Мнения: 735
Благодаря, но вече се съмнявам дали изобщо е хроничен фарингит. Иначе си пръскам прополис+невен, но пак няма оттърване. Аз нямам хрема, болки в гърлото е силно казано, по-скоро като драскане от време на време или усещане за залепнала люспа и храчктие. Утре ще пусна навоно CRP, ще поискам и ПКК но много съм притеснена че е нещо по-лошо  Cry Cry Cry Взех си глог, мента и валерияан да пия дори...
Привет! Какво стана с изледванията?Как си?


Nikq, а тия хапчета фарингостим действат ли ?Аз в момента съм на респивакс и май не е добре да се смесват няколко имуностимулатори, но като правя паузата дал ида не ги пробвам... Thinking

# 101
  • Варна
  • Мнения: 433
Славена, благодаря за загрижеността. Копирам линк от друг форум да не се повтарям  Hug

http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=43&t=23782

# 102
  • Мнения: X
Само запис да ви следя.
И аз имам същата диагноза от повече от три години.
В момента съм с обострен фарингит и хрема. Кашлицата е ужасна, вечер не мога да спя като почнат да се стичат надолу храчките.
На всичкото отгоре сега съм в 8 месец и не мога да пия кой знае какво. В момента съм на Тантум Верде, натривки с мед и сода и физиологичен разтвор и Еуфорбиум за носа.

В четвъртък съм на лекар и ще се моля за антибиотик, че много ме боли вече.

Преди време ходих при един УНГ в 15 поликлиника, който ми беше дал една много готина рецепта за инхалации. Те ме оправиха тогава (2008 година), но за кратко. Ще я потърся и напиша тук. За жалост, аз не мога да се възползвам от нея, защото беше с ракия и мед.

Последна редакция: вт, 22 ное 2011, 12:50 от Анонимен

# 103
  • Мнения: 735
Ока съм аз.И пак съм болна.Този бета стрептокок не се маха.
Сега личната каза да си взема фериностим, но не беше игурна как се приемат....
Вие знаете ли? Rolling Eyes
Не че няма и листовка да чета, но все пак

# 104
  • София
  • Мнения: 7 097
Фариностим ми предписаха и на мен - пие се дълго, към месец. Виж в листовката как се пие или по-точно смуче, щото май се смучеше  Thinking

# 105
  • бургас
  • Мнения: 5
        Има една поговорка-болестта е като кучето-грижиш ли се  за нея-няма да те ухапе.
        Фарингита иска да не го допускаш. Да се смени начина на живот и хранене- много е трудно, предпочитаме да си търпим болките и така.. Без семки и фъстъци, пуканки, чипс, пържени картофи, чесън, цигари, престой в запушени помещения, газирано, студено...и т.н. Лигавицата на гърлото от боледуванията все повече се изнежва, едно одраскване от фъстък или изгаряне от цигарения дим прави входна врата за инфекции и пак болки...Разбира се не може да се живее с толкова ограничения ама поне някои... Не можеш да кажеш на гостите си- няма да пушите, не можеш да не ходиш на работа в студа, ама фъстъка и газираното  може да се спрат.
        Разбира се, всеки сам избира как да живее.
        И аз съм с фарингит в момента, и ще пробвам компреса с изварата.

# 106
  • Мнения: X
Раймонда, с всички ограничения съм съгласна, освен чесъна. Ако не е от някой страшно лют сорт (обикновено турският е такъв), може, даже е добре да се консумира.

Да препоръчам инхалациите със запарка от лайка (цвят) и сода бикарбонат. Запарката се прави по указанията на опаковката и вътре се слага 1 ч.л сода. После дишате с пълни гърди. Много облекчава болките в гърлото и кашлицата, но е добре поне 10 дни да се прави.
В момента съм и на капки Коларгол и Геломиртол таблетки, защото нямам бактерии в гърлото, а пустото не минава #Cussing out

Коларголът е чуден, поне при мен прочиства страхотно храчки и сополи. Да видим кога ще ми мине без антибиотик..... Crossing Arms

# 107
  • Мнения: 1 565
Момичета, като ви чета и много ми дожалява. Аз също съм с хроничен фарингит и с извадени сливици. Дето се казва трябва да се пазя от всичко - капка студено или газирано и т.н. Но да кажа как се справям с проблема си. Малко да усетя, че нещо сякаш ми е застанало на гърлото (усещане за прашинка) или пък да кихна и си близвам нишадър или го втривам директно на гърлото. Или пия капки "Дулкамара Хомакорд". Това е хомеопатично лекарство, за хора със сливици. Аз съм без, но ми помага. Ако изпусна ситуацията и почне да ме преболява гърлото, почвам да си пръскам "Тантум верде". Просто вече почнах да имам непоносимост към всякакви смучащи. Ако гърлото ме боли много почвам и лечение с коларгол капките. При мен те действат като отключват хрема (до 2 дни). Първите дни нелекувам хремата, за да дам възможност на тялото си да си очисти от бактериите, а след това решавам какво да правя, според силата на хремата. Та така. Споделих. Възползвайте се от опита ми. Разбира се всякакви чайчета и др. подобни не се пренебрегват.  Blush

Забравих да кажа, че на два пъти пък като усетих, че много ме е надухал вятъра или съм си намокрила краката и не съм можела да се оправя веднага с тази ситуация изпих 2 таблетки "Тонипирин" (вечерта и на следващата сутрин) и въобще не се сетих да се разболея.  Peace

Успех в борбата!

# 108
  • бургас
  • Мнения: 5
http://media.framar.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0% … %82#axzz1gK7UxGJx
Нещо интересно за болките в гърлото

# 109
  • Мнения: 1 144
Да споделя и аз свое наблюдение - престанах изобщо да пия студено и горещо и доста по-рядко боледувам. Знам, че има различни мнения, при мен това действа. Освен това - един горчив опит. При лечение на ангина, внимавайте с бабините лекове. При последната ми ангина си направих загряващ компрес веднага, както винаги, когато гърлото ми се влоши, но се оказа, че ангината била гъбична (наскоро преди това бях пила силни антибиотици и явно затова).  От загряването така се влоши, че щях да умра от болки, а лекарката подскочи като ме видя и заяви, че не е виждала такова тежко състояние. Оправих се, слава богу, с антимикотични лекарства и с гаргари със сода, поне по 10 на ден, но бях много, ама много зле. Така че преди диагнозата да се постави от лекар, не прилагайте бабини средства, дори да са ви помагали преди.

# 110
  • Мнения: 1 144

Хубава статия, благодаря!

# 111
  • Мнения: 21
Здравейте!
Попаднах в следната ситуация: Помислих наистина, че съм се заразила с грип. Започна дращене на гърлото, сипаничаво усещане по кожата на лицето, безпокойството, появи се хрема. Това става вечерта. Заспала съм, събудих се вир вода на сутринта. До тук грип нали?
Само че тук всичко свърши. Няма температура, няма хрема. Само остро зачервено гърло, което ужасно дращи и кихам. И това продължава вече 7 дни.
Не знам какво ми е. Грип ли е, фарингит ли е, алергия  ли е...
Веднага същия ден направих всичко известно ми при грипа но без ефект? Вече седмица нито се оправям, нито се разболявам повече.
Алергии съм имала към медикаменти, препарати, цветен прашец, особено липите и тополите, преди години беше ад.
Бях на  16 години (сега съм на 37), когато ми извадиха вечно кистозните сливици както си бяха с кистите и скоро след това ми лепнаха диагнозата "алергичен фарингит". Това обаче беше преди 20 години... аз дори не си спомням какво е било.
Утре съм на лекар разбира се. Но се притеснявам.
Бременна съм в началото на 4-ти месец и това ми е първо дете. Притеснявам се най-вече за бебчо.
Някой бил ли е с подобни симптоми и как ги е преборил?

# 112
  • Мнения: 735
Здравей, Мария МАгдалена.
Щом си бременна е най-добре лекар да ти каже какво и как да пиеш.
Аз съм била в твоето положение и като бях бременна, ходих на УНГ и ми изписаха дълга рецепта с илачи. Но това, което мога да ти кажа е да си купиш таблетки за гърло Хомеожен 9. Те са хомеопатични и може да ги смучеш без проблем по време на бременност.Разбира се прочети на етикета да не си алергична към някоя съставка.
Сподели после какво е казал лекарят. Успех!

# 113
  • Мнения: 21
Здравейте!
Явно наистина е алергичния фарингит, който имам от доста години, но не се беше обаждал от почти 5 години. А и аз, бременна, наплашена да ни пипна някой вирус, първо за най-лошото си помислих. Имам 2 спонтанни аборта през миналата година и този път наистина треперя.
С лекаря решихме засега да не вземаме нищо за алергията. Спрях веднага всички горещи и студени напитки, всички гаргари и киселото и нещата взеха да поотпускат. Аз си знам: алергията е към цъфтящи. Почва по това време и свършва края на юни, като прецъфтят тополите. До сега обаче винаги е имало и сърбеж по кожата и носа, подуване на носната лигавица и като цяло по-тежки състояния. И антихистамини съм пила, няма особена разлика. Дали ще ги пия 3 месеца или не, докато съм бременна, все ще е тая. Затова по-добре засега нищо. Ако се влоши, ще му мислим.

# 114
  • Мнения: 181
И аз чувствам като заседнала люспа на гърлото вече около месец като на моменти минава, на моменти става остричка. Първо си мислех, че ми е заседнало нещо на гърлото, но пък толкова време, трябваше да е преминало вече. След това го отдадох на прах - в момента архивирам на работа стари документи. А рядко боледувам и нямам хронични болежки. Така или иначе довечера отивам при личната за помощ, че вече започвам да се плаша. Дано е нещо леко... Sad

# 115
  • Мнения: 297
Да попитам някой изпробвал ли е мазане със старото средство "Гранофорин" . Доколкото разбрах в София на Славейков в един безистен го има в една аптека и в една аптека в Студенстки Град.

# 116
  • Мнения: 26
Здравейте, имам много подобни симптоми на описаните в предишните мнения, а и вече двама лекари(не УНГ) ми казват, че имам хроничен фарингит. Въпросът ми е дали познавате някой добър УНГ, който ви е помогнал да се справите поне частично с този проблем?

# 117
  • Мнения: 54 296
Здравейте, имам много подобни симптоми на описаните в предишните мнения, а и вече двама лекари(не УНГ) ми казват, че имам хроничен фарингит. Въпросът ми е дали познавате някой добър УНГ, който ви е помогнал да се справите поне частично с този проблем?


От къде си?

# 118
  • Мнения: 26
От София съм, забравих да кажа.

# 119
  • Мнения: 54 296
Съжалявам, за София не мога да ти бъда полезна.

# 120
  • Мнения: 1
Ако оплакванията продължават повече от седмица, не е зле да се направи гърлен секрет.

# 121
  • Мнения: 297
Хора, без лекарско предписание не пробвайте нищо ! Аз пробвах кратка гаргара с йодна тинктура и страшно много ми изгори езика. Трябва да се внимава с тези неща.

# 122
  • Мнения: 507
Хора, без лекарско предписание не пробвайте нищо ! Аз пробвах кратка гаргара с йодна тинктура и страшно много ми изгори езика. Трябва да се внимава с тези неща.
А моят съвет е пробвайте без лекарско предписание,  но разбира се мислете преди това или поне се допитайте до интернет ако е нещо по рисково. Аз лично като знам как горят кожата ореховите обелки няма как да пробвам йодна гаргара в голямо количество. Всъщност пробвала съм, но се разтварят капки и няма никакво горене. ........ е и полза няма де.
Пробвайте без лекарско предписание, за съжаление на 80-90 процента от лекарите не може да се разчита, никой не е длъжен да страда и то срещу заплащане а насреща нищо.

За хората които усещат нещо като буца, голяма храчка или усещане че има нещо там, моят съвет е дренаж. Всякакви лекарства и илачи за разтопяване на въпросната буца която най вероятно е слузно-гнойна колекция. За разтопяване и засилване на отхрачването, което трябва да ви радва. За съжаление е възможно и да не стане само с лекарства, ....масажирането, натискането, отлепяне на кожата на проблемното място е толкова важно колкото и отхрачващите лекарства.

# 123
  • Мнения: 1 842
Ако оплакванията продължават повече от седмица, не е зле да се направи гърлен секрет.
Да, това поне ще определи на какви бактерии се дължи всичко. Peace

# 124
  • Мнения: 507
Ако оплакванията продължават повече от седмица, не е зле да се направи гърлен секрет.
Да, това поне ще определи на какви бактерии се дължи всичко. Peace


Моят личен опит показва че от това голяма полза няма, то и за това рядко лекари изследват гърлен секрет. Каквито и да са бактериите общо взето лечението е едно и също. Поради причината че винаги ми излизаха различни неща при изследване на гърлен секрет, си направих експеримент в един и същи ден изследвах гърлен секрет в три различни лаборатории, излязоха три различни резултата. Ако бяха 5 лабораториите, нямаше да се изненадам и на пет различни резултата.

# 125
  • Мнения: 85
Не съм чела всички коментари.
Но това, което бих те посъветвала е да не се оставяш. Лекувай се по всички възможни начини.
Солен разтвор в носа. Мед, чай, инахалации, хапчета за смучене, повече въздух, движение и т.н.
И аз съм като теб.
Всичко започна с една ангина. 2 години ходих по УНГ, било леко, нищо не било, после стана хронично и накрая /поне при мен синузит/
Егатии, никой не можа да.ми каже: направи си снимка, 2 години сополи, и си мислех,  тоеа не е нищо и какво? Вечно ме боли гърло, сополи нон стоп, не се оставяй..
Ще се справиш.
Може да пийваш и мента глог и валериан с останалото лечение, ако наистина е на нервна почва.

# 126
  • Мнения: 1 842
Ако оплакванията продължават повече от седмица, не е зле да се направи гърлен секрет.
Да, това поне ще определи на какви бактерии се дължи всичко. Peace


Моят личен опит показва че от това голяма полза няма, то и за това рядко лекари изследват гърлен секрет. Каквито и да са бактериите общо взето лечението е едно и също. Поради причината че винаги ми излизаха различни неща при изследване на гърлен секрет, си направих експеримент в един и същи ден изследвах гърлен секрет в три различни лаборатории, излязоха три различни резултата. Ако бяха 5 лабораториите, нямаше да се изненадам и на пет различни резултата.
Ако лекаря дава един и същи антибиотик при всички видове бактерии, по-добре смени лекаря.  Peace

# 127
  • Мнения: 507
Съншайн, къде съм казала че взимам антибиотици и че имам лекуващ лекар на гърлото който евентуално трябва да сменям според съвета ти?!

С никакви антибиотици не се лекувам и не се занимавам отдавна с никакви лекари относно дихателна система, то това си има граници. Аз не съм печатница за пари, никой нищо не го интересува.
Продължавам да твърдя че лечението е общо взето едно и също без значение от бактериите, като основното с което трябва да се въоръжи човек при хронични проблеми на дихателната система е търпение, в зависимост от степента на хроничност лечението е от няколко месеца до година две.

Когатото съм изследвала гърлен секрет или храчка и съм действала според антибиограмата или антимикограмата никаква полза не е имало. Ако това лекуваше безотказно,  състоянията хроничен фарингит, ринит, бронхит и прочие изобщо нямаше да съществуват в медицината като понятия.

 

 

# 128
  • Мнения: 1 842
Съншайн, къде съм казала че взимам антибиотици и че имам лекуващ лекар на гърлото който евентуално трябва да сменям според съвета ти?!

С никакви антибиотици не се лекувам и не се занимавам отдавна с никакви лекари относно дихателна система, то това си има граници. Аз не съм печатница за пари, никой нищо не го интересува.
Продължавам да твърдя че лечението е общо взето едно и също без значение от бактериите, като основното с което трябва да се въоръжи човек при хронични проблеми на дихателната система е търпение, в зависимост от степента на хроничност лечението е от няколко месеца до година две.

Когатото съм изследвала гърлен секрет или храчка и съм действала според антибиограмата или антимикограмата никаква полза не е имало. Ако това лекуваше безотказно,  състоянията хроничен фарингит, ринит, бронхит и прочие изобщо нямаше да съществуват в медицината като понятия.

 

 

Разбирам. Но понякога се налага и лекари да имаме все пак. Peace
Скрит текст:
Извини ме, но не се изследва само гърлен секрет има и от носа секрет.
Аз понякога си мисля, че медицината предизвиква определени болести. Или всичко е от невежеството в което сме поставени не знам.

# 129
  • Мнения: 507
Пропуснала съм нещо в предното ми мнение.

Освен че хроничните, бронхити, фарингити, ринити не се лекуват с антибиотици, как точно ще се излекува алергия с антибиотици защото те са повечето алергични не ми е ясно но както и да е ............., тези състояния не се лекуват и със скъщите  всичколекуващите панаце лекуващи от леко одраскване до рак на разни психопатни дистрибутори тип мрежов маркетинг...

# 130
  • Мнения: 5
За облекчение при сухотата от фарингит мога да препоръчам един полски спрей за гърло - Оливокап.Освен,че никак не е скъп е и доста като дозички,също съдържа витамини А+Е

# 131
  • Мнения: 85
Хора, без лекарско предписание не пробвайте нищо ! Аз пробвах кратка гаргара с йодна тинктура и страшно много ми изгори езика. Трябва да се внимава с тези неща.
А моят съвет е пробвайте без лекарско предписание,  но разбира се мислете преди това или поне се допитайте до интернет ако е нещо по рисково. Аз лично като знам как горят кожата ореховите обелки няма как да пробвам йодна гаргара в голямо количество. Всъщност пробвала съм, но се разтварят капки и няма никакво горене. ........ е и полза няма де.
Пробвайте без лекарско предписание, за съжаление на 80-90 процента от лекарите не може да се разчита, никой не е длъжен да страда и то срещу заплащане а насреща нищо.

За хората които усещат нещо като буца, голяма храчка или усещане че има нещо там, моят съвет е дренаж. Всякакви лекарства и илачи за разтопяване на въпросната буца която най вероятно е слузно-гнойна колекция. За разтопяване и засилване на отхрачването, което трябва да ви радва. За съжаление е възможно и да не стане само с лекарства, ....масажирането, натискането, отлепяне на кожата на проблемното място е толкова важно колкото и отхрачващите лекарства.


Ок, за хората които вечно усещат нещо в гърлото,, и са били 20пъти на унг, какво препоръчваш и с какво?

# 132
  • Мнения: 507
Хора, без лекарско предписание не пробвайте нищо ! Аз пробвах кратка гаргара с йодна тинктура и страшно много ми изгори езика. Трябва да се внимава с тези неща.
А моят съвет е пробвайте без лекарско предписание,  но разбира се мислете преди това или поне се допитайте до интернет ако е нещо по рисково. Аз лично като знам как горят кожата ореховите обелки няма как да пробвам йодна гаргара в голямо количество. Всъщност пробвала съм, но се разтварят капки и няма никакво горене. ........ е и полза няма де.
Пробвайте без лекарско предписание, за съжаление на 80-90 процента от лекарите не може да се разчита, никой не е длъжен да страда и то срещу заплащане а насреща нищо.

За хората които усещат нещо като буца, голяма храчка или усещане че има нещо там, моят съвет е дренаж. Всякакви лекарства и илачи за разтопяване на въпросната буца която най вероятно е слузно-гнойна колекция. За разтопяване и засилване на отхрачването, което трябва да ви радва. За съжаление е възможно и да не стане само с лекарства, ....масажирането, натискането, отлепяне на кожата на проблемното място е толкова важно колкото и отхрачващите лекарства.


Ок, за хората които вечно усещат нещо в гърлото,, и са били 20пъти на унг, какво препоръчваш и с какво?

Опитай с олио или зехтин, може и да не се получи от първия път, иска се както се казва чалъм/майсторлък да усетиш да се нагодиш как да го правиш.
Сутрин като станеш първата ти работа  да не е пастата и четката за зъби, а да размотаваш олио из устата си около 10/15 минути в легнало в изправено във всякакво състояние. Като за начало това го повтори 3-4 пъти един след друг, целта е да отделиш слуз или гной. Отделянето може и да не стане спонтанно, а с малко понатискане и целенасочено остъргване...

Може и със зехтин, зехтин студенопресован ама е малко скъпичък май вече около 19, 20 лева килограма, при зехтина действието е малко по различно той има малко парещо действие. Ако имаш такъв пъхни ударна доза примерно два пъти по шест капки през няколко минути в носа да се разлее по задната стена на гърлото, после повтори процедурата като с олиото.

Пастата за зъби и вода за уста след това.....

Носните, околоносните, гърлените кухини или ако е отишло и надолу са необятно пространсто, за да се изчистят се иска доста време.

Има и други начини...............

# 133
  • Мнения: 1
и аз имам проблем с гърлото-напоследък/от 30-35 дена/непрекъснато ми пари,дращи и леко ме наболявасливиците и носа.Лекувам с хомеопатия при д-р Ферфериева,но сякаш по-лошо става SadНаскоро чух че се прилага електрокоагулация на гърлото за да се премахнел "повредения"слой=ако някой знае нещо нека го сподели.Иначе имам координати на лекари в София и Варна които го правят-ако някой се интересува...Аз смятам тия дни да се свържа с някой от тях за повече инфо.

# 134
  • Мнения: 735
Внимавайте с капането на зехтин в носа! Ако попадне в белия дроб ще стане лошо....

В момента съм обострила фарингита. Хомеопат ми каза да си взема Шуслерова сол №4 и №6 и да пия 3 пъти по 1 от всяка, разтворени в малко вода. Имам и Оливокап, почнах да пръскам с него. Не знам дали да не взема и трахизан да смуча. С извадени сливици съм и ме е страх да не слезе надолу инфекцията. Praynig

# 135
  • Мнения: 3 540
Ще Ви бъде много полезно, ако намерите от пчелар, прополис и откъсвате или я отрежете, колкото грахово зърно парче, обвиете в дъвка и дъвчите докато се стриче съвсем, това сутрин и вечер.

# 136
  • Мнения: 507
Внимавайте с капането на зехтин в носа! Ако попадне в белия дроб ще стане лошо....

В момента съм обострила фарингита. Хомеопат ми каза да си взема Шуслерова сол №4 и №6 и да пия 3 пъти по 1 от всяка, разтворени в малко вода. Имам и Оливокап, почнах да пръскам с него. Не знам дали да не взема и трахизан да смуча. С извадени сливици съм и ме е страх да не слезе надолу инфекцията. Praynig

Освен да се излекувам нищо друго не ми е станало от зехтина при размотаването му в устата и носа, не само зехтин а всякакви студенопресовани олиота слънчогледово, сусамово, тиквено, орехово. Дори и обикновеното рафинирано върши работа.

Трахизан, Оливокап и целия асортимент продаван в аптеките е временно за притъпяване и приспиване на симптоматиката.....а даже понякога и временно не е, ами си е направо неефективно и безполезно. На повечето лекарства е написано на опаковката да се използва от 2-3 дни до максимум 10-15, и да върши работа нещо не може да се ползва постоянно.

До като не предприеме човек мерки по разтопяване и вадене на обструкцията, трайно спасение няма, разбира се става бавно и е трудоемко.

Не е задължително да е инфекция в смисъл бактерии, при липса на температура и при нормални кръвни изследвания е по-скоро алергия. Те всъщност винаги са смесени, просто едното преобладава, но лечението е като цяло едно и също.

Последна редакция: пн, 07 сеп 2015, 20:27 от broadminded

# 137
  • Мнения: 735
Може ли да ми обясните защо се прави това с олиото в устата? Какво се очаква да стане? Наистина не съм наясно. Ако помага да взема и него да пробвам...Но в носа няма да си сложа.

# 138
  • Мнения: 252
Да се включа и аз в тази не до толкова приятна тема... До този момент не съм имала такива проблеми, макар че често боледувах от грип, особено в тези преходните сезони. Та моите мъки започнаха преди около месец и половина, когато един ден след задавяне с една семка, се започна една кашлица, та така два дни, след което ми се появи една топка в гърлото ... когато отидох на лекар ми казаха, че било хроничен фарингит. Изписаха ми бисептол и витамин с - изпих го, ефект никакъв ... Пак отидох казаха ми, да съм го била повторила, но този път по 2 хапчета да пия на 12 часа . Изпих и втората опаковка и пак ефект нулев, накрая реших да отида при друг лекар, който се слави с добра репутация, казаха ми че било слязло надолу към десният бронх и ми даде широкоспектърен антибиотик Азитрокс. Изпих го и след 3 дни се чувствах страхотно. Така беше до миналата събота, когато отново се появи тази сухота от едната страна на гърлото, изключително трудно преглъщам, старая се да ям предимно течни храни или ако е нещо друго, го пасирам. Отидох в понеделник на лекар отново, и пак същата песен на нов глас, било фарингит предписаха ми антибиотик Оспексин 1000мг и капки за нос, чувствам се малко по - добре, но ме притеснява друго. Със съпругът ми отдавна планираме бебе, но тези последните месеци и тези антибиотици с които се натъпках за толкова кратко време определено ме навеждат на мисли да отложим за момента тази стъпка. Някой, може ли да ми каже за този гърлен секрет при какъв лекар се ходи, с направление ли се прави, ако е без колко точно се заплаща ...

# 139
  • Мнения: 735
Здравей, Ивет. Изследване на гърлен секрет се прави в микробиологична лаборатория. Направление се взема или от специалист УНГ или от личен лекар. А може и да отидш да си го платиш. Аз бих изследвала и носен секрет заедно с гърления, за да се види какво има и на двете места. Антибиотик обикновено се пие по антибиограма, която показва към кой точно е чувствителен бактерия.
Около 3-5 дена след спиране на антибиотика същия се изчиства от организма и няма защо да се притесняваш.
Пиши пак да споделиш резултатите. Hug

# 140
  • Мнения: 252
Здравей, Ивет. Изследване на гърлен секрет се прави в микробиологична лаборатория. Направление се взема или от специалист УНГ или от личен лекар. А може и да отидш да си го платиш. Аз бих изследвала и носен секрет заедно с гърления, за да се види какво има и на двете места. Антибиотик обикновено се пие по антибиограма, която показва към кой точно е чувствителен бактерия.
Около 3-5 дена след спиране на антибиотика същия се изчиства от организма и няма защо да се притесняваш.
Пиши пак да споделиш резултатите. Hug

Благодаря много за съвета, сега в понеделник ми свършва антибиотика и трябва да отида на преглед, ще я помоля за направление, ако не даде тогава вече ще видя как стоят нещата с платените изследвания Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 1 312
 Привет! Имам нещо в гърлото, което не знам какво е, но ме кара да го изкашлям,правя ъъъ,ъъъъ и дразня околните... Embarassedларингит ли е или фарингит? Имам чувството, че се засилва при стрес. В моменти си мисля, че ще се задуша/ако не го изкашлям/ При много напъни и откашляне,започва да ме боли гърлото.Сега прочетох за чай или течност и малко е по-добре...но явно има причина.

# 142
  • Мнения: 735
Отидете при специалист УНГ да ви прегледа обстойно гърлото и ще каже. Ако няма механична причина, възможно е да е и от стрес. При всички случаи консултацията е задължителна! Успех!  Hug

# 143
  • Мнения: 507
.............................................................
Около 3-5 дена след спиране на антибиотика същия се изчиства от организма и няма защо да се притесняваш.
Пиши пак да споделиш резултатите. Hug

Това не е вярно. Организма не приключва с антибиотика на 3-5 ден. Първо Повече от 50%-60% от хората пиещи антибиотици ги пият без основателна причина по хаотични преценки, без значение по лекарско предписание или по самоинициатива, лекарите ги предписват за застраховане и защото не знаят какво да правят.  Антибиотиците правят организма резистентен, колкото повече пиеш толкова по голяма е верятността за в бъдеще да не ти действат. За това трябва да се пият само при доказана нужда. А не да се изписват за щяло и не щяло. При хроничен фарингит с общо взето нормални изследвания и без температура със сигурност няма нужда човек да се трови с антибиотици. Да опита един, в краен случай два антибиотика.....и ако няма полза да спре.......
И да поеме в другата посока тестове за алергия поне двата основни, за полени и прахови акари/плесени. И да се заеме сериозно с муколитични и антисептични средства за всякаква но най вече за локална употреба.....и ако желае антиалергични лекарства. Но антиалергичните са по скоро проблема да не се влошава, хронифицирал вече е малко вероиятно да се излекува само с антиалергични.

ЗА това вече антибиотиците като цяло не действат, щото вече хората са резисттентни към повечето от безразборното им пиене.

А възможно най малко вероятната причина за хронични проблеми на дихателната система е стрес, даже почти невъзможна е. Това е общо взето номер на лекаря да разкара поациента си. Щом като го дразни човек нещо и кара да кашли и да се дави , значи го дразни и толкова.
Стрес не може да причини сериозен проблем на дихателната система, ако всичко по нея е ОК. Ако човек си има хронични проблеми и нещо се изнерви може и да се провокира кашлица и давене. Но колкото и да се изнервя при чиста дихателна система, няма как да се получи значим спазъм,  дразнене, кашлица, давене.

Последна редакция: сб, 07 ное 2015, 15:51 от relativity

# 144
  • Мнения: 1
az imam farengit pone ot 10 godini edinstveniqt nachin koito mi uspokoqva kashlicata e priemane na Peritol vodi se antialergichno lekarstvo no e hubavo da se konsultirate s lekar predi da go priemate

# 145
  • Мнения: 1 037
Привет! Имам нещо в гърлото, което не знам какво е, но ме кара да го изкашлям,правя ъъъ,ъъъъ и дразня околните... Embarassedларингит ли е или фарингит? Имам чувството, че се засилва при стрес. В моменти си мисля, че ще се задуша/ако не го изкашлям/ При много напъни и откашляне,започва да ме боли гърлото.Сега прочетох за чай или течност и малко е по-добре...но явно има причина.
мм, как си към днешна дата?
Аз съм с абсолютно същите симптоми от месец насам ooooh! Сутрин особено гърлото ми е много "затлачено". Аз обаче имам и алергичен ринит, но пък към момента освен гореописаното, нямам останалите типични за ринита - залпово кихане, течащ нос и т.н. В момента приемам Цитросепт, клеева тинктура и периодично пръскам в гърлото сребърна вода. Дано има поодобрение, защото е много кофти усещането, че не мога да си поема добре въздух от постоянните храчки, заседнали в гърлото Rolling Eyes

# 146
  • София
  • Мнения: 1 312
В момента съм в затишие,явно се обостря от нещо. Студено,цигари и газирано,поне това открих за мен Simple Smile

# 147
  • Мнения: 332
Здравейте, момичета, присъединявам се и аз към вас.. От може би декемви месец ходя по мъките с това гърло. Какво ли не смуках и не пръсках - всичко само временно ме облекчава. 2 глътки от нещо студено и после съжалявам, от цигара не ми се получават болки, но много ми дразни и кажи речи съм ги отказала.. аз винаги съм си пушила по най-много 2-3 цигари на ден и то планински въздух, но все пак.. Болките са основно сутрин и вечер, през деня съм окей.. Но не знам какво да правя вече, днес ми е 6ти ден от антибиотика, който ми предписа УНГ, ефекта е почти нулев. Не знам до живот ли трябва да избягвам студеното, топлото, газираното? #Crazy

# 148
  • Мнения: 4 159
Според мен хроничният фарингит не се лекува с антибиотик.  Peace
На мен УНГ специалист ми е препоръчвал таблетки за смучене с прополис и вода за уста Глимбакс за облекчаване на болката и възпалението.
Отделно последно ми помогна Биозин за засилване на имунитета.
На мен не ми понася на гърлото студена вода от чешмата например, пия на стайна температура или затоплям в микровълновата. Сладоледът си го предпочитам разтопен на крем, студени плодове и зеленчуци от хладилника не мога да ям и ей такива.
Но ако се пазя, периодично правя гаргари с вода за уста (в момента ползвам на Астера с хлорхексидин) и имунитета е ок - нямам никакви проблеми.  Peace

# 149
  • Мнения: 1 565
Откакто за няколко месеца (с прекъсвания) се мазах с гранофорин съм вече нов човек. Simple Smile Дори вчера ядох сладолед и съм ок, а бях точно като kiticat. Все още се пазя и гледам да не прекалявам - сладоледа си го ядох на много топло време и си взех бързоразтапящ се, но все още не бих посмяла да пия и ям храни директно от хладилника или пък газирани напитки. Ще ги пробвам, когато се почувствам готова.  Peace

# 150
  • Мнения: 5 819
   Да се включа и аз към темата. Тази година ми откриха хроничен фарингит след прекаран тежък грип. Докторът по УНГ ми каза, че няма излекуване. Предписа ми Фариностим и някакво противоалергично лекарство, което не го пих, тъй като имам проблем с честото уриниране, а то беше противопоказен за моето състояние и не исках да рискувам. Каза ми, когато почувствам болка и дразнене в гърлото, да смуча Фариностим. Затова имам винаги под ръка тези хапчета. Не мога да консумирам ядки, които са моето любимо ядене, солети, студени неща от хладилника и горещи напитки. Направих опит да ям солети, но после започна да ме дразни гърлото и да кашлям. Разбрах, че няма да ям солети вече. Още някой да яде сладолед на крем. През лятото също ядох сладолед на крем. Оставям го да се разтопи и с лъжичка го започвам. Обичам сладолед. Това е. Казвам на майка си, че ако види някой как ям сладолед, ще ми се присмее и ще ми каже, че така не се яде сладолед. Но който няма хроничен фарингит, не може да ни разбере. В някои периоди се чувстваме отлично, но в други периоди се чувстваме ужасно. Случва се сутрин като стана и да имам болка при преглъщане, като че ли се разболявам. На следващия ден ми няма нищо.

# 151
  • Мнения: 297
гранофорин ......................... Ще ги пробвам, когато се почувствам готова.  Peace

И аз мисля да се понамажа с гранофорин скоро. И на мене така преди доста години ми помогна, но след това не внимавах много и се върна старато положение. В София го правят в две аптеки знам. Едната е на Славейков в един безистен от другата страна, а другата е аптека Мая до УНСС близо. Така че внимавай !

# 152
  • Мнения: 1 565
javor1980, благодаря за съвета. Гранофорина си го купувам от квартална аптека в моя квартал, където се правят лекарства, та предполагам че може да се намери и на други места.

# 153
  • Мнения: 297
Здравейте ! В аптеката до УНСС гранофорина е 8.30 лв. Купих си го и има някакъв ефект, но ми оцветява урината в зелено Simple Smile

Чудя се дали няма някакъв по-лесен начин за мазане освен с памук, намотан около молив.

# 154
  • Мнения: 2 023
Мазане с клечица за чистене на уши, която пък с тиксо да омотаеш здраво около молива или около пръчица за ядене на суши.

# 155
  • Мнения: 1 565
Аз се мажа само с помощта на клечки за уши. Намазвам до където стигам и оцветявам малко и езика. С преглъщането, всичко ми се разнася. Гледам след това да не ям, така че го правя след ядене и преди лягане (обикновено сутрин и вечер, в краен случай може и на обяд).  Peace Никога не е имало зелено в урината.

В началото ми трябваше много време (но винаги веднага се усеща облекчение), докато стана по-стабилна и спре да ме боли гърло, а сега за ден - два и съм ок.

# 156
  • Мнения: 3
Хроничен фарингит със сигурност не се лекува с антибиотик. Всеки сам за себе си трябва да открие какво обостря състоянието му и да го избягва. На мен УНГ ми предписа 7 дни мазане с коларгол като през това време се избягват студени и горещи неща, ядки, солети, пуканки, газирано, цигарен дим. При нужда терапията се повтаря, но не бива да се прекалява - най-много два поредни пъти и после най-рано след 3 месеца. След терапията спираш да се пазаиш и ядеш топло, горещо, студено направо от хладилника, ядки и каквото се сетиш. Избягвайте ментови бонбонки, те обострят симптомите.

# 157
  • Мнения: 2
И на мен поставиха диагноза "хроничен фарингит". Пих антибиотици, смуках какви ли не хапчета, да не говорим за  гаргари, чайове, спрейове и т.н. - нищо не ми помогна, освен Флостерон инжекция. Още на следващия ден имах значително подобрение. Информация за флостерон - https://www.cnet.com/products/dell-optiplex-gx620-620dmin/specs/

# 158
  • Мнения: 5 819
И на мен поставиха диагноза "хроничен фарингит". Пих антибиотици, смуках какви ли не хапчета, да не говорим за  гаргари, чайове, спрейове и т.н. - нищо не ми помогна, освен Флостерон инжекция. Още на следващия ден имах значително подобрение. Информация за флостерон - https://www.cnet.com/products/dell-optiplex-gx620-620dmin/specs/



    Линкът, даден от Вас, препраща към компютър.

# 159
  • Мнения: 54 296
Флостерон е кортикостероид, който не лекува, а само подтиска симптомите.

# 160
  • Мнения: 2
Флостерон съдържа активното вещество бетаметазон, което е синтетичен кортикостероид. Той притежава противовъзпалително и имуносупресивно действие

https://apteka.framar.bg/21001697/%D1%84%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%82 … -1-%D0%BC%D0%BB-5

# 161
  • Мнения: 54 296
Акцентът е върху имуносупресията.

# 162
  • Мнения: 6
Здравейте, искам да попитам може ли хроничния фарингит да е причина за съпътстващо главоболие, вдигане на кръвно и усещане за студ и втрисане без температура, защото УНГ-тата като ги питам и ми се блещят насреща, а аз само с това го свързвам от наблюдението ми до момента ... Иначе мога да споделя, че от няколкодневно прекаляване с Грануфорин така изгорих гърлото, че няма преглъщане ..., а преди много ми помагаше.  Иначе всякакви ментоли, студено, газирано кисело, люто, солено, горещо, концентрати алкохол, и други парещи като клеева тинктура(има спирт) ако не е разредена с вода ме дразнят, меда в чистата си форма също ми изгаря гърлото и дразни .... Прополките лютят, както и трахизана, ефизола не, но почи няма ефект ... Четох някъде, че някой след 8 антибиотика си бил излекувал сливиците с налепи като дъвчел след ядене малки парченца джинджифил ... Пробвах, много люти и дразни и не продължих .....  А от тия води за уста и ментолови и избелващи пасти, не знам какво има в тях, но такава алергия получих, че само да усетя вкуса им и започва едно зверско кашляне с удебеляване на гласа и храчене на храчки, явно опит на лигавицата и бронхите да се предпазят и очистят от дразнителя. Спрях ги и нямам проблем. Та стигам до заключението вече, че май няма човек, който го е преборил този фарингит ... Успех на всички като мен, които по принуда са се лишили от толкова вкусотии .....

Последна редакция: вт, 20 мар 2018, 14:43 от jiktak

# 163
  • Мнения: 5 819
   Не съм имала такива симптоми при хроничен фарингит като: главоболие, втрисане, температура и т.н. Хроничният фарингит няма излекуване и си го носиш цял живот, докато си жив.

# 164
  • Мнения: 1 565
Здравейте, искам да попитам може ли хроничния фарингит да е причина за съпътстващо главоболие, вдигане на кръвно и усещане за студ и втрисане без температура, защото УНГ-тата като ги питам и ми се блещят насреща, а аз само с това го свързвам от наблюдението ми до момента ... Иначе мога да споделя, че от няколкодневно прекаляване с Грануфорин така изгорих гърлото, че няма преглъщане ..., а преди много ми помагаше.  Иначе всякакви ментоли, студено, газирано кисело, люто, солено, горещо, концентрати алкохол, и други парещи като клеева тинктура(има спирт) ако не е разредена с вода ме дразнят, меда в чистата си форма също ми изгаря гърлото и дразни .... Прополките лютят, както и трахизана, ефизола не, но почи няма ефект ... Четох някъде, че някой след 8 антибиотика си бил излекувал сливиците с налепи като дъвчел след ядене малки парченца джинджифил ... Пробвах, много люти и дразни и не продължих .....  А от тия води за уста и ментолови и избелващи пасти, не знам какво има в тях, но такава алергия получих, че само да усетя вкуса им и започва едно зверско кашляне с удебеляване на гласа и храчене на храчки, явно опит на лигавицата и бронхите да се предпазят и очистят от дразнителя. Спрях ги и нямам проблем. Та стигам до заключението вече, че май няма човек, който го е преборил този фарингит ... Успех на всички като мен, които по принуда са се лишили от толкова вкусотии .....

Ми нали е хроничен фарингит. Това означава, че по някога си се разболяваш и си имаш всички симптоми на болен от настинка. Мен така започва да ме боли първо глава, като почна да се разболявам и ако не взема мерки на следващия ден съм с болки в гърлото. И нали съм с хроничен фарингит, това може да ми се случи и от неподозирани неща и ситуации. После се чудя какво съм направила или изяла, та пак проблемите ме нападат... В такъв момент кръвното също може да се покачи, особено ако навън е студено времето. Втрисането също е симптом, че почваш да се разболяваш и просто взимаш мерки (това, което обикновено ти помага).

# 165
  • Мнения: 44
Миналия месец се борих с болки в гърлото (в следствие на това, че имам хроничен фарингит), което продължи повече от месец. Бях опитала какво ли не, без антибиотик. Даже бях почнала да кашлям, при което ме заболяваше корема. Използвах коларгол 2% и след една седмица вече си бях отново добре. Без болки и кашлица.
Здравейте извинете и аз съм с хроничен фарантит,коларгол 2% ми предписа УНГ доктора каза по 3×5 капки в носа.Вие по какъв начин ползвахте каларгола?

# 166
  • Мнения: 1 565
Миналия месец се борих с болки в гърлото (в следствие на това, че имам хроничен фарингит), което продължи повече от месец. Бях опитала какво ли не, без антибиотик. Даже бях почнала да кашлям, при което ме заболяваше корема. Използвах коларгол 2% и след една седмица вече си бях отново добре. Без болки и кашлица.
Здравейте извинете и аз съм с хроничен фарантит,коларгол 2% ми предписа УНГ доктора каза по 3×5 капки в носа.Вие по какъв начин ползвахте каларгола?

Аз не съм си го капала на капки - много цапа. Напълвам пипетката на около 1/3 до 1/2 и я кварвам дълбоко в носа, натискам да излезе лекарството и в същото време вдишвам.  След това си издухвам носа, за да се махне излишното, измивам и подсушавам с хартия (кухненска или сълфетка, защото ако нещо е останало много цапа). Правя го по възможност 2 - 3 пъти на ден, ако не забравя. Недостатък е че тръгва хрема, която постепенно, с излекуването на гърлото изчезва. (Интересното е, че по спомен 2% е за деца, но аз го ползвам, защото другото ми е много силно и от него ме заболява главата).

В интерес на истината отдавна не съм го ползвала, защото намерих алтернатива в гранофорина. Той също много цапа, но не тръгва хрема и не се слага в носа а директно на гърлото. Него го слагам сутрин и вечер, с помощта на клечки за уши, възможно най-навътре в гърлото (има вариант да се преска, но аз не го предпочитам), и мажа и езика. Само че най-силно действа ако още си в началото, т.е. отскоро те боли гърлото и то още не съвсем силно. Един вид действа предварително. Като го съчетая с Тантум верде форте и ми минава всичко в рамките на ден, макс три дни. Ако се изпусне момента вече можеш да се обърнеш към друго лекарство което ти помага или коларгола, за който вече ме попита.

# 167
  • Мнения: 781
Много хора в темата са писали за това чувство на буца и заседнала храчка в гърлото, никой не е написал преборил ли се е с това. Отминава ли с времето, или така е до живот Sad

# 168
  • Мнения: 4 159
Много хора в темата са писали за това чувство на буца и заседнала храчка в гърлото, никой не е написал преборил ли се е с това. Отминава ли с времето, или така е до живот Sad
Хроничният фарингит се обостря и затихва до никакво усещане, на моменти е. Сега заради студа е много вероятно да се обостри. Никакви напитки от хладилника! Само на стайна температура и топли.

# 169
  • Мнения: 3
Здравейте, моля за помощ имам следния проблем: От около 9 месеца страдам от хроничен фарингит (поне такава е диагнозата) имам постоянна кашлица ,която е изразена най-вече сутрин с отделяне на храчки и постоянно стичащ се секрет от носа към гърлото. По време на сън гърлото ми изсъхва много и се вижда залепена храчка . Правила съм си две рентгенови снимки и са нормални .Ходих при два УНГ и ми поставиха диагнозата хроничен назофарингит. Изпила съм много антибиотици,капки за нос ,хапчета за гърло ,шуслерови соли..но нищо не помага . Също и хапчета за каллица всякакви.Притеснява ме кашлицата ,която не спира вече 9 месеца и постоянно усещам храчки в гърлото .. Благодаря

# 170
  • Мнения: 5 819
Хроничният фарингит е за цял живот. Има периоди, в които се чувстваш много гадно, има такива пък, които пък изобщо няма никакви симптоми. Нищо студено не се яде и пие. Аз пия вода на стайна температура. Всеки се чуди как така пия вода на стайна температура при тези жеги в момента. Ядките също дразнят, но трябва да се ядат, защото са доста здравословни за организма.

# 171
  • Мнения: 1 565
Daniel Dimitrov 698689, моите помощници за кашлица са (редувам, докато някой изтръгне кашлицата, а по някога и съчетавам): кофлет на хималая (задължително може да е като второ лекарство, самичко не успява), кола/пепси с небет шекер (200-250 мл кола се кипват и се добавят 3 - 4 бучки от небет шекера, бъркам докато се разтвори. Пие се като изстине сутринта и вечерта .  Една доза е за два пъти. Много е ефективно. ) Последния път се спасявах също със сироп за кашлица Лихенсед. Когато ме боли гърлото пък си помагам със гранофорин (мажа с клечка за уши вътрешно), исла мус/ исла минт / исла касис (смучи се) или коларгол (предизвиква хрема, с помощта на която се лекува гърлото. Слагат се по 2-3 капки в ноздра). Просто по някога помага едното от тях, друг път друго и така... Превантимно или в самото начало, като усетя болчица в гърлото слагам ринолекс в носа. Може и да го комбинирам с останалите. Така имам сравнително дълги периоди, в които все едно нямам хроничен фарингит. Само внимавам да не ям и пия студено и газирано. Макар лятото, в големите жеги да си позволявам сладолед, но си го разтапям и ако усетя нещо, веднага или се мажа с гранофорин или поне ринолекс слагам. Външно също за болно гърло използвам крем на кройтерхоф - или с конски кестен или с дяволски нокът. С него може човек да маже и вратът и гърдите. Помага ми и за гръб и кръст, които нямат нищо общо с фарингита Wink

ПС: Когато силно ме боли гърлото се спасявам с Тантум верде форте спрей 3 - 4 пъти на ден.

Последна редакция: вт, 06 юли 2021, 14:13 от Vyara D

# 172
  • Мнения: 3
Vyara D Благодаря много ! А искам да попитам кашлицата влажна ли е аз имам чувството вече ,че е по-дълбока .Никога не ми е била суха нали при фарингита трябва да е суха .

# 173
  • Мнения: 1 565
Аз рядко имам кашлица. Обикновено успявам да спра всичко с лекарствата за гърло. Когато се появи, обичайно ми е с храчки. Последния път беше много дълбока и продължи 2 месеца (май тогава съм минала короновируса, още уж преди да дойде в БГ). Бях забравила за колата с небет шекера и докато стигна до сиропа (Лихенсед) мина доста време.(Тогава се оправих като ги съчетах двете). Оборудвай се с тези лекарства, ако не си ги ползвал. Ще ти се налага да ги ползваш. Коларгола и гранофурина се купуват от аптеки в които се правят лекарства. Ринолекса, като изчезне от аптеките (сега временно пак го има), също.

# 174
  • Мнения: 2
Здравейте,
от 9 месеца имам хроничен фарингит много болезнен ,постоянни болки в гърлото постоянно  без кашлица. Ходих на 8 различни унг доктори всеки различно ми изписваше Дори в момента съм на хомеопатично лечение с мукоза композитум ампули отделно ангин хил и енгистол ,но без резултат за сега ,спрях антибиотиците преди 4 месеца ,защото изпих 8 един след друг без никакъв ефект .Въпроса ми е има ли лечение на това заболяване изобщо или в страна или в чужбина и може ли някой да ми препоръча унг специалист който да му е помогнал с този фарингит
благодаря предвирително

# 175
  • Мнения: 5 819
Здравейте,
от 9 месеца имам хроничен фарингит много болезнен ,постоянни болки в гърлото постоянно  без кашлица. Ходих на 8 различни унг доктори всеки различно ми изписваше Дори в момента съм на хомеопатично лечение с мукоза композитум ампули отделно ангин хил и енгистол ,но без резултат за сега ,спрях антибиотиците преди 4 месеца ,защото изпих 8 един след друг без никакъв ефект .Въпроса ми е има ли лечение на това заболяване изобщо или в страна или в чужбина и може ли някой да ми препоръча унг специалист който да му е помогнал с този фарингит
благодаря предвирително

    Няма лечение. Така ще бъде на периоди - ще има периоди, когато няма да имате такива симптоми, но в други периоди ще се появяват болки, сухо гърло и лека кашлица.

# 176
  • Мнения: 2
Здравейте,
от 9 месеца имам хроничен фарингит много болезнен ,постоянни болки в гърлото постоянно  без кашлица. Ходих на 8 различни унг доктори всеки различно ми изписваше Дори в момента съм на хомеопатично лечение с мукоза композитум ампули отделно ангин хил и енгистол ,но без резултат за сега ,спрях антибиотиците преди 4 месеца ,защото изпих 8 един след друг без никакъв ефект .Въпроса ми е има ли лечение на това заболяване изобщо или в страна или в чужбина и може ли някой да ми препоръча унг специалист който да му е помогнал с този фарингит
благодаря предвирително

    Няма лечение. Така ще бъде на периоди - ще има периоди, когато няма да имате такива симптоми, но в други периоди ще се появяват болки, сухо гърло и лека кашлица.


Здравейте,поне някаква рецепта за махане на гранулите няма ли? Един лекар ми беше казал с ваготил или алботил (немско лекарство) с тампон да се нопояват гранулите на лигавицата, но все още не съм го направил, защото други лекари ме отказаха от тази процедура.Иначе постоянно се мазах с гранофлорин и с йод + глицерол и ефект имаше само в самото начало след това нямаше и болката си продължава

# 177
  • Мнения: 5 819
Здравейте,
от 9 месеца имам хроничен фарингит много болезнен ,постоянни болки в гърлото постоянно  без кашлица. Ходих на 8 различни унг доктори всеки различно ми изписваше Дори в момента съм на хомеопатично лечение с мукоза композитум ампули отделно ангин хил и енгистол ,но без резултат за сега ,спрях антибиотиците преди 4 месеца ,защото изпих 8 един след друг без никакъв ефект .Въпроса ми е има ли лечение на това заболяване изобщо или в страна или в чужбина и може ли някой да ми препоръча унг специалист който да му е помогнал с този фарингит
благодаря предвирително

    Няма лечение. Така ще бъде на периоди - ще има периоди, когато няма да имате такива симптоми, но в други периоди ще се появяват болки, сухо гърло и лека кашлица.

 

Здравейте,поне някаква рецепта за махане на гранулите няма ли? Един лекар ми беше казал с ваготил или алботил (немско лекарство) с тампон да се нопояват гранулите на лигавицата, но все още не съм го направил, защото други лекари ме отказаха от тази процедура.Иначе постоянно се мазах с гранофлорин и с йод + глицерол и ефект имаше само в самото начало след това нямаше и болката си продължава

     Не знаех, че от хроничния фарингит се образуват бели топченца в и около гърлото. Сега разбрах защо ми излизат такива бели топченца. Доста неприятни са.  Чакам да паднат сами. Не ги пипам. Иначе такава диагноза хроничен фарингит ми беше поставена от УНГ преди 7-8 години. Тогава доста неприятно се чувствах. Не можех да преглъщам поради силни болки в гърлото и постоянно кашлях. На физиотерапия ходих и се облекчиха симптомите. Пак се появяват от време на време симптомите, но не са както преди. По-лека форма са. Никакво лекарство не приемам вече. Просто отминават симптомите.

# 178
  • Мнения: 1 565
За първи път чувам за това, за което говорите. Задължително ли е при хроничен фарингит да има и гранули? Те отвън ли са или вътре в гърлото? Да не би да са това -https://alternativnatamedicina.com/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1% … %B0-%D1%84%D0%BE/? Тук има рецепти как да се намали появата им.

Ако приличат за гнойни пъпки (външно), предполагам, че може да се ползват продукти за махане на акне., като примерно "Акне аут". Може да се и комбинира с антибиотик, подходящ за кожни проблеми, но за него ще трябва да се консултирате с лекар или поне да се направи изследване кои лекарства биха му повлияли. ММ някога е слагал сяра на прах (за гнойни пъпки на всякъде по лицето), но как точно мога да го попитам ако мислите да го ползвате.

Добре че поне това нямам, че...

# 179
  • Мнения: 194
Да споделя с вас....днес бях на доктор УНГ. Хроничният фарингит е ясен и завинаги, но плюс него и рефлукс, който е възпалил и надул , т.е. оточен там нещо си и от там този ужас с непрестанното преглъщане и усещане за чуждо тяло. Та възможно е и от това да се обостря това усещане. Попаднах на изключителна докторка и такъв обстоен преглед никой не ми беше правил. Вече си мислех, че рак.

# 180
  • Мнения: 781
Да споделя с вас....днес бях на доктор УНГ. Хроничният фарингит е ясен и завинаги, но плюс него и рефлукс, който е възпалил и надул , т.е. оточен там нещо си и от там този ужас с непрестанното преглъщане и усещане за чуждо тяло. Та възможно е и от това да се обостря това усещане. Попаднах на изключителна докторка и такъв обстоен преглед никой не ми беше правил. Вече си мислех, че рак.
Изписаха ли Ви нещо за облекчаване на симптомите?

# 181
  • Мнения: 194
Да.
Пулсет х1 т. сутрин за 28 дни
Гадтротус х20 мл. вечер за 20 дни
Това за руфлукса
Стрепсилс интенз спрей 4х4 впръсквания при обостряне на фарингита и нужда.
И ми сложи инжекция 1 ампула Дипрофос за по бързо облекчаване на отока в гърлото.

# 182
  • Мнения: 1 565
Присетих се за темата, когато съфорумка ми беше харесала една от публикациите. Съответно реших да ви споделя нещо ново, което много ми помага при борбата с хроничния фарингит. Подходящо е за възрастни. Та от известно време установих (главно заради пандемията стана), че много добре ми влияе вечер да пия по няколко глътки твърд алкохол - ракия, уиски, ... Това нещо ми минава през гърлото, ако има немного голям брой вредители в него ги избива и сега усещането ми е, че все едно имам стабилна имунна система (аз с години си мислех че е много слаба, заради честите болки в гърлото). Сега даже не е задължително даден хранителен продукт задължително да е от стайна температура за да си го хапна (внимавам си все пак) или да се притеснявам, че е успял студен вятър да ме надуха. Само все още съм скарана с газираните напитки. Та препоръката ми е ежедневно пийване по глътка - две твърд алкохол за дезинфекция Wink Разбира се не извършва лечение, ако вече сте с болки в гърлото.

# 183
  • Мнения: 1 137
Има ли решение на проблемите с гърлото? За тази година за трети път стигам до антибиотик. Какви изследвания мога да си пусна? Гърления секрет ми беше чист, кръвната картина също е наред, но болките са непоносими и нищо не помага, освен антибиотик…

# 184
  • Мнения: 1 565
Има ли решение на проблемите с гърлото? За тази година за трети път стигам до антибиотик. Какви изследвания мога да си пусна? Гърления секрет ми беше чист, кръвната картина също е наред, но болките са непоносими и нищо не помага, освен антибиотик…

Пробва ли с народна медицина? На мен ми помагат различни неща...
- Кърпа напоена с малко ракия и капки вода завързана за гърлото за една нощ;
- Кухненска хартия / тоалетна хартия, намазана с малко мас и поръсена със сол, сгъва се така че да нямаш пряк допир с маста и се завързва с бинт около врата. Пак за една нощ или ако си в къщи коже и през деня;
- Мед намазан около гърлото, върху него ивица хартия и пак с бинт - на сутринта се измива;
- Гранофорин - вътрешно чрез впръскване или се маже с помощта на клечки за уши (не винаги ми помага, но е добро. Помага и при цистид когато си го пръскаш и почнеш да оринираш след време в нюанс на зелено.)
- Тантум верде форте (когато е за възрастни) или всякакви други които се смучат или пръскат. Аз най-много ползвам исла мус, но според вирусите по някога едни ми помагат, по някога други.
- Аз съм въздържател, но открих че глътка ракия помага при лечението ми, а когато ме е надухал вятър или пък съм усетила че покрай мен е имало болен (лош мирис в пространството), като се прибера и глътвам ракия.

Отдавна не ме е боляло гърло, а съм с хроничен фарингит. Пу-пу. Сигурно последно в началото на тази календарна година.

# 185
  • Мнения: 1 137
Има ли решение на проблемите с гърлото? За тази година за трети път стигам до антибиотик. Какви изследвания мога да си пусна? Гърления секрет ми беше чист, кръвната картина също е наред, но болките са непоносими и нищо не помага, освен антибиотик…

Пробва ли с народна медицина? На мен ми помагат различни неща...
- Кърпа напоена с малко ракия и капки вода завързана за гърлото за една нощ;
- Кухненска хартия / тоалетна хартия, намазана с малко мас и поръсена със сол, сгъва се така че да нямаш пряк допир с маста и се завързва с бинт около врата. Пак за една нощ или ако си в къщи коже и през деня;
- Мед намазан около гърлото, върху него ивица хартия и пак с бинт - на сутринта се измива;
- Гранофорин - вътрешно чрез впръскване или се маже с помощта на клечки за уши (не винаги ми помага, но е добро. Помага и при цистид когато си го пръскаш и почнеш да оринираш след време в нюанс на зелено.)
- Тантум верде форте (когато е за възрастни) или всякакви други които се смучат или пръскат. Аз най-много ползвам исла мус, но според вирусите по някога едни ми помагат, по някога други.
- Аз съм въздържател, но открих че глътка ракия помага при лечението ми, а когато ме е надухал вятър или пък съм усетила че покрай мен е имало болен (лош мирис в пространството), като се прибера и глътвам ракия.

Отдавна не ме е боляло гърло, а съм с хроничен фарингит. Пу-пу. Сигурно последно в началото на тази календарна година.
Пробвах всякакви гаргари, но за момента сладоледа най-помага. А това за ракията не го чувам за първи път май ще трябва да се замисля и да консумирам по-често!
Благодаря за съветите, ще опитам!

# 186
  • Мнения: 1 565
JoySS, пропуснах да напиша нещо важно... Като усетя че се разболявам (примерно леко главоболие или някакви болки около синусите) слагам ринолекс в носа. Ако главоболието е по-силно пия и аспирин + вит.С. Има и комбиниран вариант. Пожелавам ти скоро да се махнеш от омагьосания кръг на вечно болящото гърло. Така успявам да не се разболея, съответно да ме боли гърлото.
На мен вариант със сладолед не би ми помогнал срещу болки в гърлото. Него мога да го ям само в много горещо време.

# 187
  • Мнения: 1
Привет, аз се мъча от около 20 години, след махане на сливици. Имал съм периоди в който минава по леко, но последните 3 години доста често боледувам от гърло, особенно след като прекарах ковид. Дори промяната на времето, също ми се отразява, ако едно ми е помагало преди, вече не ми помага. Симптомите са леко зачервено гърло, суха кашлица, отпадналост и сънливост, скованост в мускулите и леко втрисане, без температура. Като капак и имам болки във врата от година. Всяка година ме хваща септември, оправям се с антибиотик и съм ок до декември, и след това боледуване до пролетта. Два месеца вече се боря и невиждам край, в момента започнах хомеопатия след втория антибиотик, но ми се струва доста слаба, може би иска повече време. Някой ако има впечатление нека сподели, може да обменим опит с лечението. Ако може да споделите и УНГ, който му е помогнал съшо ще е от полза. Аз не съм срещал още такъв който да ми е помогнал в дългосрочен план.                            Последно съм се насочил към имунолог ако не помогне хомеопатията, но не съм избрал специалист. миналата година покрай физиотерапията за врата направих и УВЧ. Какво друго може да се направи като физиотерапия което да помогне ? Ще се радвам да обменим опит.

Общи условия

Активация на акаунт